Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • Heldag

      Spela i P06 P-07

    • 14:00

      Träningsmatch IFK F-07


      16:00
    • 19:15

      Seriematch mot Torslanda P-04


      21:00
    • 19:15

      Torslanda IK 2 (hemma) P-04


      21:15
  • 2Lör
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:00

      Träningsmatch P-11


      12:00
    • 10:15

      Ytterby IS Vit (borta) F-08


      12:15
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:30

      Stenkullen GoIK (borta) P-06


      13:30
    • 11:30

      Ytterby IS Blå (borta) F-08


      13:30
    • 12:00

      Träning P-09


      15:00
    • 12:00

      Västra Frölunda IF Grön (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Hovås Billdal IF (hemma) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:30

      Azalea BK Vit (borta) P-10


      14:30
    • 13:45

      Azalea BK Orange (borta) P-10


      15:45
    • 15:00

      Slottsskogen/Godhem IF (hemma) F-07


      17:00
    • 16:30

      Lundby IF Vit (hemma) P-06


      18:30
    • 16:30

      Lundby IF (hemma) P-07


      18:00
    • 16:30

      IF Väster Orange (borta) F-06


      18:30
  • 3Sön
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11/F-12


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 12:00

      Träning F-12/P-12


      13:30
    • 13:00

      Seriespel P-11


      14:00
    • 13:00

      Tränarutbildning "Fotbollslek" Klubbstuga


      15:30
    • 13:15

      Hovås Billdal IF (borta) F-07


      15:15
    • 13:30

      Solängens BK Grön (hemma) P-07


      15:30
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:30

      Ytterby IS Röd (borta) F-09


      16:30
    • 14:45

      BK Häcken Gul (hemma) Juniorlag Damer


      16:45
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:45

      Ytterby IS Blå (borta) F-09


      17:45
    • 16:30

      IK Zenith (borta) F-06


      18:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Backatorp IF (hemma) F-05


      18:00
    • 19:30

      Träning Herrar 7 mot 7


      20:30
  • 4Mån
    v.19
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 16:30

      Träning F-12/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11/F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrar Seniorer


      19:30
    • 18:10

      Sandarna BK Röd (hemma) P-10


      20:10
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:30

      Sandarna BK Svart (hemma) P-10


      21:30
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Extra träning inför P06match P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:00

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 18:00

      Planeringsmöte - ledare F11/F12 F-11/F-12


      19:30
    • 18:10

      Älvsborg FF Blå (hemma) F-08


      20:10
    • 18:15

      Lundby IF Vit (borta) P-04


      20:15
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Utbynäs SK Gul (borta) F-10


      20:30
    • 19:25

      Älvsborg FF Svart (hemma) F-08


      21:25
    • 19:30

      Träning Herrar Seniorer


      21:00
  • 8Fre
    • 19:00

      Härryda IF (borta) P-07


      20:30
  • 9Lör
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:30

      Klubbhuset bokat, P08, Teambuilding Klubbstuga


      13:30
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 12:00

      Träningsmatch Landvetter F-08


      13:20
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      Team-building med Korvgrillning P-08


      13:00
    • 12:00

      Lunden Överås BK (hemma) P-07


      14:00
    • 13:00

      Mölnlycke IF (borta) Juniorlag Damer


      15:00
    • 13:30

      Lekstorps IF (hemma) P-06


      15:30
    • 13:45

      IF Väster Svart (borta) P-08


      15:45
    • 14:00

      IK Zenith 1 (borta) F-10


      16:00
    • 14:30

      Azalea BK (borta) F-07


      16:30
    • 15:00

      IF Väster Orange (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Qviding FIF Vinröd (hemma) F-06


      17:00
    • 15:30

      Landvetter IF 2003 (borta) F-05


      17:00
  • 10Sön
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11/F-12


      10:30
    • 10:00

      Älvsborg FF Blå (borta) P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 10:30

      Träning P-06


      14:00
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 11:00

      Nödinge SK Fotboll (hemma) F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning F-12/P-12


      13:30
    • 12:00

      Qviding FIF Vit (hemma) F-07


      14:00
    • 13:00

      Jitex Mölndal BK Lila (borta) F-09


      15:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      IF Warta (hemma) F-05


      15:30
    • 15:00

      Utbynäs SK Blå (borta) P-07


      17:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning Målvaktsutveckling


      19:30
    • 19:30

      Träning Herrar 7 mot 7


      20:30
    • 19:30

      Azalea BK Majorna (borta) P-05


      21:30
  • 11Mån
    v.20
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 16:30

      Träning F-12/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11/F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrar Seniorer


      19:30
    • 18:10

      Torslanda IK Röd (hemma) P-09


      20:10
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:25

      Torslanda IK Grön (hemma) P-09


      20:40
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 19:00

      Kungälvs FF Grön (borta) F-05


      20:30
  • 16Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:00

      Kungsladugårds BK Röd (borta) P-10


      11:15
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:15

      Kungsladugårds BK Vit (borta) P-10


      12:30
    • 12:00

      IF Mölndal Fotboll vit (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      Torslanda IK (hemma) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:15

      IF Väster Orange (borta) F-10


      14:15
    • 13:00

      Träningsmatch mot Näset P-07


      14:30
    • 13:30

      IF Väster Svart (borta) F-10


      15:30
    • 14:00

      IK Zenith Vit (borta) P-06


      16:00
    • 15:00

      Nödinge SK Fotboll (hemma) F-07


      17:00
    • 16:30

      Lindome GIF (hemma) F-06


      18:30
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11/F-12


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      11:45
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 12:00

      Träning F-12/P-12


      13:30
    • 13:30

      Dalen-KFF (hemma) P-07


      15:00
    • 13:30

      Dalen/Krokslätts FF (hemma) P-06


      15:30
    • 13:30

      BK Häcken Svart (borta) F-07


      15:30
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      IK Kongahälla (borta) P-07


      16:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning P-13


      18:00
    • 16:30

      Internmatch mot DS Damer 7 mot 7


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:45

      Näsets SK (borta) F-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Träning Herrar 7 mot 7


      20:30
  • 18Mån
    v.21
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:30

      Träning F-12/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11/F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      19:30
    • 17:30

      Ledar möte P09 Klubbstuga


      20:00
    • 18:00

      Träning Herrar Seniorer


      19:30
    • 18:10

      Kungsladugårds BK Vit (hemma) P-08


      20:10
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:25

      Kungsladugårds BK Röd (hemma) P-08


      21:25
    • 19:30

      Träningsmatch F-07


      21:30
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 10:00

      Mini-träningsläger P-08


      14:00
    • 18:15

      Hovås Billdal IF (borta) P-05


      20:15
    • 19:15

      Hermansby IF Gul (borta) P-06


      21:15
    • 19:15

      Hermansby IF (borta) P-07


      20:45
    • 19:15

      Kungälvs FF Vit (hemma) F-05


      20:45
  • 23Lör
    • 09:00

      Träningsmatch mot Näsets SK 23/5 F-12/P-12


      12:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
      Kobben mellan
      Samlingstid: 08:50
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      Match F-09


      13:30
    • 12:15

      Eriksbergs IF (borta) F-07


      14:15
    • 15:00

      Gunnilse IS (hemma) P-06


      17:00
    • 15:00

      Hovås Billdal IF (borta) Juniorlag Damer


      16:00
  • 24Sön
    • 08:00

      Klubbhuset bokat, F11/F12 - teori Klubbstuga


      09:30
    • 08:00

      Training Camp F11/F12 F-11/F-12


      09:00
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11/F-12


      10:30
    • 09:15

      Match F-09


      10:30
    • 10:00

      Träningsmatch Hovås Billdal P-08


      11:30
    • 10:30

      Älvsborg FF Blå (borta) F-06


      12:30
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 12:00

      Träning F-12/P-12


      13:30
    • 12:00

      Sävedalens IF Röd (hemma) F-07


      14:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:15

      Hönö/Björkö/Hjuvik (hemma) Juniorlag Damer


      16:15
    • 15:00

      Surte IS FK (hemma) P-07


      17:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:00

      IF Mölndal Fotboll (hemma) F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:30

      Träningsmatch F-08


      19:30
    • 17:30

      Sävedalens IF (borta) Juniorlag Damer


      19:30
    • 19:00

      Mixmatch Damer 7 mot 7


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrar 7 mot 7


      20:30
  • 25Mån
    v.22
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 08:50

      Träningsmatch F-08


      12:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:00

      Match F-09


      11:30
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Mölnlycke IF Gul (hemma) F-07


      14:00
    • 12:00

      Göteborgs FF (hemma) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 13:30

      Backatorp IF Röd (borta) P-07


      15:30
    • 14:00

      Älvsborg FF Blå (borta) P-06


      16:00
    • 14:15

      Match F-09


      15:30
    • 14:15

      Match F-09


      15:30
    • 16:00

      Sandarna BK Röd (hemma) P-10


      17:00
    • 16:45

      Sävedalens IF (borta) F-05


      18:15
    • 17:00

      Sandarna BK Svart (hemma) P-10


      18:00
    • 17:30

      IFK Göteborg (borta) F-06


      19:30
  • 31Sön
    • 09:00

      Träning F-11/F-12


      10:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:15

      Match F-09


      10:30
    • 10:00

      Träning F-05


      11:15
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 12:00

      Träning F-12/P-12


      13:30
    • 12:00

      Kärra KIF (hemma) F-07


      14:00
    • 13:00

      Träning P-08


      14:30
    • 13:30

      Ytterby IS Röd (borta) P-07


      15:30
    • 13:30

      Torslanda IK P06 Svart (hemma) P-06


      15:30
    • 13:30

      Torslanda IK (hemma) P-07


      15:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:15

      Utbynäs SK 2 (borta) Juniorlag Damer


      16:15
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träningsmatcher mot Kongahälla P-09


      19:00
    • 16:30

      Internmatch DS Damer 7 mot 7


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 18:15

      Träningsmatch Qviding P-08


      19:30
    • 19:00

      Stenkullen GoIK (borta) F-06


      21:00