Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.5
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:30

      Föräldramöte P-08


      11:30
    • 10:30

      Föräldramöte Klubbstuga


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 12:00

      Snickarcupen P-09


      17:30
    • 12:00

      IF Väster (hemma) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:00

      Solängen-Askim P-07


      13:00
    • 16:00

      TRÄNINGSMATCH MOT TÖLÖ P-06


      18:00
  • 2Sön
    • 08:45

      Träningsmatch F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      HBIF-Askim P-07


      10:00
    • 10:00

      Info-möte F-11


      10:30
    • 10:00

      Näsets SK P06 Blå (borta) P-05


      12:00
    • 12:00

      Workshop 3 mot 3 F-13


      15:00
    • 12:00

      Workshop 3 mot 3 P-13


      15:00
    • 12:00

      Workshop 3 mot 3 Klubbstuga


      15:00
    • 13:00

      Träning P-08


      14:30
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Träning med Göteborgs Fotbollsförbund F-06


      16:00
    • 14:00

      Träning F-07


      16:00
    • 14:30

      Målvaktsträning 3 P-07


      16:00
    • 15:00

      Götaholm-Askim P-07


      16:00
    • 16:00

      Workshop 5 mot 5 Klubbstuga


      19:00
    • 16:00

      Workshop 5 mot 5 F-12/P-12


      19:00
    • 16:00

      Workshop 5 mot 5 F-11


      19:00
    • 16:00

      Workshop 5 mot 5 P-11


      19:00
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 17:00

      Angered BK (hemma) Juniorlag Herrar


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 3Mån
    v.6
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-09


      12:00
  • 9Sön
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Sportlovscup P-10


      15:00
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Askim-Götaholm P-07


      10:00
    • 10:00

      Askim-Nödinge P-07


      11:00
    • 10:30

      Träning P-04


      12:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 20:00

      Ale United (hemma) P-05


      22:00
  • 10Mån
    v.7
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
  • 16Sön
    • 10:55

      Futsalsammandrag F-09


      14:00
    • 11:10

      Futsal sammandrag P-09


      14:00
      Valhalla Sporthall A
      Samlingsinformation: På arenan 30 min före matchstart
      Samlingstid: 00:00
      Anteckning: Futsal sammandrag Söndag 16 februari, Valhalla sporthall A. Samling på plats 30 min innan matchstart. Matchtröjor delas ut på plats. Medtag som vanligt: Röda strumpor, svarta shorts. Inomhusskor och benskydd.

      Lag röd: matchstart 11:40 plan A:2 samt 13:00 plan A:1
      Alfred Lyreus, Arvid Bäfver, Jonathan Sandberg, Mustafa Deen, Sina Mouknajouv, Valintino Mione, Yashua Nosrati, Victor Erensjö.

      Lag Svart: matchstart 12:20 plan A:1 samt 13:40 plan A:1
      Arne Östberg, Colin Spiik, Elton Johansson, Felix Badman, Niccolo Solinas, Ruben Wahlberg, Sindri Sigurbersson, Neo Feeser
    • 15:30

      Föredrag om utveckling/kärrierövergångar Juniorlag Damer


      16:15
    • 15:30

      Träning P-07


      16:30
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Sportlovsträning F-06


      19:30
  • 17Mån
    v.8
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Tränarutbildning C - Modul 1 Askims IK


      17:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 11:30

      Föräldramöte P 09 Klubbstuga


      13:30
    • 11:50

      Föräldramöte P09 P-09


      13:25
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 13:00

      Öckerö IF (hemma) Herrar Seniorer


      15:00
    • 14:00

      IFK Fjärås (borta) F-06


      15:30
    • 14:30

      Träningsmatch Azalea F-07


      16:00
    • 14:30

      Nödinge-Askim P-07


      15:30
    • 15:00

      Sandarna-Askim P-07


      16:00
  • 23Sön
    • 09:00

      Askim-Näset P-07


      10:00
    • 09:00

      Tränarutbildning B-Ungdom Modul 1:1 Askims IK


      17:00
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:15

      Träningsmatch F-09


      10:30
    • 09:30

      Ale United (borta) P-05


      11:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-04


      12:00
    • 11:00

      Träning F-06


      12:00
    • 12:00

      Träning F-12/P-12


      13:30
    • 12:00

      Träningsmatch Sävedalens IF F-07


      15:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:15

      Målvaktsträning 4 P-07


      16:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:00

      Träning F-10


      18:00
    • 16:00

      Stenkullen GoIK (hemma) Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 19:30

      Träning Damer 7 mot 7


      21:00
  • 24Mån
    v.9
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 08:00

      Ladies Cup Damer 7 mot 7


      23:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:30

      Teori och Viktig Information! F-05


      10:30
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch Astrio F-07


      14:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 13:00

      Träningsmatch F-09


      14:30
    • 14:00

      Idrottsrabatten P-06


      16:00
    • 14:00

      Hovås Billdal IF (hemma) Juniorlag Damer


      15:00
    • 15:00

      Träning P-08


      20:00
    • 15:00

      Minilirarcupen P-08


      20:00
    • 16:00

      Backatorp IF (hemma) Juniorlag Herrar


      17:00