Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 15:45

      Träning P-08


      16:55
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:10

      IF Väster Orange (hemma) P-09


      20:10
    • 18:30

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:45

      Landvetter IF 2003 (hemma) F-05


      21:15
    • 20:00

      IFK Hindås (borta) P-04


      22:00
  • 2Fre
    • 16:30

      Träning F17 - Träning


      18:00
    • 18:10

      IF Väster Svart (hemma) P-09


      20:10
    • 19:00

      Angered BK Svart (borta) P-07


      21:00
    • 19:00

      Ytterby IS (borta) F-05


      20:30
  • 3Lör
    • 09:00

      Match Askims IK - Floda BoIF P-07


      10:30
    • 09:30

      Ledarmöte P-08


      10:15
    • 10:00

      Älvsborg FF Svart (borta) F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Älvsborg FF Blå (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      Hovås Billdal IF Vit (borta) F-11


      13:00
    • 11:00

      Hovås Billdal IF Blå (borta) F-11


      13:00
    • 12:00

      Kullavik IF Lag 1 (hemma) P-10


      13:30
    • 12:00

      Kullavik IF Lag 2 (hemma) P-10


      13:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      Beachvolleyboll F-06


      13:00
    • 12:15

      IFK Björkö (borta) Herrar Seniorer


      14:15
    • 12:30

      Älvsborg FF Vit (borta) P-08


      14:30
    • 13:30

      Träning F-14


      14:30
    • 13:45

      Ytterby IS Grön (borta) F-10


      14:45
    • 13:45

      Ytterby IS Blå (borta) F-10


      14:45
    • 14:15

      Torslanda IK (borta) P-07


      15:45
    • 14:15

      Torslanda IK P06 Svart (borta) P-06


      16:15
    • 14:30

      Match mot Älvsborg P-12


      15:30
    • 14:30

      Träning P-14


      15:30
  • 4Sön
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 10:30

      Älvsborg FF Blå (hemma) P-06


      12:30
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 10:30

      Träning F-10


      12:00
    • 11:15

      Match mot Azalea BK P-12


      12:15
    • 13:00

      Jonsereds IF (borta) F-07


      15:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:15

      Bergums IF (hemma) Juniorlag Damer


      16:15
    • 15:00

      Västra Frölunda IF (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Träning Damer Seniorer


      18:00
    • 17:30

      Träningsmatch Örby F-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Bergums IF (borta) Damer 7 mot 7


      20:00
  • 5Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:50

      Träning P-07


      18:50
    • 18:10

      Vallens IF (hemma) F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:25

      Jitex Mölndal BK Vit (hemma) F-09


      20:30
  • 6Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      19:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 18:10

      Eriksbergs IF 1 (hemma) F-09


      20:10
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 20:15

      Näsets SK/IF Väster (borta) Damer Seniorer


      22:15
  • 7Ons
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:30

      Ledarutbildning - Akut omhändertagande vid idrottsskada Askims IK


      20:00
    • 17:30

      Ledarutbildning - Akuta omhändertaganden Klubbstuga


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:10

      Hovås Billdal IF Svart (hemma) P-08


      20:10
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 19:25

      Hovås Billdal IF Grön (hemma) P-08


      21:25
    • 19:45

      Mossens BK (hemma) P-04


      21:45
    • 20:00

      Kärra KIF (hemma) F-07


      22:00
  • 8Tor
    • 15:45

      Träning P-08


      16:55
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Ledarmöte P 09 Klubbstuga


      20:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Ledarmöte P 09 P-09


      19:00
    • 18:30

      Träningsmatcher mot Älvsborg (borta) F-10


      19:30
    • 18:30

      Stenkullen GoIK (hemma) F-06


      20:30
    • 19:45

      Ale United Svart (hemma) F-05


      21:15
    • 20:30

      Träning Juniorlag Herrar


      21:30
  • 9Fre
    • 16:30

      Quality Cup dag 1 F-06


      22:00
    • 17:45

      Sävedalens IF Röd (borta) F-07


      19:45
    • 19:00

      Gunnilse IS (borta) P-06


      21:00
    • 19:45

      Egnahem (hemma) F-06


      20:45
  • 10Lör
    • 06:00

      Quality Cup dag 2 F-06


      22:00
    • 08:30

      Vänersborg (borta) F-06


      09:30
    • 09:00

      Höstcupen Kullavik F-07


      00:00
    • 09:30

      Träningsmatch F-08


      10:45
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch F-08


      12:15
    • 12:15

      träningsmatcher Eriksberg IF P-09


      14:00
    • 13:00

      Mölnlycke IF (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:15

      Torslanda IK Röd (hemma) P-07


      15:15
    • 13:30

      Träning F-14


      14:30
    • 13:55

      Älvsborg (borta) F-06


      14:55
    • 14:15

      Mölnlycke IF (hemma) Juniorlag Damer


      16:15
    • 14:30

      Träning P-14


      15:30
    • 14:45

      Jitex Mölndal BK (hemma) F-07


      16:45
  • 11Sön
    • 00:00

      Höstcupen Kullavik F-07


      16:00
    • 06:00

      Quality Cup dag 3 F-06


      21:00
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:05

      Trollhättan BOIS (hemma) F-06


      10:00
    • 10:30

      Träning/Minicup F-10


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 10:30

      Minicup 7-manna P-11


      12:00
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 11:15

      Sävedalens IF (borta) F-06


      12:15
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 13:15

      Match Kungsladugård F-09


      15:15
    • 14:05

      Eskilsminne (hemma) F-06


      15:00
    • 14:45

      Match Kungsladugård F-09


      17:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:15

      9 mot 9 träningsmatch P-08


      18:00
    • 15:30

      Solängens BK Vit (borta) P-07


      17:30
    • 16:15

      Alingsås KIK (hemma) F-06


      17:15
    • 16:30

      Azalea BK (borta) Herrar 7 mot 7


      18:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 18:00

      Kontroll aktiva deltagare, Laget.se P-13


      19:00
    • 18:00

      Pizza kväll P-08


      20:00
    • 18:00

      Klubbstugan bokad P08 Klubbstuga


      21:00
    • 18:15

      Mossens BK/IF Mölndal Fotboll (borta) Damer Seniorer


      20:15
  • 12Mån
    v.42
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:30

      Ledarutbildning Tannerspeed - Snabbare fram till bollen genom bättre löpteknik Askims IK


      20:30
    • 17:30

      Ledarutbildning Tannerspeed - Snabbare fram till bollen genom bättre löpteknik Klubbstuga


      20:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:20

      Träning med P07 P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:45

      Hovås Billdal IF (hemma) P-05


      21:45
    • 20:00

      Björkö /Hönö/Hjuvik (hemma) F-05


      22:00
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 15:00

      Quality Hotel Cup 2020 F-05


      00:00
    • 16:00

      Quality Hotel Cup 2020 P-05


      00:00
    • 18:30

      Miniängeln invitational dag 1 F-06


      21:30
    • 19:00

      Hermansby IF Gul (hemma) P-06


      21:00
    • 19:00

      Hermansby IF (hemma) P-07


      20:30
    • 20:10

      Malmö FF (borta) F-06


      21:20
  • 17Lör
    • Heldag

      Quality Hotel Cup 2020 F-05

    • Heldag

      Quality Hotel Cup 2020 P-05

    • Heldag

      Bebben Cup P-09

    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:00

      Match Jitex F-09


      11:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Västra Alliansen P08 Målvaktsträning P-08


      14:00
    • 12:00

      Boulebar F-07


      15:00
    • 12:00

      Miniängeln invitational dag 2 F-06


      21:00
    • 13:10

      Täby (borta) F-06


      14:20
    • 13:30

      Träning F-14


      14:30
    • 14:00

      Lunden ÖBK Lag 1 (borta) P-10


      15:15
    • 14:15

      Utsiktens BK/Näsets SK (hemma) Juniorlag Herrar


      16:15
    • 14:30

      Träning P-14


      15:30
    • 15:15

      Lunden ÖBK Lag 2 (borta) P-10


      16:30
    • 19:00

      Hammarby (borta) F-06


      20:00
  • 18Sön
    • 00:00

      Quality Hotel Cup 2020 F-05


      19:00
    • 00:00

      Quality Hotel Cup 2020 P-05


      19:00
    • 08:00

      Askims IK SVART - Wilhelm Fribergs Cup F-10


      13:00
    • 08:30

      Askims IK RÖD - Wilhelm Fribergs Cup F-10


      13:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Föräldraträning! F-09


      11:00
      Kobben
      Anteckning: Som pris för väl genomfört sommarkryss vill tjejerna hålla i en föräldraträning! Tjejerna kommer både lägga upp och leda träningen själva. De ser fram emot detta oerhört mycket, så oavsett träningsbakgrund önskar vi att en förälder/barn deltar. Efter träningspasset bjuder vi på korv o fika. Vi behöver ett par föräldrar som kan hjälpa till att ordna korv/fika.
    • 10:00

      Miniängeln invitational dag 3 F-06


      17:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 13:00

      Dalen/Krokslätts FF (borta) P-06


      15:00
    • 13:00

      IF Väster (borta) F-13


      15:00
    • 13:00

      IF Väster (borta) F-13


      15:00
    • 13:00

      Dalen-KFF (borta) P-07


      14:30
    • 13:15

      9 mot 9 träningsmatch P-08


      16:00
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 14:20

      Boo FF (hemma) F-06


      15:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:30

      Mölnlycke IF Gul (borta) P-07


      17:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 19:45

      SKIF Semberija (hemma) Herrar 7 mot 7


      21:45
  • 19Mån
    v.43
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:20

      Träning med P07 P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Ledarmöte P10 Klubbstuga


      19:30
    • 20:05

      IK Zenith Vit (hemma) P-06


      21:30
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      Quality Cup Juniorlag Damer

    • Heldag

      Halör Invitational F-07

    • Heldag

      Kullaviks höstcup P-09

    • 08:00

      Höstcupen F-08


      13:00
    • 08:00

      Höstcupen F-05


      00:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:45

      Skogstorps GoIF (borta) Juniorlag Damer


      12:45
    • 12:00

      Ledarmöte P-08


      13:00
    • 13:30

      Träning P-07


      15:00
    • 13:30

      Träning F-14


      14:30
    • 14:30

      Träning P-14


      15:30
    • 15:00

      Spökrundan F-06


      22:00
    • 17:10

      Spånga IS FK (hemma) Juniorlag Damer


      18:10
    • 18:00

      Spökvandring P-09


      19:35
    • 19:15

      Tacokväll efter spökvandringen P-09


      21:30
  • 25Sön
    • Heldag

      Quality Cup Juniorlag Damer

    • Heldag

      Halör Invitational F-07

    • 00:00

      Höstcupen F-05


      19:00
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 10:30

      Träning F-13


      11:30
    • 10:30

      Träning F-10


      12:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 13:30

      Västra Frölunda IF Grön (hemma) P-07


      15:30
    • 13:45

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Match mot Näset P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:15

      Träningsmatch mot Masthugget P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
  • 26Mån
    v.44
    • 00:00

      Halör Invitational F-07


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:50

      Träning P-07


      18:50
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 10:30

      Träning F17 - Träning


      12:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Ledarmöte F11/12 Klubbstuga


      20:00
    • 18:20

      Träning med P07 P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 29Tor
  • 30Fre
  • 31Lör