Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-12


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 16:55

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Föreningsdomarutbildning F-08


      20:00
    • 17:00

      Föreningsdomarutbildning P-08


      20:00
    • 17:00

      Föreningsdomarutbilning Klubbstuga


      20:00
    • 17:30

      Bortamatch Masthuggets BK / Askims IK Svart P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Hemmamatch Askims IK Vit mot IF väster vit P-13


      19:00
    • 18:00

      Askims IK Svart - IF Väster P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Match Askims IK Röd vs IF Väster P-12


      20:00
    • 19:00

      Kallelse till match P-12


      20:00
    • 19:00

      Bortamatch Masthuggets BK - Askims IK Vit P-12


      20:00
    • 20:15

      Landvetter IF 2003 Svart (borta) F-07


      22:15
    • 20:15

      Seriematch svår Landvetter F-07


      21:45
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 19:45

      Ytterby IS (hemma) P-06


      21:45
  • 4Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:30

      Träning P-16


      10:30
    • 10:15

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 11:00

      Dalen/Krokslätts FF (borta) F-09


      13:00
    • 11:30

      Träning F-14


      12:30
    • 12:00

      Lundby IF Grön (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Hovås Billdal IF Blå (hemma) F-10


      14:00
    • 12:30

      Träning P-15


      13:30
    • 13:00

      Hönö IS (borta) P-08


      15:00
    • 13:15

      Lundby IF Vit (hemma) P-09


      15:15
    • 13:15

      Hovås Billdal IF Gul (hemma) F-10


      15:15
    • 13:30

      Träning P-14


      14:45
    • 15:00

      Öjersjö IF Vit (hemma) F-07


      17:00
    • 15:00

      Grundutbildning Märkestagning P-14


      16:30
    • 15:30

      Kållered SK Vit (borta) P-07


      17:30
  • 5Sön
    • 09:00

      Öjersjö Cup F-11


      14:00
    • 09:15

      Kungälvs FF Grön (hemma) F-07


      11:15
    • 09:30

      Träning F-16


      10:30
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      12:00
    • 11:00

      LSU GFF P-09


      12:40
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:30

      IFK Göteborg (hemma) F-06


      14:30
    • 13:30

      Öjersjö IF Blå (hemma) P-08


      15:30
    • 13:45

      Träning F-15


      14:45
    • 14:00

      Träningsmatch med Partille IF P-07


      15:30
    • 15:00

      Träning F-12


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Lindome GIF (borta) F-09


      17:00
    • 16:15

      Futsal Club Linné (hemma) Herrar Seniorer


      18:15
    • 16:15

      Caféansvar P-13


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:45
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Hemmamatch Askims IK Röd - Azalea BK Orange P-13


      17:30
    • 16:30

      Hemmamatch Askims IK Orange - Azalea BK. P-13


      17:30
    • 17:30

      Hemmamatch Askims IK Blå mot Näsets SK 3 P-13


      18:30
    • 17:30

      Hemmamatch Askims IK Grön mot Näsets SK 4 P-13


      18:30
    • 17:45

      Azalea BK (borta) Juniorlag Herrar


      19:45
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Näsets SK +35 (borta) Herrar 7 mot 7


      21:30
  • 6Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Älvsborg FF Svart (borta) P-10


      19:15
    • 17:15

      Älvsborg FF Vit (borta) P-10


      19:15
    • 18:00

      Älvsborg FF Blå (hemma) F-09


      20:00
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
    • 19:15

      Slottsskogen/Godhem IF (hemma) F-09


      21:15
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 16:45

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 16:45

      Träningsmatch F11 F-12


      18:00
    • 16:55

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Näsets SK 2 (hemma) F-13


      18:00
    • 17:00

      Näsets SK 1 (hemma) F-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:40

      Match Askim IK Svart / Sandarna BK P-12


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Grundutbildning Märkestagning F14+P14 P-14


      19:30
    • 18:15

      Askims IK Vit -Sandarna BK P-12


      19:15
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
    • 20:00

      Utbynäs SK (borta) F-08


      21:30
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:30

      Träning P-16


      10:30
    • 09:30

      match Hovås Billdal IF P-11


      11:00
    • 10:15

      Träning P-08


      12:00
    • 11:30

      Jitex Mölndal BK Vit (borta) F-08


      13:00
    • 11:30

      Träning F-14


      12:30
    • 11:45

      Södra Skärgårdens IK Röd (borta) F-12


      13:45
    • 11:45

      Södra Skärgårdens IK Blå (borta) F-12


      13:45
    • 12:00

      Träning P-09


      14:00
    • 12:00

      Lindome GIF 1 (borta) F-11


      14:00
    • 12:00

      Näsets SK Blå (borta) F-10


      13:00
    • 12:00

      Bortamatch Mossens BK Vit - Askims IK Vit P-13


      13:00
    • 12:30

      Träning P-15


      13:30
    • 13:00

      Mossens BK Orange - Askims IK SVart P-13


      14:00
    • 13:15

      Näsets SK Gul (borta) F-10


      14:15
    • 13:15

      Mossens BK Svart (hemma) P-10


      15:15
    • 13:30

      Föräldramöte Askims IK P14 P-14


      14:45
    • 13:30

      Träning P-14


      14:45
    • 14:00

      Bortamatch Masthuggets BK 2 mot Askims IK Blå P-13


      15:00
    • 14:00

      Bortamatch Masthuggets BK 1 mot Askims IK Grön P-13


      15:00
    • 14:30

      Mossens BK Gul (hemma) P-10


      16:30
    • 14:30

      Bortamatch Askims IK Röd - Slottsskogen IF Gul P-13


      15:30
    • 14:30

      Bortamatch Slottsskogen - Askims Orange P-13


      15:30
    • 14:45

      Lindome GIF 2 (borta) F-11


      16:45
    • 16:00

      Mölnlycke IF (borta) Damer Seniorer


      18:00
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träningsmatch F-09


      10:30
    • 09:30

      Träning F-16


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 10:30

      Bortamatch Örgryte IS vs Askims IK Röd P-12


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      12:00
    • 11:00

      Älvängens IK Vit (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Slottsskogen/Godhem IF (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:00

      Bortamatch mot ÖIS P-12


      13:00
    • 12:00

      Bortamatch mot ÖIS P-12


      13:00
    • 12:15

      Älvängens IK Blå (borta) P-09


      14:15
    • 13:15

      Öjersjö IF Blå (borta) F-08


      14:45
    • 13:45

      Träning F-15


      14:45
    • 15:00

      Träning F-12


      16:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:30

      Mölnlycke IF Svart (borta) F-07


      17:30
    • 16:15

      Älvsborg FF (borta) Juniorlag Damer


      18:15
    • 16:15

      Caféansvar P-13


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:45
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Träning Herrar 7 mot 7


      20:30
  • 13Mån
    v.37
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-12


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 16:55

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Match Askims IK Röd vs Azalea BK P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Match mot Azalea P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Askims IK Svart - Hovås Billdal IF Lejonen P-13


      20:00
    • 19:00

      Hemmamatch Askims IK Vit - Hovås Billdal IF Tigrarna P-13


      20:00
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 08:00

      Träningsläger i Halmstad F-08


      00:00
      Halmstad
      Anteckning: Vi planerar ett 2-dagars träningsläger i Halmstad ihop med P08 på samma ställe som förra året. Kostnaden kommer hamna på ca 1000kr per spelare för planhyra, mat och boende. Mer info kommer när vi vet hur många som kan/vill delta.
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:00

      Läger i Halmstad P-08


      17:00
    • 09:00

      Älvsborg FF Lila (borta) F-09


      11:00
    • 09:00

      Älvsborg FF Svart (borta) F-09


      11:00
    • 09:00

      Träning P-14


      12:00
    • 09:30

      Träning P-16


      10:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:40
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 12:00

      Slottsskogen/Godhem IF Röd (hemma) F-10


      14:00
    • 12:00

      Slottskogen/Godhem -Askims IK Vit P-12


      13:00
    • 12:15

      IF Mölndal Fotboll (hemma) Juniorlag Damer


      14:15
    • 12:30

      Träning F-14


      16:00
    • 12:30

      Träning P-15


      13:30
    • 12:30

      Match SG 97 / Askim IK Svart P-12


      14:00
    • 13:15

      Slottsskogen/Godhem IF Grön (hemma) F-10


      15:15
    • 13:15

      Torslanda IK 3 (borta) P-10


      15:15
    • 14:30

      Torslanda IK 4 (borta) P-10


      16:30
    • 17:15

      Match Azalea BK P-11


      19:00
  • 19Sön
    • 00:00

      Träningsläger i Halmstad F-08


      18:00
      Halmstad
      Anteckning: Vi planerar ett 2-dagars träningsläger i Halmstad ihop med P08 på samma ställe som förra året. Kostnaden kommer hamna på ca 1000kr per spelare för planhyra, mat och boende. Mer info kommer när vi vet hur många som kan/vill delta.
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:30

      Träning F-16


      10:30
    • 09:45

      Föräldramöte F-16


      10:15
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      12:00
    • 12:00

      Majorna FC 1 (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:15

      Hovås Billdal IF (hemma) F-06


      14:15
    • 12:30

      Kungsladugårds BK 2 (borta) F-13


      13:30
    • 13:00

      Träningsmatch Malmö FF F-07


      15:00
    • 13:15

      Majorna FC 2 (hemma) P-09


      15:15
    • 13:30

      Kungsladugårds BK 1 (borta) F-13


      14:30
    • 13:45

      Träning F-15


      14:45
    • 14:15

      IF Mölndal Fotboll (hemma) Herrar Seniorer


      16:15
    • 15:00

      Träning F-12


      16:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:00

      Cafe och bolltjejer åt damlaget! F-11


      18:30
    • 16:15

      Lerums IS (B) (hemma) Damer Seniorer


      18:15
    • 16:15

      Caféansvar P-13


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:45
    • 16:30

      Hemmamatch Askims IK Röd - Kungsladugårds BK Röd P-13


      17:30
    • 16:30

      Hemmamatch Askims IK Orange - Kungsladugård BK Gul P-13


      17:30
    • 17:30

      Hemmamatch Askims IK Blå mot Mossens BK Grön P-13


      18:30
    • 17:30

      Hemmamatch Askims IK Grön mot Mossens BK Blå P-13


      18:30
    • 18:30

      Vrångö IF (hemma) Herrar 7 mot 7


      20:30
  • 20Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      IF Warta 2 (borta) Juniorlag Herrar


      20:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Angered MBIK (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Mölnlycke IF Gulsvart (borta) F-07


      21:00
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-12


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 16:55

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Bortamatch: Mossens BK vs Askims IK Röd P-12


      18:30
    • 17:40

      Match Askim IK Svart / Älvsborg FF P-12


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Askims Ik Vit - Älvsborgs FF P-12


      19:15
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Match mot Mossens BK P-12


      19:30
    • 19:45

      Öckerö IF (borta) F-06


      21:45
    • 19:45

      Öckerö IF (hemma) Juniorlag Damer


      20:45
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 08:00

      Tiffunny Cup F-07


      00:00
    • 08:30

      Integrationssammandrag lag röd P-10


      10:30
    • 09:00

      Integrationssammandrag P-09


      12:00
    • 09:30

      Träning P-16


      10:30
    • 10:00

      Integrationssammandrag lag svart P-10


      12:00
    • 10:15

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 11:30

      Träning F-14


      12:30
    • 12:00

      Finlandia/Pallo AIF (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      TIFFunny Cup F-08


      00:00
    • 12:00

      Bortamatch Näsets SK 1 - Askims IK Vit P-13


      13:00
    • 12:30

      Träning P-15


      13:30
    • 13:00

      Mölnlycke IF Gul (borta) P-07


      15:00
    • 13:00

      Näsets SK 2 - Askims IK Svart P-13


      14:00
    • 13:30

      Träning P-14


      14:45
    • 14:00

      Bortamatch Askims IK Orange mot Näset SK P-13


      15:00
    • 15:00

      Bortamatch Näsets SK 4 - Askims IK Röd P-13


      16:00
    • 15:30

      Bortamatch Azalea BK Vit mot Askims IK Blå P-13


      16:30
    • 15:30

      Bortamatch Azalea BK Orange mot Askims IK Grön P-13


      16:30
  • 26Sön
    • 00:00

      Tiffunny Cup F-07


      19:00
    • 00:00

      TIFFunny Cup F-08


      18:00
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:30

      Träning F-16


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      12:00
    • 11:00

      Hovås Billdal IF Röd (hemma) F-13


      12:00
    • 11:00

      Hovås Billdal IF Vit (hemma) F-13


      12:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:15

      Kärra KIF (borta) Juniorlag Damer


      14:15
    • 13:30

      IK Zenith Grön (hemma) P-08


      15:30
    • 13:45

      Träning F-15


      14:45
    • 15:00

      Träning F-12


      16:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:00

      Kullavik IF (hemma) F-06


      18:00
    • 16:15

      Caféansvar P-13


      18:00
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:45
    • 19:30

      Träning Herrar 7 mot 7


      20:30
  • 27Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Näsets SK Röd (hemma) F-09


      20:00
    • 18:00

      Föredrag med Antoine P-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 19:15

      Näsets SK Vit (hemma) F-09


      21:15
    • 19:30

      Kareby IS/Kongahälla IK (borta) Juniorlag Herrar


      21:30
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-12


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 16:55

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch Mot Jitex F-12


      19:00
    • 17:00

      Match IF Mölndal / Askim IK Svart P-12


      18:30
    • 17:30

      Hemmamatch mot Masthugget P-12


      19:00
    • 17:30

      Bortamatch IF Mölndal - Askims IK Vit P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Hemmamatch mot Masthugget P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Askims IK Svart - IF Väster Orange P-13


      20:00
    • 19:00

      Hemmamatch Askims IK Vit - Kungsladugårds BK Vit P-13


      20:00
    • 19:45

      Partille IF FK (hemma) P-06


      21:10
  • 30Tor