Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P02


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
  • 2Tis
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P02


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:00

      Kompisligan (borta) P09


      19:00
    • 19:00

      Motala AIF FK (hemma) P03


      21:00
  • 4Tor
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 07:00

      Thomas Nordahl Cup P09


      18:00
    • 11:30

      IFK Eskilstuna P 06 vit (borta) P06


      13:30
  • 7Sön
    • 11:00

      Södertälje FK P04 (borta) P04


      13:00
    • 13:30

      FBK Karlstad (hemma) P03


      15:30
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Enskede IK (hemma) A-lag


      18:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
  • 8Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P02


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
  • 9Tis
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
  • 11Tor
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
      Årby1
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 12Fre
    • 16:40

      Avslutning Hop N Pop P06


      19:00
  • 13Lör
    • 09:50

      Nyköpings BIS (borta) P04


      10:50
    • 12:00

      BK Sport (borta) P03


      14:00
    • 14:50

      Täby FK (borta) P04


      15:50
    • 18:10

      Sollentuna FK (hemma) P04


      19:10
  • 14Sön
    • 11:30

      IFK Nyköping (hemma) P04


      12:30
    • 13:00

      Södertälje FK (hemma) P02


      15:00
    • 15:00

      Föräldramöte P09


      16:30
    • 15:00

      Grillning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Motala AIF FK (hemma) A-lag


      18:00
  • 15Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      18:30
  • 16Tis
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 17Ons
    • 18:00

      Träning P03


      19:30
    • 18:00

      Träning P04


      19:30
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 13:00

      Premium Cup P07


      00:00
    • 14:00

      Rågsveds IF P07 (hemma) P07


      14:25
    • 14:00

      Assyriska FF P04 (borta) P04


      15:00
    • 14:40

      Mälarhöjdens IK P07 (hemma) P07


      15:05
    • 15:40

      Syrianska FC P07 (hemma) P07


      16:05
    • 16:20

      BP P08 Akademi (hemma) P07


      16:45
  • 21Sön
    • 00:00

      Premium Cup P07


      18:00
    • 14:00

      IK Sleipner (borta) A-lag


      16:00
  • 22Mån
    v.43
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      18:30
  • 23Tis
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 24Ons
    • 19:30

      IFK Nyköping P03 (borta) P03


      21:30
  • 25Tor
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 00:00

      BK Sport (borta) P02


      01:00
    • 13:00

      BK Sport (hemma) P09


      15:00
  • 28Sön
    • 11:30

      Match mot föräldrarna! P09


      14:30
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
  • 29Mån
    v.44
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      18:30
  • 30Tis
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 31Ons