Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2022

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.35
  • 2Fre
    • Heldag

      Träningsläger i Tyskland P-2007

    • 16:30

      Träning P-2009


      18:00
    • 17:00

      Träning F17


      18:30
    • 18:15

      Örgryte IS Fotboll Röd (hemma) F-2012


      20:15
    • 19:15

      Örgryte IS Fotboll Röd (borta) P-2008


      21:15
  • 3Lör
    • Heldag

      Träningsläger i Tyskland P-2007

    • 09:00

      ahlafors cup F-2012


      15:00
    • 09:00

      Sammandrag P-2015


      15:00
    • 10:00

      DS match VEO-Kamera


      14:00
    • 10:15

      Träning P-2008


      12:00
    • 11:00

      F10 Bollflickor (Först till kvarn) F-2010


      13:00
    • 11:15

      Lindome GIF (hemma) Damer Seniorer


      13:15
    • 11:30

      Träning F-2014


      12:30
    • 12:00

      HS Match SG IF VEO-Kamera


      17:00
    • 12:00

      Kungsladugårds BK Vit (hemma) P-2010


      14:00
    • 12:00

      Kungsladugårds BK Röd (hemma) P-2010


      14:00
    • 12:00

      Sammandrag 3 mot 3 P-2016


      16:00
    • 12:00

      Sammandrag / Cup F-2016


      15:00
    • 12:00

      Sammandrag 3 mot 3 F-2015


      15:00
    • 12:15

      Kungälvs FF/IK Kongahälla (borta) Juniorlag Damer


      14:15
    • 13:00

      Jitex Mölndal BK Lila (borta) F-2009


      15:00
    • 13:30

      Qviding FIF Vinröd (hemma) F-2008


      15:30
    • 14:15

      Slottsskogen/Godhem IF (borta) Herrar Seniorer


      16:15
    • 15:00

      Mölnlycke IF Vit (hemma) P-2008


      17:00
    • 16:00

      Azalea BK Svart (hemma) P-2011


      18:00
    • 16:30

      Lindome GIF Grön (hemma) P-2011


      18:00
    • 17:15

      Azalea BK Orange (hemma) P-2011


      19:15
  • 4Sön
    • Heldag

      Träningsläger i Tyskland P-2007

    • Heldag

      Sammandrag Ruddalen P-2014

    • 09:00

      Träning F-2009


      10:30
    • 09:15

      Träning F-2016


      10:15
    • 09:30

      Bortamatch Azalea - Askims IK Lag Vit P-2012


      11:15
    • 10:30

      Träning F-2011


      12:00
    • 10:30

      Träning F-2013


      12:00
    • 10:30

      Träning P-2011


      12:00
    • 10:45

      Bortamatch Azalea - Askims IK lag Svart P-2012


      12:45
    • 11:30

      Hemmamatch Askim Röd - Donsö IS P-2012


      13:15
    • 12:00

      Guldhedens IK (hemma) P-2009


      14:00
    • 12:30

      Träning P-2017


      13:30
    • 13:30

      Zenithcupen F-2010


      17:00
    • 13:45

      Träning F-2015


      14:45
    • 14:00

      Västra Frölunda IF Grön-Askims IK Vit P-2013


      15:00
    • 14:45

      Bortamatch Askims ik lag blå mot Solängens bk grön P-2013


      15:45
    • 15:00

      Träning P-2010


      16:30
    • 15:00

      Bortamatch Askims IK Lag Svart mot Västra Frölunda P-2013


      16:00
    • 16:30

      Träning P-2013


      18:00
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 19:30

      Lekstorps IF (hemma) Herrar 7 mot 7


      21:30
  • 5Mån
    v.36
    • 00:00

      Träningsläger i Tyskland P-2007


      10:00
    • 17:00

      Träning F-2017


      18:00
    • 17:00

      Träning P-2010


      18:30
    • 18:00

      Träning P-2008


      20:00
    • 18:00

      Matchanalys Klubbstuga


      19:00
    • 18:15

      Hemmamatch Askims IK lag blå mot Mölnlycke IF grön P-2013


      19:15
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-2009


      20:00
    • 18:30

      Bortamatch - Näsets SK 2 - Askims IK Grön P-2013


      19:30
    • 19:30

      Bortamatch - Näset SK 2 - Askims IK Röd P-2013


      20:30
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F-2012


      18:00
    • 17:00

      Träning F-2011


      18:00
    • 17:00

      Träning F-2013


      18:00
    • 17:15

      Träning P-2013


      18:30
    • 17:15

      Träning P-2012


      18:30
    • 17:30

      Hovås Billdal Vit - Askims IK VIt P-2013


      18:30
    • 17:30

      Hovås Billdal IF Orange - Askims IK Svart P-2013


      18:30
    • 18:00

      Träning P-2007


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte F11 Klubbstuga


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte F11 F-2011


      19:00
    • 18:15

      Träning P-2010


      20:00
    • 18:30

      Träning P-2009


      20:00
    • 20:15

      Näsets SK Vit (borta) P-2008


      22:15
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 09:00

      Träning P-2007


      10:30
    • 09:00

      Zoonlagsturnering F-2008


      17:00
    • 09:30

      Träning P-2016


      10:30
    • 10:00

      Västra Frölunda IF Grön (borta) P-2010


      12:00
    • 11:15

      Västra Frölunda IF Vit (borta) P-2010


      13:15
    • 11:30

      Träning F-2014


      12:30
    • 12:00

      Älvsborg FF Svart (hemma) F-2009


      14:10
    • 12:00

      Zonlagsturenering Göteborg P-2008


      15:00
    • 12:00

      Guldhedens IK Svart (borta) P-2011


      14:00
    • 12:30

      Mölnlycke IF Gul (borta) F-2011


      14:30
    • 12:30

      IK Zenith Grön (borta) F-2010


      13:30
    • 13:15

      Guldhedens IK Röd (borta) P-2011


      15:15
    • 13:20

      Attityd cup F-2011


      18:30
    • 13:30

      Qviding FIF Vinröd (hemma) F-2009


      15:30
    • 13:45

      IK Zenith Vit (borta) F-2010


      14:45
    • 15:00

      Mölnlycke IF Svart (borta) F-2011


      17:00
    • 15:30

      Askims IK Vit - Mölnlycke IF P-2012


      17:15
    • 16:45

      Askims IK Svart - Mölnlycke IF P-2012


      18:45
  • 11Sön
    • 08:30

      Zoonlagsturnering F-2008


      14:00
    • 09:15

      Träning F-2016


      10:15
    • 10:30

      Träning F-2011


      12:00
    • 10:30

      Träning P-2010


      12:00
    • 10:30

      Träning P-2011


      12:00
    • 10:30

      Club Building - P11/P10 P-2010


      12:00
    • 11:30

      Bortamatch Guldheden BK - Askim röd P-2012


      13:15
    • 12:00

      Näsets SK Röd (borta) F-2012


      14:00
    • 12:15

      IF Mölndal Fotboll Röd (hemma) Juniorlag Damer


      14:15
    • 12:15

      Slottsskogen/Godhem IF Vit (hemma) F-2009


      14:15
    • 12:30

      Träning P-2017


      13:30
    • 12:45

      IK Zenith Gul (borta) P-2011


      14:00
    • 13:30

      Attityd Cup pass 1 F-2010


      15:00
    • 13:45

      Backatorp IF Svart (borta) P-2009


      15:45
    • 13:45

      Träning F-2015


      14:45
    • 14:15

      Donsö IS (hemma) Juniorlag Herrar


      16:15
    • 15:00

      Träning P-2007


      16:30
    • 15:00

      Träning P-2012


      16:30
    • 15:30

      Attityd Cup pass 2 F-2010


      17:00
    • 16:15

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Träning P-2013


      18:00
    • 16:45

      BK Astrio (hemma) F17


      18:45
    • 17:00

      Örgryte IS Fotboll Blå (borta) F-2013


      18:00
    • 17:00

      Örgryte IS Fotboll Röd (borta) F-2013


      18:00
    • 18:00

      Träning P-2014


      19:15
    • 19:30

      Landvetter IS (hemma) Herrar 7 mot 7


      21:30
  • 12Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-2017


      18:00
    • 17:00

      Träning P-2010


      18:30
    • 18:00

      Träning P-2008


      20:00
    • 18:00

      CAFÉ ASKIMS IK P-2013


      19:00
    • 18:15

      Hemmamatch - Askims IK Röd - Hovås Billdal IF Röd P-2013


      19:15
    • 18:15

      Hemmamatch: Askims IK Grön - Hovås Billdal IF Gul P-2013


      19:15
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-2009


      20:00
    • 19:00

      CAFÉ ASKIMS IK P-2013


      20:00
    • 19:15

      Askims IK Vit - Näsets SK 5 P-2013


      20:15
    • 19:15

      Askims IK Svart - Näsets SK P-2013


      20:15
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning F-2013


      18:00
    • 17:15

      Jitex Mölndal BK Vit (borta) F-2012


      19:15
    • 17:15

      Fotbollsutveckling med Antoine (FU) P-2007


      17:45
    • 17:15

      Träning P-2013


      18:30
    • 17:15

      Träning P-2012


      18:30
    • 17:30

      Älvsborg FF Blå (borta) F-2013


      18:30
    • 17:30

      Älvsborg FF Svart (borta) F-2013


      18:30
    • 18:00

      Träning P-2007


      19:30
    • 18:15

      Träning P-2010


      20:00
    • 18:15

      Utbynäs SK F 11 Gul (hemma) F-2011


      20:15
    • 18:30

      Träning P-2009


      20:00
    • 18:45

      Jitex Mölndal BK Lila (borta) F-2012


      20:45
    • 19:30

      Utbynäs SK F 11 Blå (hemma) F-2011


      21:30
    • 19:45

      Chalmers Studentkårs IS (hemma) Herrar Seniorer


      21:45
    • 20:15

      Träningsmatch mot Lundby P-2008


      22:00
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning P-2009


      18:00
    • 17:00

      Träning F17


      18:30
    • 18:15

      Mölnlycke IF Vit (hemma) F-2012


      20:15
    • 19:15

      KF Velebit Röd (hemma) P-2007


      21:15
  • 17Lör
    • 09:30

      Träning P-2016


      10:30
    • 09:30

      F10 lagaktivitet F-2010


      13:30
    • 10:15

      Träning P-2008


      12:00
    • 12:00

      IF Väster Svart (hemma) P-2010


      14:00
    • 12:00

      IF Väster Orange (hemma) P-2010


      14:00
    • 15:00

      Mölnlycke IF Svart (hemma) P-2008


      17:00
    • 15:00

      Match P08 VEO-Kamera


      17:00
    • 15:30

      Onsala BK (borta) F17


      17:30
    • 16:00

      Sandarna BK (borta) P-2007


      18:00
    • 16:00

      Hovås Billdal IF 1 (hemma) P-2011


      18:00
    • 17:15

      Hovås Billdal IF 2 (hemma) P-2011


      19:15
  • 18Sön
  • 19Mån
    v.38
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning F-2011


      18:00
    • 17:00

      Träning F-2013


      18:00
    • 17:00

      Träning F-2012


      18:15
    • 17:15

      Träning P-2013


      18:30
    • 17:15

      Träning P-2012


      18:30
    • 17:30

      HS Match AIF Göteborg VEO-Kamera


      22:00
    • 17:30

      9 mot 9-match mot Jitex F10 1/2 F-2010


      18:30
    • 18:00

      Träning P-2007


      19:30
    • 18:15

      Träning P-2010


      20:00
    • 18:30

      Träning P-2009


      20:00
    • 18:45

      9 mot 9-match mot Jitex F10 2/2 F-2010


      20:00
    • 19:45

      Näsets SK (hemma) F17


      21:45
    • 19:45

      AIF Göteborg (borta) Herrar Seniorer


      21:45
    • 20:15

      IF Mölndal Fotboll (borta) F17


      22:15
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      DS match VEO-Kamera

    • 09:00

      Träning P-2007


      10:30
      Kobben Övre
      Samlingsinformation: Klubbstugan
      Samlingstid: 08:50
      Anteckning: Ni som spelar match fredag känner efter hur kroppen mår och kan anmäla sent på fredag om ni kommer eller inte. Ni som inte spelar match fredag ska komma som förberedelse flr kommande match.
      OBS ... från och med nu kör vi kallelser även till träningar.

      Respektera tränarna och lagkompisarna genom att:

      - svara på kallelsen i tid. Uteblivet svar är INTE OK!
      - komma till träningen när du anmält dig, och vara på plats i tid. Att inte komma när man anmält sig är INTE OK!
      - vid förhinder/återbud ("Kommer inte") - ange anledning varför!

      Vi samlas alltid gemensamt vid klubbstugan!
    • 09:30

      Träning P-2016


      10:30
    • 09:30

      Föräldrarmöte P16 P-2016


      10:30
    • 09:30

      Klubbstuga bokad - föräldrarmöte P16 Klubbstuga


      10:30
    • 10:15

      Träning P-2008


      12:00
    • 11:30

      Träning F-2014


      12:30
    • 11:30

      Hemmamatch Askims IK Vit - Slottskogen/Godhem P-2012


      13:15
    • 11:30

      Hemmamatch Askims IK Svart - Slottsskogen/Godhem P-2012


      13:30
    • 12:00

      Landvetter IF 2003 F10 Lag Svart (borta) F-2010


      14:00
    • 12:00

      Hovås Billdal Svart - Askims IK Vit P-2013


      13:00
    • 12:00

      IF Väster Svart (borta) P-2011


      14:00
    • 12:00

      Hovås Billdal IF Lila - Askims IK Svart P-2013


      13:00
    • 12:00

      Hovås Billdal IF Lila - Askims IK Svart P-2013


      13:00
    • 12:15

      Lerums IS Lila (borta) F-2011


      13:30
    • 13:15

      Älvängens IK (hemma) F-2009


      15:15
    • 13:15

      Landvetter IF 2003 F10 Lag Vit (borta) F-2010


      15:15
    • 13:15

      IF Väster Orange (borta) P-2011


      15:15
    • 14:00

      Bolltjejer för Dam F-2012


      16:00
    • 14:15

      Torslanda IK (hemma) Damer Seniorer


      16:15
    • 14:45

      Lekstorps IF 1 (hemma) P-2009


      16:45
    • 15:00

      Jitex - Uppsala (Gratismatch!) F-2010


      17:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Träning F-2009


      10:30
    • 09:15

      Träning F-2016


      10:15
    • 10:30

      Träning F-2011


      12:00
    • 10:30

      Träning F-2010


      12:00
    • 10:30

      Träning P-2011


      12:00
    • 10:30

      Träning P-2012


      12:00
    • 10:30

      Föräldramöte P-2012


      11:30
    • 10:30

      Klubbhuset bokat P12 Föräldramöte Klubbstuga


      12:00
    • 10:30

      Skogsträning med korvgrillning F-2013


      12:30
    • 12:00

      IF Väster Orange (hemma) F-2009


      14:00
    • 12:00

      Sandarna BK Röd (borta) P-2010


      14:00
    • 12:00

      Bortamatch - Slottsskogen - Askims IK Röd P-2013


      13:00
    • 12:30

      Träning P-2017


      13:30
    • 13:00

      IF Mölndal Fotboll F12 Röd (borta) F-2012


      15:00
    • 13:00

      Bortamatch - Slottskogen Blå - Askims IK Grön P-2013


      14:00
    • 13:15

      Sandarna BK Svart (borta) P-2010


      15:15
    • 13:30

      Ytterby IS Röd (hemma) P-2008


      15:30
    • 13:30

      Klubbhuset bokat F15 föräldramöte Klubbstuga


      14:45
    • 13:30

      P08 Match VEO-Kamera


      15:30
    • 13:45

      Träning F-2015


      14:45
    • 14:00

      Bortamatch Askim Röd - Sandarna P-2012


      15:45
    • 14:15

      IF Mölndal Fotboll F12 Blå (borta) F-2012


      16:15
    • 15:00

      Träning P-2007


      16:30
    • 15:30

      GAIS Svart (borta) P-2008


      17:30
    • 16:15

      Älvsborg FF 2 (hemma) Juniorlag Damer


      18:15
    • 16:30

      Träning F-2008


      18:00
    • 16:30

      Träning P-2013


      18:00
    • 18:00

      Backatorp IF Röd (borta) P-2007


      20:00
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-2014


      19:15
    • 19:30

      SKIF Semberija Göteborg (borta) Herrar 7 mot 7


      21:30
  • 26Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning F-2017


      18:00
    • 17:00

      Träning P-2010


      18:30
    • 17:30

      Bortamatch Askims blå mot IF Mölndal fotboll röd P-2013


      18:30
    • 18:00

      Träning P-2008


      20:00
    • 18:00

      CAFÉ ASKIMS IK P-2013


      19:00
    • 18:15

      Hemmamatch - Askims IK Röd - Ösets BK 1 P-2013


      19:15
    • 18:15

      Hemmamatch: Askims IK Grön - Ösets BK 2 P-2013


      19:15
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-2009


      20:00
    • 18:30

      Club Building - P09/P08 P-2009


      20:00
    • 18:30

      Club Building - P08/P09 P-2008


      20:00
    • 19:00

      CAFÉ ASKIMS IK P-2013


      20:00
    • 19:15

      Askims IK Vit - Älvsborgs FF Vit P-2013


      20:15
    • 19:15

      Askims IK Svart - Älvsborg FF Svart P-2013


      20:15
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning F-2012


      18:00
    • 17:00

      Träning F-2013


      18:00
    • 17:15

      Träning P-2013


      18:30
    • 17:15

      Träning P-2012


      18:30
    • 18:00

      Träning P-2007


      19:10
    • 18:00

      Häcken - PSG F-2011


      21:00
    • 18:15

      Träning P-2010


      20:00
    • 18:15

      Lindome GIF 1 (hemma) F-2011


      20:15
    • 18:30

      Träning P-2009


      20:00
    • 18:45

      BK Häcken - PSG (WCL-kval) F-2010


      21:00
    • 18:45

      Häcken - PSG F-2009


      21:00
    • 19:15

      Angered BK (hemma) P-2007


      21:15
    • 19:30

      Lindome GIF 2 (hemma) F-2011


      21:30
    • 20:00

      Jitex Mölndal BK Lila (borta) F-2008


      22:00
  • 29Tor
  • 30Fre