Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arnäs IF

Följ

Arnäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Arnäs IF
Välj lag

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
    • 10:30

      Träning F-09


      12:00
    • 16:45

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:15

      Träning F-12


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
  • 2Tis
    • 10:30

      Träning F-09


      12:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:45
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning P-13


      19:30
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:45
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:30

      Anundsjö IF (borta) F-10


      20:00
    • 19:00

      Domsjö IF (borta) F-07


      21:00
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
  • 4Tor
    • 08:00

      Mid Nordic Cup & Festival F-07


      00:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:20
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Hägglunds IoFK F08/07 (hemma) F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 19:15

      Träning F-08


      20:45
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
    • 19:30

      Träning P-08


      20:45
  • 5Fre
    • Heldag

      Mid Nordic Cup & Festival F-07

    • Heldag

      Mid Nordic Cup F-10

    • Heldag

      Mid Nordic Cup P-10

    • 10:00

      Härnösands SK (borta) F-07


      11:00
    • 18:00

      Team Hudik 2 (borta) F-10


      18:45
    • 20:00

      Sidsjö-Böle /Kungsnäs (hemma) F-07


      21:00
    • 20:30

      IFK Timrå (hemma) F-10


      21:15
  • 6Lör
    • Heldag

      Mid Nordic Cup & Festival F-07

    • Heldag

      Mid Nordic Cup F-10

    • Heldag

      Mid Nordic Cup P-10

    • 08:00

      Alnö IF 1 (borta) F-10


      08:45
    • 10:00

      Träning P-16


      11:00
    • 10:00

      Moelvens FC (hemma) F-13


      12:00
    • 10:30

      Falu BS (borta) F-10


      11:15
      Quality hotel 7-manna, Timrå
      Serie: Mid Nordic Cup 2022
      Resultat och referat
    • 12:00

      SDFF (borta) F-07


      13:00
    • 13:00

      Selånger SK 1 (borta) F-10


      14:00
    • 16:00

      Sundsvalls FF (hemma) F-07


      17:00
    • 16:20

      Indals IF (borta) F-10


      17:05
  • 7Sön
    • 00:00

      Mid Nordic Cup & Festival F-07


      18:00
    • Heldag

      Mid Nordic Cup F-10

    • Heldag

      Mid Nordic Cup P-10

    • 12:00

      Domsjö 2 (hemma) P-12


      13:15
    • 13:50

      Stöde IF (hemma) F-10


      14:35
    • 15:00

      Sidensjö IK (borta) F-12


      17:00
    • 15:30

      Torsångs IF (hemma) F-10


      16:15
    • 15:30

      Härnösands SK Blå (hemma) F-10


      16:15
    • 16:00

      Domsjö IF (hemma) F-08


      18:00
    • 17:00

      BK Örnen Örnsköldsvik 1 (borta) P-13


      19:00
    • 17:00

      Bortamatch mot Modo FF F-11


      18:30
    • 17:30

      Hägglunds IoFK 3 (borta) P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning Utvecklingslag


      19:15
    • 18:00

      Anundsjö IF (borta) F-12


      19:30
    • 18:00

      Sidsjö-Böle Gul (hemma) F-10


      18:45
  • 8Mån
    v.32
    • 16:45

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:15

      Träning F-12


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:45
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:30

      Hägglunds svart (hemma) P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning P-13


      19:30
    • 19:00

      Härnösands AIK/Moffe2 (borta) P-07


      20:30
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
  • 10Ons
    • Heldag

      Utv.läger 10-14/8 F-07

    • 17:00

      Träning F-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-14


      19:00
    • 18:00

      Domsjö blå (borta) P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Moffe Arnäs P-09


      21:00
    • 19:00

      Domsjö Arnäs P-09


      21:00
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
  • 11Tor
    • Heldag

      Utv.läger 10-14/8 F-07

    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:20
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:45

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 19:15

      Träning F-08


      20:45
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
    • 19:30

      Träning P-08


      20:45
  • 12Fre
    • Heldag

      Utv.läger 10-14/8 F-07

  • 13Lör
    • Heldag

      Utv.läger 10-14/8 F-07

    • 09:00

      Sammandrag Moälvsserien P-15


      12:30
    • 10:00

      Träning P-16


      11:00
    • 10:00

      Träning F-16


      11:00
    • 12:50

      Sammandrag #2 F-15


      16:00
  • 14Sön
    • Heldag

      Utv.läger 10-14/8 F-07

    • 10:00

      Moelvens FC (hemma) P-13


      11:30
    • 10:00

      Domsjö 1 (hemma) F-12


      12:00
    • 10:00

      Modo FF P-11 Lag 1 (borta) P-11


      11:30
    • 11:00

      Domsjö 2 (borta) P-14


      12:00
    • 11:30

      BK Örnen Örnsköldsvik 1 (hemma) P-13


      12:30
    • 12:00

      Anundsjö IF (hemma) F-12


      14:00
    • 12:30

      Hemmamatch mot BK Örnen F-11


      14:00
    • 13:00

      Brunflo FK F-06/07 (borta) F16/17


      15:00
    • 14:00

      Anundsjö (hemma) P-12


      15:15
    • 14:30

      BK Örnen 1 (borta) F-13


      16:30
    • 15:00

      Härnösands SK (borta) F-08


      17:00
    • 16:00

      Arnäs Moffe P-09


      18:00
    • 16:30

      Modo FF P-11 Lag 2 (hemma) P-11


      18:00
    • 17:00

      Gideälvdal (borta) F-09


      18:30
    • 17:00

      Modo 1 (borta) P-14


      18:00
    • 17:30

      Hägglunds 2 (borta) P-12


      18:45
    • 18:00

      Träning Utvecklingslag


      19:15
    • 18:00

      Domsjö blå (borta) P-10


      19:30
    • 18:00

      BK Örnen 2 (hemma) P-10


      19:30
    • 18:00

      Arnäs- KB65 P-09


      20:00
    • 18:30

      Själevad IK F10 lag 1 (hemma) F-10


      20:00
  • 15Mån
    v.33
    • 16:45

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Domsjö IF (borta) F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning F-12


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:45
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning P-13


      19:30
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:15

      Träning F-12


      19:15
    • 17:45

      Träningsmatch F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-14


      19:00
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:20
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:45

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 19:15

      Träning F-08


      20:45
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
    • 19:30

      Träning P-08


      20:45
  • 19Fre
    • 19:30

      IFK Timrå (hemma) P-07


      20:30
  • 20Lör
    • Heldag

      Spölandscupen P-14

    • 09:00

      Spölandscupen F-12


      19:00
    • 10:00

      Träning P-15


      11:00
    • 10:00

      Träning P-16


      11:00
    • 10:00

      Träning F-16


      11:00
    • 10:00

      BK Örnen 2 (hemma) F-13


      12:00
    • 10:00

      Träning F-15


      11:00
    • 11:00

      BK Örnen (hemma) F-08


      15:30
    • 12:30

      Själevads IK P 11 lag 1 (hemma) P-11


      14:00
    • 13:00

      DM F-07


      14:30
    • 14:00

      KB65 Arnäs P-09


      16:00
    • 14:15

      Själevads IK P 11 lag 2 (borta) P-11


      15:45
  • 21Sön
    • 09:30

      Själevad (borta) P-12


      11:15
    • 10:30

      Modo 1 (hemma) P-14


      11:30
    • 12:00

      Modo FF (borta) F-14


      13:00
    • 12:00

      Domsjö 2 (borta) F-12


      14:00
    • 12:00

      Modo 2 (hemma) P-14


      13:00
    • 13:00

      Junsele IF (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Gideälvdal (borta) F-13


      15:00
    • 14:00

      IFK Östersund F07/08 (borta) F-07


      16:00
    • 14:00

      Arnäs Sollefteå P-09


      16:00
    • 14:30

      BK Örnen Örnsköldsvik 2 (borta) P-13


      15:30
    • 14:45

      Själevad IK F10 lag 2 (borta) F-10


      16:15
    • 15:00

      Bortamatch Hägglunds IoFK F-11


      16:30
    • 16:00

      Hägglunds IoFK (hemma) F-14


      17:00
    • 16:00

      Sidensjö (hemma) P-10


      17:30
    • 16:00

      Köpmanholmen-Bjästa IF (hemma) F-08


      17:00
    • 18:00

      Domsjö 1 (borta) F-12


      20:00
    • 18:00

      Träning Utvecklingslag


      19:15
    • 18:00

      Moelvens FC (borta) P-13


      19:00
    • 18:00

      BK Örnen 1 (hemma) P-10


      19:30
    • 18:00

      Själevads IK F09 (borta) F-09


      19:30
    • 18:30

      BK örnen F 10 (borta) F-10


      19:30
  • 22Mån
    v.34
    • 16:45

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:15

      Träning F-12


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
  • 23Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:45
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning P-13


      19:30
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning F-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-14


      19:00
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Remsle UIF FF Juniorlag (hemma) F-07


      21:00
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:20
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:45

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 19:15

      Träning F-08


      20:45
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
    • 19:30

      Träning P-08


      20:45
  • 26Fre
    • 18:00

      Arnäs- Arnäs P-09


      19:00
  • 27Lör
    • Heldag

      Kevin Spires Cup (Modo FF) P-16

    • 10:00

      Träning P-15


      11:00
    • 10:00

      Träning P-16


      11:00
    • 10:00

      Träning F-16


      11:00
    • 10:00

      Moliden/Gottne (hemma) F-13


      11:30
    • 10:00

      Träning F-15


      11:00
    • 10:15

      BK Örnen 1 (hemma) P-12


      11:30
    • 12:00

      Hägglunds 1 (hemma) P-12


      13:15
  • 28Sön
    • 00:00

      Sollefteå GIF FF 2 (hemma) P-08


      02:00
    • 10:00

      BK Örnen Örnsköldsvik 3 (hemma) P-13


      11:00
    • 10:00

      Modo (hemma) F-12


      12:00
    • 10:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF P 11 (borta) P-11


      11:30
    • 11:30

      BK Örnen Örnsköldsvik 2 (hemma) P-13


      12:30
    • 12:00

      Hägglunds röd (borta) P-10


      13:30
    • 12:30

      Hemmamatch mot Domsjö IF F-11


      14:00
    • 14:30

      Själevad (borta) P-10


      16:00
    • 14:30

      Domsjö IF P11 Svart (hemma) P-11


      16:00
    • 15:00

      Järpens IF (borta) P-07


      16:30
    • 16:00

      Sidensjö IK /Anundsjö IF (hemma) F-09


      17:30
    • 16:30

      Köpmanholmen-Bjästa FF F 10-11 (hemma) F-10


      17:30
    • 17:30

      Hägglunds IoFK (borta) F-14


      18:30
    • 17:30

      Gideälvdal (hemma) F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning Utvecklingslag


      19:15
    • 18:00

      Hägglunds IoFK F 10 Vit (hemma) F-10


      19:30
  • 29Mån
    v.35
    • 16:45

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:15

      Träning F-12


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:15

      Träning P-07


      20:45
  • 30Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:45
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning P-13


      19:30
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
  • 31Ons
    • 17:00

      Träning F-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-14


      19:00
    • 18:00

      Träning F16/17


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Modo FF (borta) P-13


      20:00
    • 19:15

      Träning Utvecklingslag


      20:30
    • 19:30

      Sundsvalls DFF F15 (hemma) F-07


      21:30