Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:45

      Landvetter IF 2003 Röd (hemma) F-04


      21:15
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 16:00

      Quality Hotel Cup F-06


      23:00
    • 16:00

      Linköping Cup F-08


      00:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 18:10

      Azalea BK Vit (hemma) P-08


      20:10
    • 19:25

      Azalea BK Orange (hemma) P-08


      20:25
    • 20:50

      Frogner (NO) (hemma) F-06


      21:50
  • 5Lör
    • Heldag

      Linköping Cup F-08

    • 08:00

      Quality Cup F-06


      23:00
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 10:00

      Stenkullen GoIK (borta) F-07


      12:00
    • 10:25

      IK Rössö (borta) F-06


      11:25
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      Sammandrag Hovås/Billdal F-12/P-12


      15:00
    • 12:30

      Jitex Mölndal BK Lila (borta) F-04


      14:00
    • 13:00

      Guldhedens IK (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Träningscup 7-manna P-10


      17:00
    • 15:00

      Mölnlycke IF (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 15:50

      Hjuvik (borta) F-06


      16:50
    • 16:30

      Solängens BK (borta) P-05


      18:30
  • 6Sön
    • 00:00

      Linköping Cup F-08


      19:00
    • 08:00

      Quality Hotel Cup F-06


      19:00
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 11:15

      Tölö IF (hemma) F-06


      12:15
    • 12:00

      Kungälvs FF Grön (hemma) F-07


      14:00
    • 12:00

      Västra Frölunda IF Rosa (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Seriematch omgång 7 P-07


      16:15
    • 13:20

      Träningsmatch F-07


      15:00
    • 13:30

      Kungälvs FF Vit (hemma) F-07


      15:30
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 14:00

      Hjuvik (borta) F-06


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Västra Frölunda IF Grön (hemma) P-09


      19:00
    • 16:10

      Sävedalens IF (hemma) F-06


      17:10
    • 16:15

      Sävedalens IF (hemma) Juniorlag Herrar


      18:15
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
  • 7Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:20

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Utbynäs SK Gul (borta) F-09


      20:30
  • 8Tis
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:45

      Damlandskamp Sverige - Slovakien - F-10


      20:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Damlandskamp P-10


      21:00
    • 18:10

      Jitex Mölndal BK Lila (hemma) F-09


      20:10
    • 18:15

      Träning Damer Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:25

      Jitex Mölndal BK Svart (hemma) F-09


      21:25
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 13:00

      Quality Hotel cup OBS! Nytt datum! F-05


      00:00
    • 16:00

      Quality Hotel Cup 11-manna 2019 P-05


      00:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 19:00

      IF Väster (borta) Juniorlag Herrar


      21:00
  • 12Lör
    • Heldag

      Quality Hotel cup OBS! Nytt datum! F-05

    • Heldag

      Quality Hotel Cup 11-manna 2019 P-05

    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Höstcupen - Kullavik IF P-06


      00:00
    • 09:55

      Träning P-08


      10:55
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 15:00

      Träningsmatch ÖIS P-07


      16:30
  • 13Sön
    • 00:00

      Quality Hotel cup OBS! Nytt datum! F-05


      19:00
    • 00:00

      Quality Hotel Cup 11-manna 2019 P-05


      20:00
    • 00:00

      Höstcupen - Kullavik IF P-06


      16:00
    • 09:00

      Höstcupen - Kullavik IF P-06


      16:00
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träningsmatch 7 mot 7 mot Solängen F-10


      10:30
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 12:00

      Mysdag på Kobben med F06 F-06


      16:00
    • 12:00

      Lerums IS 2 (hemma) F-06


      13:30
    • 12:30

      Lerums IS (borta) F-07


      14:30
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 14:15

      IK Virgo (hemma) Damer Seniorer


      16:15
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:15

      Lindome GIF (hemma) Juniorlag Herrar


      18:15
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Föräldramöte P-13


      17:30
    • 18:00

      Vallens IF/Stenungsunds IF (borta) F-04


      19:30
  • 14Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:10

      Älvsborg FF Blå (hemma) F-08


      20:10
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:25

      Älvsborg FF Svart (hemma) F-08


      21:25
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
  • 18Fre
    • Heldag

      Quality Hotel Cup F-04

    • 18:00

      Dalen/Krokslätts FF (hemma) Juniorlag Herrar


      19:00
    • 19:00

      Tränarmöte P-07


      22:00
    • 19:15

      Kärra KIF Blå (borta) P-05


      21:15
  • 19Lör
    • Heldag

      Höstcupen F-05

    • Heldag

      Quality Hotel Cup F-04

    • 08:15

      IF Väster sammandrag F-09


      13:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:55

      Träning P-08


      10:55
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 14:15

      Torslanda IK (borta) Juniorlag Herrar


      15:15
    • 18:00

      Föräldramöte P09 Klubbstuga


      19:00
  • 20Sön
    • Heldag

      Höstcupen F-05

    • Heldag

      Quality Hotel Cup F-04

    • 08:30

      Wilhelm Friberg Cup P-09


      16:00
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träningsmatcher mot Hovås/Billdal F10 F-10


      10:30
    • 09:00

      Näste Cup P08 P-08


      15:00
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 11:30

      Träningsmatch F-08


      13:00
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 14:15

      Lindome GIF (hemma) Juniorlag Damer


      16:15
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Älvsborg FF Vit (hemma) F-06


      20:00
  • 21Mån
    v.43
    • 17:30

      Träning P-11


      18:15
    • 17:45

      IF Mölndal Fotboll (hemma) P-05


      19:15
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:40

      Lundby IF Grön (hemma) P-05


      20:40
  • 24Tor
  • 25Fre
  • 26Lör
    • Heldag

      Quality Hotell Cup Juniorlag Damer

    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:30

      Bebben cup F-07


      16:00
    • 09:55

      Träning P-08


      10:55
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:05

      Föräldramöte P09 P-09


      13:15
    • 13:00

      Lerums IS (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 14:00

      Träningsmatch med Näset 9-manna P-07


      15:15
    • 15:00

      Seriematch IF Mölndal-Askims IK P-04


      16:30
  • 27Sön
    • 00:00

      Quality Hotell Cup Juniorlag Damer


      19:00
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 14:00

      Träningsmatch F-08


      15:30
    • 14:30

      Häcken- Norrköping F-07


      16:45
    • 15:00

      Häcken- Norrköping P-09


      17:00
    • 15:00

      BK Häcken bjuder in Askims IK till fotbollsfest F-11


      17:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
  • 28Mån
    v.44
  • 29Tis
  • 30Ons
  • 31Tor