Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
    • Heldag

      Träningsläger Ulricehamn P-07

  • 2Sön
    • 00:00

      Träningsläger Ulricehamn P-07


      14:30
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 19:00

      Kode IF (borta) Damer Seniorer


      21:00
  • 3Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
      Kobben - Konstgräs
      Anteckning: Välkommen till måndagsträning med P04. Ta gärna med utrustning från klubbstugan. Mvh tränarna
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • Heldag

      TRÄNINGSLÄGER P-06

    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 10:00

      Träningshelg F-07


      00:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
  • 9Sön
  • 10Mån
    v.33
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      Träningsmatch Partille P-08


      13:30
    • 12:15

      IK Zenith (borta) Herrar Seniorer


      14:15
    • 13:15

      Backatorp IF Röd (hemma) P-07


      15:15
    • 14:15

      Jitex Mölndal BK Vit (borta) Juniorlag Damer


      16:15
    • 14:45

      Kortedala IF (hemma) P-07


      16:45
    • 16:00

      Mölnlycke IF Gul-Svart (borta) F-07


      18:00
    • 16:30

      Sävedalens IF (hemma) F-06


      18:30
  • 16Sön
  • 17Mån
    v.34
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 10:00

      Guldhedens IK (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Hjuviks AIK Vit (borta) F-08


      11:30
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 11:15

      Hjuviks AIK Blå (borta) F-08


      12:45
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 14:00

      Masthuggets BK (borta) P-08


      16:00
    • 14:00

      Mölnlycke IF Vit (borta) P-07


      16:00
    • 15:00

      IF Väster (borta) P-07


      16:30
    • 15:00

      IF Väster (borta) P-06


      17:00
    • 15:00

      Fässbergs IF Lila (borta) P-06


      17:00
    • 15:00

      Hovås Billdal IF (borta) Juniorlag Damer


      17:00
    • 16:30

      IK Zenith (borta) F-05


      18:30
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.35
  • 25Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      Hovås Billdal IF 2 (borta) P-09


      20:30
    • 18:30

      Hovås Billdal IF 1 (borta) P-09


      20:30
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning Damer Seniorer


      20:00
    • 19:15

      Sandarna BK Röd (hemma) P-10


      21:15
    • 19:30

      Träning Herrar Seniorer


      21:00
    • 20:15

      Torslanda IK 2 (borta) P-04


      22:15
  • 26Ons
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11/F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:10

      Landvetter IF 2003 Röd (hemma) F-08


      20:10
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 19:25

      BK Häcken Vit (hemma) P-08


      21:25
    • 20:15

      Sävedalens IF (borta) Juniorlag Damer


      22:15
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 17:30

      Öjersjö IF (borta) F-05


      19:30
    • 18:00

      Ledarträff - After work! Askims IK


      23:00
    • 18:10

      Landvetter IF 2003 Vit (hemma) F-08


      20:10
  • 29Lör
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 10:00

      Västra Frölunda IF Rosa (borta) P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 11:15

      Västra Frölunda IF Vit (borta) P-08


      13:15
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      IF Väster (hemma) P-06


      14:00
    • 12:00

      IF Väster (hemma) P-07


      13:30
    • 13:00

      IF Mölndal Fotboll Röd (borta) F-06


      15:00
    • 13:00

      Jitex Mölndal BK Vit (borta) F-09


      15:00
    • 13:30

      Hovås Billdal IF (hemma) F-07


      15:30
    • 13:30

      Träning F-14


      14:30
    • 14:30

      Träning P-14


      15:30
    • 15:00

      Utbynäs SK (hemma) F-07


      17:00
    • 15:00

      KF Velebit (borta) Herrar Seniorer


      17:00
    • 16:00

      Torslanda IK Röd (borta) P-08


      18:00
    • 16:30

      Älvsborg FF Blå (hemma) F-06


      18:30
    • 17:15

      Torslanda IK 4 (borta) P-10


      19:15
    • 18:30

      Torslanda IK 5 (borta) P-10


      20:30
  • 30Sön
  • 31Mån
    v.36