Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2021

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.30
    • 13:00

      Prel. Ledarträff F-12


      15:00
      Klubbstugan Kobben
      Anteckning: Planeringen inför Höstsäsongen
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
  • 2Mån
    v.31
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 10:00

      Träning F-07


      12:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 10:00

      Träning F-07


      12:00
  • 7Lör
    • 08:00

      Utbildningsdagar F06 (distriktslag) F-06


      17:00
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 14:00

      Träningsmatch F-07


      16:00
  • 8Sön
  • 9Mån
    v.32
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:00

      Miniturnering F-07


      00:00
    • 16:00

      Träning F-07


      18:00
    • 16:15

      Eskilsminne IF (hemma) F-07


      17:30
    • 18:00

      Träning F-07


      20:00
    • 19:15

      BK Häcken/BK Häcken FF (hemma) F-06


      21:15
    • 19:15

      BK Häcken (hemma) Juniorlag Damer


      20:15
    • 19:15

      Qviding FIF Vit (borta) P-08


      21:15
  • 14Lör
    • Heldag

      Miniturnering F-07

    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:15

      Stenkullen GoIK (borta) Juniorlag Herrar


      13:15
    • 12:00

      Träning P-09


      14:00
    • 12:00

      Träning F-07


      16:00
    • 12:15

      IK Zenith (hemma) Juniorlag Damer


      14:15
    • 12:15

      AIK FF (hemma) F-07


      13:30
    • 14:15

      Höstens Träningsupplägg P-14


      15:30
    • 14:45

      Lindome GIF 2 (borta) P-08


      16:45
  • 15Sön
    • 00:00

      Miniturnering F-07


      19:00
    • 06:00

      GULLMARSCUPEN F-12


      16:00
    • 09:00

      Träning F-07


      12:00
    • 10:30

      F10 - Höst-kick-off F-10


      12:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      FC Rosengård (hemma) F-07


      11:45
    • 12:00

      Älvsborg FF Blå (hemma) F-08


      14:00
    • 13:30

      Qviding FIF Vit (hemma) F-07


      15:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:30

      Romelanda UF/Kode IF (borta) F-08


      17:30
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 17:00

      Dalen/Krokslätts FF (hemma) P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Älvängens IK (borta) Damer Seniorer


      20:00
    • 18:30

      IF Mölndal Fotboll (hemma) P-06


      20:30
  • 16Mån
    v.33
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
    • 19:30

      Lindome GIF (hemma) Damer Seniorer


      21:30
    • 19:45

      Lunden ÖBK (hemma) P-06


      21:45
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • Heldag

      Träningsläger F-06

    • Heldag

      Intresseanmälan för träningsläger Juniorlag Herrar

    • Heldag

      Intresseanmälan - Träningsläger Juniorlag Damer

    • 09:00

      Intresseanmälan Fässbergscupen P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:00

      Fässbergscupen P-12


      14:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Landvetter IF 2003 Svart (borta) F-07


      14:00
    • 12:00

      Träning P-09


      14:00
    • 14:30

      Älvsborg FF Blå (borta) P-07


      16:30
    • 15:00

      Fässbergs cupen ”Sommarcup” F-12


      19:00
    • 16:30

      Ytterby IS Röd (borta) F-08


      18:30
  • 22Sön
    • 00:00

      Träningsläger F-06


      15:00
    • 00:00

      Intresseanmälan för träningsläger Juniorlag Herrar


      19:00
    • 00:00

      Intresseanmälan - Träningsläger Juniorlag Damer


      19:00
    • 07:00

      Fässbergs IF - Sommarcupen 2021 F-09


      21:00
    • 08:00

      Sommarcupen P-09


      16:00
    • 09:00

      Fässberg Cup F-10


      17:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      Qviding FIF Vit (hemma) F-08


      14:00
    • 13:00

      Kungälvs FF Vit (borta) F-07


      15:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:15

      Bergums IF 2 (borta) P-07


      17:15
    • 16:00

      Älvängens IK HJ (borta) Juniorlag Herrar


      18:00
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Örgryte IS Fotboll (borta) Damer Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Azalea BK (hemma) Herrar 7 mot 7


      19:30
    • 19:30

      Mossens BK (borta) F-06


      21:30
  • 23Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Jitex Mölndal BK Vit (borta) F-12


      20:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Alingsås KIK (borta) F-06


      21:00
    • 19:45

      Ale United 1 (hemma) Juniorlag Herrar


      21:45
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 18:00

      Ledarträff - Afterwork! Askims IK


      23:00
  • 28Lör
    • 09:00

      Träning P-16


      10:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      IFK Hindås 1 (borta) F-11


      13:00
    • 11:15

      Stenkullen GoIK (borta) F-07


      13:15
    • 12:00

      Träning P-15


      13:00
    • 12:00

      Lekstorps IF 1 (borta) P-09


      14:00
    • 12:00

      Träning P-09


      14:00
    • 12:00

      Mossens BK (hemma) F-10


      14:00
    • 12:00

      Azalea BK (hemma) F-10


      14:00
    • 12:15

      Kållered SK Vit (hemma) Juniorlag Damer


      14:15
    • 13:00

      Härryda IF (borta) F-11


      15:00
    • 15:00

      Majorna FC 2 (borta) F-08


      17:00
    • 15:30

      Mölnlycke IF Gulsvart (borta) F-07


      17:30
    • 17:30

      Öjersjö IF Vit (borta) P-08


      19:30
  • 29Sön
    • 09:00

      Träning F-16


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      Lekstorps IF 2 (borta) P-09


      14:00
    • 12:00

      Mölnlycke IF Gul (hemma) F-08


      14:00
    • 12:30

      Örgryte IS Fotboll (borta) F-12


      14:30
    • 13:00

      FC Komarken (hemma) P-07


      15:00
    • 13:30

      Träning F-15


      15:00
    • 14:30

      IK Zenith Vit (hemma) P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning F-12


      16:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Landvetter IS Vit (borta) P-08


      17:00
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 17:30

      Donsö IS (hemma) Damer Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Qviding FIF Vit (borta) P-06


      21:30
  • 30Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Kungsladugårds BK Röd (hemma) F-11


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:15

      Kungsladugårds BK Vit (hemma) F-11


      21:15
  • 31Tis