Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2020

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.23
  • 2Tis
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 12:00

      Klubbstugan bokad av P10 Klubbstuga


      14:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      Match F-09


      13:30
    • 12:00

      Södra Skärgårdens IK (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Öckerö IF (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Älvsborg FF Vit (borta) P-08


      14:00
    • 12:15

      Hjuviks AIK Blå (hemma) F-06


      14:15
    • 12:45

      P10 Training Camp 6/6 P-10


      16:30
    • 13:15

      Älvsborg FF Svart (borta) P-08


      15:15
    • 13:30

      Södra Skärgårdens IK (borta) F-07


      15:30
    • 13:30

      Örgryte IS FF Blå (hemma) P-06


      15:30
    • 16:00

      Backatorp IF Svart (borta) P-07


      18:00
    • 16:45

      Lunden ÖBK (borta) P-07


      18:15
    • 16:45

      Lunden ÖBK Svart (borta) P-06


      18:45
  • 7Sön
    • 09:00

      Träning F-11/F-12


      10:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 10:00

      IF Väster Svart (borta) F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 11:15

      IF Väster Orange (borta) F-08


      13:15
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:00

      Lerums IS Lila (borta) F-09


      14:00
    • 13:00

      Träning F-11/F-12


      15:00
    • 13:00

      Träning P-08


      14:30
    • 13:15

      Lerums IS Vit (borta) F-09


      15:15
    • 13:45

      IF Väster Orange (borta) P-09


      15:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      IF Väster Svart (borta) P-09


      16:15
    • 15:00

      Kungälvs FF Grön (hemma) F-07


      17:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 18:00

      IF Väster Orange (hemma) F-06


      20:00
    • 18:30

      Kållered SK (borta) Juniorlag Damer


      19:30
  • 8Mån
    v.24
  • 9Tis
    • 16:00

      Frivillig extra träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:10

      Träningsmatch mot SG97 (Direkt efter ordinarie träning) F-10


      19:10
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning Damer Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:45

      Azalea BK (borta) F-05


      21:15
    • 20:00

      Träning Juniorlag Herrar


      21:30
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 19:00

      Mölnlycke IF Gul (borta) P-07


      21:00
    • 19:15

      IFK Björkö (hemma) Herrar Seniorer


      21:15
    • 19:15

      Näsets SK (hemma) P-07


      20:45
    • 19:15

      Näsets SK Vinröd (hemma) P-06


      21:15
  • 13Lör
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:15

      Träningsmatch mot Älvsborg P-08


      10:30
    • 09:30

      Oxsjön P-09


      13:00
    • 10:00

      Ösets BK Lag 2 (borta) P-10


      11:20
    • 10:00

      Sävedalens IF Röd (borta) F-10


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:15

      Sävedalens IF Blå (borta) F-10


      13:15
    • 11:15

      Ösets BK Lag 1 (borta) P-10


      13:15
    • 12:00

      Qviding FIF Vit (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Tränarutbildning Fotbollsskola Klubbstuga


      16:00
    • 14:15

      Ytterby IS Röd (borta) F-06


      16:15
    • 15:00

      Landvetter IS Grön (hemma) P-07


      17:00
    • 15:00

      Sandarna BK/Ösets BK (borta) F-05


      16:30
    • 15:45

      Backatorp IF Svart (borta) P-06


      17:45
  • 14Sön
  • 15Mån
    v.25
    • 09:00

      Fotbollsskola Askims IK


      00:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:45

      Träningsmatch mot Hovås Billdal F-10


      19:30
    • 18:10

      Landvetter IF 2003 Röd (hemma) F-09


      20:10
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:25

      Landvetter IF 2003 Vit (hemma) F-09


      21:25
  • 16Tis
  • 17Ons
    • Heldag

      Fotbollsskola Askims IK

    • 17:00

      Lag ej bestämt (hemma) Damer Seniorer


      21:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11/F-12


      18:00
    • 18:10

      Azalea BK Orange (hemma) P-08


      20:10
    • 18:30

      Älvsborg FF (F07) (hemma) F-07


      20:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:25

      Azalea BK Vit (hemma) P-08


      21:25
    • 19:30

      Eriksbergs IF (hemma) Herrar Seniorer


      21:30
    • 20:00

      Hjuviks AIK (F07) (hemma) F-07


      22:00
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
  • 21Sön
  • 22Mån
    v.26
    • 09:00

      Fotbollscamp #1 Askims IK


      15:00
    • 17:00

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:15

      Slottsskogen/Godhem IF Lag 1 (borta) P-10


      19:35
    • 18:30

      Slottsskogen/Godhem IF Lag 2 (borta) P-10


      19:50
    • 18:30

      Eriksbergs IF (hemma) Damer 7 mot 7


      20:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 23Tis
  • 24Ons
    • 09:00

      Fotbollscamp #3 Askims IK


      15:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11/F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:30

      Lundby IF (hemma) F-07


      20:30
  • 25Tor
    • Heldag

      Länk till Kalles Kaviar Cup P-08

    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
  • 26Fre
    • 17:00

      Sommaravslutning F-06


      21:00
    • 17:30

      Avslutning med grill och bad Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:00

      Angered BK (borta) P-04


      21:00
  • 27Lör
    • 09:30

      Sommaravslutning F-07


      14:30
    • 10:00

      Öjersjö IF - Askims IK Vit P-08


      11:00
    • 10:00

      Sommaravslutning F-09


      16:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 11:15

      Öjersjö IF - Askims IK Svart P-08


      12:15
    • 11:15

      Öjersjö IF - Askims IK Röd P-08


      12:15
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 13:00

      Sommar-avslutning i Sisjön P-08


      16:00
  • 28Sön
  • 29Mån
    v.27
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 30Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Information & diskussion om laget inför nästa år. F-05


      17:30
      Klubbstugan
      Anteckning: Vi går igenom och diskuterar vad som händer med laget nästa år då vi blir juniorer. Vad vill laget, vad vill tränarna, vilka mål vill vi ha. Vill ni vara med och påverka lagets framtid är det viktigt att komma.
    • 17:30

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Ledarmöte P-09


      20:00
    • 19:45

      Donsö IS / Södra Skärgårdens IK (borta) Damer 7 mot 7


      21:00