Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 00:00

      Läger i Halmstad P-08


      17:00
    • 00:00

      Läger P-08


      17:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      FÖRSÄLJNING - IDROTTSRABATTEN P-06


      15:00
    • 12:00

      Azalea BK Orange (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Azalea BK Vit (hemma) P-09


      14:00
    • 12:45

      Zenith cupen F-09


      18:00
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Nol IK (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Mossens BK (borta) F-06


      18:30
    • 17:00

      Romelanda UF (borta) P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
  • 2Mån
    v.36
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Hovås Billdal IF 3 (borta) P-10


      20:00
    • 18:00

      Hovås Billdal IF 4 (borta) P-10


      20:00
    • 18:10

      Assyriska BK (hemma) P-10


      19:10
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:45

      Jitex Mölndal BK (hemma) Juniorlag Damer


      21:45
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 18:10

      Ösets BK (hemma) P-08


      20:10
    • 18:15

      Seriematch mot Hovås Billdal P-04


      19:45
    • 18:45

      Ale United Röd (hemma) F-05


      20:45
    • 19:15

      Onsala BK (hemma) F-04


      20:45
    • 19:25

      Slottsskogen/Godhem IF (hemma) P-08


      21:25
  • 7Lör
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:55

      Träning P-08


      10:55
    • 10:00

      Guldhedens IK Lions (borta) P-09


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Kållered SK blå (borta) F-05


      13:00
    • 11:15

      Guldhedens IK Tigers (borta) P-09


      13:15
    • 12:05

      Attityd cup F-07


      17:20
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 13:30

      Solängens BK Vit (hemma) P-06


      15:00
    • 15:00

      Sävedalens IF Röd (hemma) F-06


      17:00
    • 15:00

      KF Velebit (borta) Herrar Seniorer


      17:00
    • 16:30

      Lundby IF Grön (borta) P-05


      18:30
    • 16:30

      Stenkullen GoIK (hemma) F-06


      18:10
  • 8Sön
    • 08:00

      Attityd Cup P-10


      13:00
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 11:00

      Seriematch - omgång 3a P-07


      13:00
    • 12:00

      Bergums IF (hemma) F-07


      14:00
    • 12:30

      Träning F-11


      18:00
    • 13:30

      Öckerö IF (hemma) F-07


      15:30
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 14:00

      Landvetter IF 2003 (borta) F-05


      16:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 16:15

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 9Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Cafévecka F05 F-05


      00:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Seriematch - omgång 3b P-07


      20:00
    • 18:10

      Azalea BK Orange (hemma) F-08


      20:10
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Zonlagsträning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:25

      Azalea BK vit (hemma) F-08


      21:25
  • 10Tis
  • 11Ons
    • Heldag

      Cafévecka F05 F-05

    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
      Kobben Övre
      Anteckning: Kom i tid!
    • 17:30

      UEFA Womens Champions league Kopparberg/FC Göteborg - Bayern München F-10


      21:00
    • 18:00

      Bollflickor och fanbärare på Champions League match F-06


      21:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:10

      IF Väster Orange (hemma) P-10


      20:10
    • 18:10

      IF Väster Grön (hemma) P-10


      20:10
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:45

      Champions Leauge F-07


      21:15
    • 18:45

      Biljetter föräldrar & syskon-UEFA WCL F-10


      21:00
    • 19:30

      Solängens BK 2 (borta) P-10


      21:30
  • 12Tor
    • Heldag

      Cafévecka F05 F-05

    • 16:30

      Träning F-09


      18:00
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning Damer Seniorer


      20:00
    • 18:15

      Hovås Billdal IF 1 (borta) F-07


      20:15
    • 18:15

      Slottsskogen/Godhem IF Röd (borta) F-10


      20:15
    • 18:45

      Föräldrarmöte F06 F-06


      20:30
    • 18:45

      Föräldramöte F06 Klubbstuga


      20:00
    • 19:20

      Landvetter IF 2003 Röd (hemma) F-09


      21:20
    • 19:45

      Lindome GIF Svart (hemma) Juniorlag Herrar


      21:45
    • 20:00

      Träning Herrar Seniorer


      21:30
    • 20:15

      Hovås Billdal IF (borta) Juniorlag Damer


      22:15
  • 13Fre
  • 14Lör
    • Heldag

      Cafévecka F05 F-05

    • Heldag

      Zonlagsturnering F-04

    • Heldag

      Zonlagsträning P-05

    • 08:00

      Qviding Attityd cup P-09


      13:00
    • 09:00

      Träning P-05


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Sammandrag 14/9! F-12/P-12


      15:00
    • 12:00

      Kode IF Svart (borta) F-09


      14:00
    • 12:00

      Qviding FIF Vinröd (borta) F-07


      14:00
    • 12:30

      Azalea BK Svart (borta) P-06


      14:00
    • 14:00

      Hjuviks AIK Vit (borta) F-06


      16:00
    • 15:00

      Kick-off DS Klubbstuga


      23:00
    • 15:00

      Kick-off DS Damer Seniorer


      23:00
  • 15Sön
    • 00:00

      Cafévecka F05 F-05


      20:45
    • Heldag

      Zonlagsturnering F-04

    • Heldag

      Zonlagsträning P-05

    • 07:30

      Attityd Cup P-08


      13:00
    • 08:00

      Attityd Cup - Lag Röd P-08


      13:00
    • 08:00

      Attityd Cup Lag Vit=Gul P-08


      14:00
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      Seriematch - omgång 4 P-07


      14:30
    • 12:00

      Mossens BK Svart (borta) P-09


      13:30
    • 12:30

      Attityd cup F-08


      17:30
    • 13:15

      Mossens BK Gul (borta) P-09


      15:15
    • 13:15

      Qviding FIF Vit (borta) F-07


      15:15
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 14:00

      Landvetter IF 2003 Röd (borta) F-09


      16:00
    • 14:00

      Kode IF Gul (borta) F-09


      16:00
    • 14:00

      Utsiktens BK/Näsets SK (borta) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning F-04


      17:45
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:00

      IF Väster Orange (borta) F-06


      20:00
  • 16Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:10

      Jitex Mölndal BK Lila (hemma) F-08


      20:10
    • 18:20

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:25

      Jitex Mölndal BK Vit (hemma) F-08


      21:25
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Slottsskogen/Godhem IF 2 (borta) P-10


      20:00
    • 18:00

      Slottsskogen/Godhem IF 1 (borta) P-10


      19:00
    • 18:10

      Fässbergs IF Lila (hemma) P-10


      20:10
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 17:00

      Träning Juniorlag Herrar


      18:30
    • 18:10

      Kungsladugårds BK Vit (hemma) P-08


      20:10
    • 18:15

      Göteborgs FF (borta) Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:45

      Qviding FIF Vit (hemma) F-06


      20:45
    • 19:15

      Seriematch Askims IK-Qviding FIF P-04


      20:45
    • 19:25

      Kungsladugårds BK Röd (hemma) P-08


      21:25
    • 20:00

      Gruppbild från Womens CL-matchen 120:- F-10


      21:00
  • 21Lör
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:00

      Lindome GIF Svart (borta) F-08


      12:00
    • 10:00

      Balltorps FF (borta) P-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:30

      Lindome GIF Vit (borta) F-08


      14:30
    • 13:00

      Kärra KIF Gul (borta) F-07


      15:00
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 14:00

      Jitex Mölndal BK (B) (hemma) Damer Seniorer


      15:00
    • 14:30

      Seriematch omgång 5a P-07


      15:45
    • 15:00

      Mölnlycke IF VIT (hemma) P-06


      16:30
    • 15:15

      IF Väster - Akims IK Röd P-08


      17:00
    • 15:15

      Askims IK Svart P-08


      16:15
    • 16:30

      IFK Göteborg (borta) F-06


      18:00
    • 16:30

      IFK Björkö /Hönö/Hjuvik (hemma) F-05


      18:00
    • 16:30

      IK Kongahälla Vit (borta) P-05


      18:30
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      Hovås Billdal IF 1 (hemma) F-07


      14:00
    • 12:00

      Näsets SK 5 (hemma) P-09


      14:00
    • 13:00

      Träning F-07


      15:30
    • 13:30

      Hovås Billdal IF 2 (hemma) F-07


      15:30
    • 13:30

      Seriematcher omgång 5b och c P-07


      16:15
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Näsets SK 4 (hemma) P-09


      17:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 16:15

      Hisingsbacka FC (hemma) Juniorlag Herrar


      18:15
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Lindome GIF Svart (borta) F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 20:30

      Jitex Mölndal BK Lila (borta) F-04


      22:30
  • 23Mån
    v.39
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:10

      Västra Frölunda IF Grön (hemma) P-10


      20:10
    • 18:10

      Västra Frölunda IF Rosa (hemma) P-10


      20:10
    • 18:30

      IF Väster Vit (borta) P-10


      20:30
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:30

      Mölnlycke IF (borta) Juniorlag Damer


      21:30
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:45

      Hovås Billdal IF 3 (borta) P-09


      19:45
    • 17:45

      Hovås Billdal IF 4 (borta) P-09


      19:45
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:10

      Älvsborg FF Vit (hemma) F-10


      20:10
    • 18:15

      Träning Damer Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:15

      IF Mölndal Fotboll vit (hemma) P-08


      21:15
    • 19:30

      Träning Juniorlag Herrar


      21:00
    • 20:00

      Träning Herrar Seniorer


      21:30
    • 20:15

      Seriematch Sävedalens IF-Askims IK P-04


      21:45
  • 27Fre
  • 28Lör
    • Heldag

      Quality cup F-07

    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:55

      Träning P-08


      10:55
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 13:30

      Vallens IF (borta) F-09


      15:30
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 15:00

      IF Väster Orange (hemma) F-06


      17:00
    • 15:00

      Näsets SK Vinröd (borta) P-08


      17:00
    • 16:00

      Sova över i Klubbstugan F-10


      23:59
    • 16:15

      Näsets SK Gul (borta) P-08


      18:15
    • 16:30

      IF Mölndal Fotboll (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Klubbhuset bokat F10 sover över Klubbstuga


      00:00
  • 29Sön
    • 00:00

      Quality cup F-07


      20:00
    • 00:00

      Klubbhuset bokat F10 sover över Klubbstuga


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 10:00

      IF Väster Orange (borta) F-09


      12:00
    • 10:00

      Seriematch omgång 6 P-07


      13:15
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 12:00

      Dalen/Krokslätts FF (borta) F-09


      14:00
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 14:15

      Mölnlycke IF (hemma) Herrar Seniorer


      16:00
    • 14:30

      Sävedalens IF (borta) F-05


      16:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Mölnlycke IF (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Gbg vs Vittsjö Damer Seniorer


      17:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      IK Zenith Vit (borta) F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:15

      Torslanda IK (borta) F-06


      19:15
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
  • 30Mån
    v.40