Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
    • 12:00

      Eskilscupen 2019 P-07


      00:00
    • 12:30

      Eskilscupen F-05


      21:00
    • 13:00

      Eskilscupen P-06


      20:00
    • 16:00

      Eskilscupen 11-manna 2019 P-05


      00:00
    • 17:00

      Frivillig Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Eskilscupen 1-4/8 2019 P-05


      00:00
  • 2Fre
    • Heldag

      Eskilscupen 2019 P-07

    • Heldag

      Eskilscupen 11-manna 2019 P-05

    • Heldag

      Eskilscupen 1-4/8 2019 P-05

    • Heldag

      Eskilscupen F-05

    • Heldag

      Eskilscupen P-06

    • 23:30

      300:- Cupavgift (Swish m barnets namn) F-10


      23:45
  • 3Lör
    • Heldag

      Eskilscupen 2019 P-07

    • Heldag

      Eskilscupen 11-manna 2019 P-05

    • Heldag

      Eskilscupen 1-4/8 2019 P-05

    • Heldag

      Eskilscupen P-06

    • Heldag

      Eskilscupen F-05

  • 4Sön
    • 00:00

      Eskilscupen 2019 P-07


      18:00
    • 00:00

      Eskilscupen 11-manna 2019 P-05


      20:00
    • 00:00

      Eskilscupen 1-4/8 2019 P-05


      19:00
    • Heldag

      Eskilscupen F-05

    • 08:00

      Eskilscupen P-06


      16:00
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 17:00

      Frivillig Träning F-06


      18:30
  • 5Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
  • 11Sön
  • 12Mån
    v.33
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
      Kobben
      Samlingsinformation: Samling vid stugan
      Samlingstid: 17:50
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:00

      Skepplanda BTK/LNIK (borta) F-04


      20:30
    • 19:45

      Seriematch mot Öckerö IF P-04


      21:15
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 08:00

      Zcooly cup Alafors P-07


      15:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      Torslanda IK (hemma) F-05


      14:00
    • 13:30

      Landvetter IS Grön (hemma) P-06


      15:00
    • 13:30

      Donsö IS (borta) Juniorlag Damer


      15:30
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 14:15

      Älvsborgs FF (borta) Herrar Seniorer


      16:00
    • 15:00

      Sävedalens IF Röd (borta) F-06


      17:00
  • 18Sön
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 14:15

      Floda BoIF (hemma) Juniorlag Herrar


      16:15
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:30

      Bergums IF Blå (borta) F-06


      16:00
    • 16:00

      Match Askims DS vs/Näset/väster F-05


      18:00
    • 16:00

      Backatorp IF Röd (borta) P-05


      18:00
    • 16:15

      Näsets SK/IF Väster (hemma) Damer Seniorer


      18:15
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
  • 19Mån
    v.34
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Älvsborg FF Svart (borta) P-10


      20:00
    • 18:00

      Älvsborg FF Vit (borta) P-10


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:10

      Dalen/Krokslätts Blå-Gul (hemma) P-10


      20:10
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      Träningsläger F-04

    • 07:30

      Zentih Cup - Askims IK 2 F-10


      13:30
    • 08:00

      Zentih Cup - Askims IK 1 F-10


      12:00
    • 09:00

      Sommarcupen P-10


      15:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 13:00

      Kärra KIF Blå (borta) F-07


      15:00
    • 13:15

      Ytterby IS (hemma) F-05


      14:45
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 14:15

      Kållered SK Vit (hemma) Juniorlag Damer


      16:15
    • 15:00

      IFK Göteborg (hemma) F-06


      17:00
    • 16:00

      Kode IF (borta) P-06


      17:30
  • 25Sön
    • Heldag

      Träningsläger F-04

    • Heldag

      Fässbergs sommarcup P-09

    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Sommarcupen 2019 F-07


      16:00
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:30

      Seriematch - omgång 1 P-07


      15:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 13:15

      Kärra KIF Gul (borta) F-07


      15:15
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:15

      Lerums IS (hemma) Juniorlag Herrar


      18:15
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:30

      Azalea BK (borta) F-05


      18:45
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 26Mån
    v.35
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:10

      Hovås Billdal IF 1 (hemma) P-10


      20:10
    • 18:10

      Hovås Billdal IF 2 (hemma) P-10


      20:10
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:45

      Landvetter IS Vit (borta) P-10


      20:45
    • 19:45

      Seriematch Askims IK-Älvsborg FF P-04


      21:15
  • 29Tor
  • 30Fre
  • 31Lör
    • Heldag

      Zenithcupen P-07

    • 08:30

      Läger i Halmstad P-08


      00:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Läger P-08


      00:00
    • 10:00

      Sävedalens IF (borta) F-07


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 11:30

      Södra Skärgårdens IK (borta) P-08


      13:30
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:30

      Lerums IS Vit (borta) F-09


      14:30
    • 12:30

      Nödinge SK Fotboll Blå (borta) F-08


      14:30
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 13:45

      Nödinge SK Fotboll Blåvit (borta) F-08


      15:45
    • 13:45

      Lerums IS Lila (borta) F-09


      15:45
    • 14:30

      BK Häcken (borta) F-04


      16:00