Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Eskilstuna City FK
Välj lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
  • 2Tis
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:00

      Kompisligan (borta) P09


      19:00
    • 19:00

      Motala AIF FK (hemma) P03


      21:00
  • 4Tor
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 07:00

      Thomas Nordahl Cup P09


      18:00
    • 11:30

      IFK Eskilstuna P 06 vit (borta) P06


      13:30
  • 7Sön
    • 11:00

      Södertälje FK P04 (borta) U16


      13:00
    • 13:30

      FBK Karlstad (hemma) P03


      15:30
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Enskede IK (hemma) A-lag


      18:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
  • 8Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
  • 9Tis
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
  • 11Tor
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
      Årby IP - konstgräset
  • 12Fre
    • 16:40

      Avslutning Hop N Pop P06


      19:00
  • 13Lör
    • 09:50

      Nyköpings BIS (borta) U16


      10:50
    • 12:00

      BK Sport (borta) P03


      14:00
    • 14:50

      Täby FK (borta) U16


      15:50
    • 18:10

      Sollentuna FK (hemma) U16


      19:10
  • 14Sön
    • 11:30

      IFK Nyköping (hemma) U16


      12:30
    • 13:00

      Södertälje FK (hemma) U17


      15:00
    • 15:00

      Föräldramöte P09


      16:30
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Grillning P12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Motala AIF FK (hemma) A-lag


      18:00
  • 15Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      18:30
  • 16Tis
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 17Ons
    • 18:00

      Träning P03


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 13:00

      Premium Cup P07


      00:00
    • 14:00

      Assyriska FF P04 (borta) U16


      15:00
    • 14:00

      Rågsveds IF P07 (hemma) P07


      14:25
    • 14:40

      Mälarhöjdens IK P07 (hemma) P07


      15:05
    • 15:40

      Syrianska FC P07 (hemma) P07


      16:05
    • 16:20

      BP P08 Akademi (hemma) P07


      16:45
  • 21Sön
    • 00:00

      Premium Cup P07


      18:00
    • 09:20

      Huddinge IF (hemma) P07


      10:05
    • 10:20

      Rågsveds IF P07 (hemma) P07


      11:05
    • 14:00

      IK Sleipner (borta) A-lag


      16:00
  • 22Mån
    v.43
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      18:30
  • 23Tis
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 24Ons
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 19:30

      IFK Nyköping P03 (borta) P03


      21:30
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 11:00

      BK Sport (borta) U17


      13:00
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 13:00

      BK Sport P09 (hemma) P09


      15:00
  • 28Sön
    • 11:30

      Match mot föräldrarna! P09


      14:30
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      IFK Nyköping P 04 (borta) U16


      18:00
  • 29Mån
    v.44
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
  • 30Tis
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 31Ons
    • 18:00

      Träning P03


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30