Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Emmaboda IS
Välj lag

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
    • 17:00

      Träning Herr


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 19:00

      Tr-match mot Läckeby Herr


      21:00
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
  • 4Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 19:00

      Träning Dam


      21:00
  • 5Fre
    • Heldag

      Ica Öland Cup F10 F-09/10

    • 11:00

      Träning P-09


      16:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Ica Öland Cup F10 F-09/10

  • 7Sön
    • Heldag

      Ica Öland Cup F10 F-09/10

    • 15:00

      BK Kenty/Linköping FC (hemma) Dam


      17:00
  • 8Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
      Långasjö IP
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Ronneby BK (borta) F-07/08


      21:00
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 19:00

      Hovshaga AIF (borta) Herr


      21:00
    • 19:00

      IFK Kalmar (borta) Dam


      21:00
  • 11Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Rottne IF (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Rödeby AIF/FK Karlskrona (hemma) F-07/08


      21:00
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 12:00

      IFK Karlshamn (borta) Dam


      14:00
  • 14Sön
    • 11:00

      Sandsbro AIK (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Pukebergs BK (borta) P/F-11


      12:00
    • 11:00

      Träning Herr


      12:30
    • 15:00

      Träning F-14


      16:15
    • 16:00

      Rottne IF (borta) Dam


      18:00
    • 17:00

      Lenhovda IF (hemma) P-08


      19:00
    • 18:00

      Team Södermöre (borta) F-07/08


      20:00
  • 15Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
  • 16Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Madesjö IF röd (hemma) F-12


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Nöbbele BK (borta) Herr


      20:45
  • 17Ons
    • 16:45

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 18:45

      Gransholms IF (borta) Herr


      20:45
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 19Fre
    • 15:45

      Träning P-13


      16:45
    • 18:45

      Ingelstads IK (borta) Herr


      20:45
  • 20Lör
    • Heldag

      Träning F-14

    • 10:00

      IFK Kalmar vit (borta) F-12


      12:00
    • 13:00

      Ronneby BK (hemma) Dam


      15:00
  • 21Sön
    • 11:00

      Tolgs IF 7-m (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Torsås GOIF (hemma) P/F-11


      12:00
    • 12:00

      Hossmo BK (borta) F-09/10


      14:00
    • 15:00

      Träning F-14


      16:15
    • 17:00

      Liatorp-Eneryda (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Smedby BoIK (borta) F-09/10


      19:00
    • 17:00

      Hovmantorp GoIF (borta) P-08


      19:00
    • 17:00

      Madesjö IF (hemma) F-07/08


      19:00
  • 22Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
  • 24Ons
    • 16:45

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 18:30

      Tingsryd United FC (hemma) Herr


      20:30
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Madesjö IF (hemma) F-09/10


      20:00
    • 18:00

      Hossmo BK 7-m (hemma) F-09/10


      20:00
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 26Fre
    • 19:00

      Lindås-Långasjö FF (hemma) Herr


      21:00
  • 27Lör
    • 10:00

      Hossmo ligan P-13


      12:00
    • 11:00

      Urshults IF (hemma) P-09


      13:00
    • 14:00

      Team Södermöre (borta) Dam


      16:00
  • 28Sön
    • 11:00

      Färjestadens GOIF (hemma) F-12


      13:00
    • 11:00

      Tingsryd United FC (borta) P/F-11


      12:00
    • 13:00

      Lindsdals IF 2 7-m (hemma) F-09/10


      15:00
    • 15:00

      Träning F-14


      16:15
    • 17:00

      SGIF/Lörby IF U (borta) Dam


      19:00
    • 17:00

      Lessebo GOIF (hemma) P-08


      19:00
  • 29Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
  • 30Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
  • 31Ons
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 18:30

      Orrefors IF (borta) P-08


      20:30