Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arnäs IF

Följ

Arnäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Arnäs IF
Välj lag

Juni 2020

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.23
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:30

      Träning F Junior


      19:15
    • 17:30

      Träning F-05


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P Junior


      20:30
  • 2Tis
    • 16:45

      Träning F-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Matchdag F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 20:30

      Träning Utvecklingslag


      21:45
  • 3Ons
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 17:30

      Själevads IK F-09 (borta) F-09


      19:00
    • 17:40

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:15

      Träning P-12


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      BK Örnen F05 (9 mot 9) (borta) F-05


      20:30
    • 18:45

      Träning F Junior


      20:30
    • 20:30

      Friska Viljor-akademi FC (borta) P Junior


      22:30
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 16:00

      Träning F Junior


      17:45
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:00

      Träning P Junior


      17:30
    • 17:15

      Träning F-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F-11


      18:15
    • 19:00

      Härnösands SK (hemma) F Junior


      21:00
  • 6Lör
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 11:00

      BORTAMATCH mot Moelven F-11


      12:30
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Anundsjö (hemma) P-10


      12:30
    • 11:00

      Sidensjö (hemma) P-10


      12:30
    • 12:30

      BK Örnen Örnsköldsvik (borta) F-08


      13:30
    • 13:15

      BK Örnen 1 (hemma) P-12


      14:15
    • 15:00

      Själevad 2 (hemma) P-12


      16:00
  • 7Sön
    • 10:00

      Anundsjö IF (hemma) P-09


      11:30
    • 10:15

      Själevads IK P07 (borta) P-07


      12:15
    • 11:30

      BK Örnen 2 (borta) F-12


      12:30
    • 12:00

      Remsle UIF FF (borta) F-05


      14:00
    • 12:15

      Match Arnäs 1 - Domsjö 2 P-11


      13:15
    • 12:30

      Domsjö IF F-09 (hemma) F-09


      14:00
    • 12:45

      BK Örnen 3 (borta) F-12


      13:45
    • 13:45

      Match Arnäs 2 - Domsjö 1 P-11


      14:45
    • 14:00

      Domsjö (hemma) P-09


      15:30
    • 15:00

      Hägglunds IoFK (borta) F-10


      16:30
    • 15:30

      BK Örnen Örnsköldsvik (borta) F-10


      17:00
    • 16:00

      Själevads IK P06 Grön (borta) P-06


      18:00
    • 16:30

      Domsjö IF F07 (hemma) F-07


      18:00
    • 17:30

      Kramfors-Alliansen (borta) P Junior


      19:30
    • 18:30

      BK Örnen (hemma) F-06


      20:00
  • 8Mån
    v.24
    • 16:45

      Träning P-07


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:45

      Träning F Junior


      19:15
    • 17:45

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:05
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P Junior


      20:30
  • 9Tis
    • 16:45

      Träning F-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Mellansels IF (borta) P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 20:30

      Träning Utvecklingslag


      21:45
  • 10Ons
    • 16:00

      Träning P Junior


      17:30
    • 16:30

      Träning F Junior


      17:45
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      17:45
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 17:45

      BK Örnen P 07 (hemma) P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Arnäs IF 2 F-09 (hemma) F-09


      19:15
    • 19:00

      Domsjö IF F05 (hemma) F-05


      21:00
    • 20:30

      Träningsmatch mot Arnäs div 4 Utvecklingslag


      22:00
  • 11Tor
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 17:45

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF F04-05 (hemma) F Junior


      21:00
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
  • 12Fre
    • 12:00

      Träning F-05


      13:30
    • 13:30

      Träning F-08


      15:00
    • 16:00

      Träning P Junior


      17:30
    • 17:15

      Träning F-11


      18:05
  • 13Lör
    • 06:30

      Plock på Coop F Junior


      13:00
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Moelven (borta) P-10


      11:30
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-14


      11:00
    • 11:00

      Hemmamatch mot Hagglunds 1 F-11


      12:30
    • 11:00

      Träning F-06


      12:30
    • 12:00

      Träning F-13


      13:00
  • 14Sön
    • 10:00

      BK Örnen 3 (hemma) F-12


      11:00
    • 10:00

      Hägglunds IoFK 1 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Anundsjö (borta) P-10


      12:30
    • 11:00

      Moälvens FC (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      BK Örnen 2 (hemma) F-12


      12:30
    • 11:30

      Match Domsjö 2 - Arnäs 2 P-11


      12:30
    • 12:00

      Tegs SK P-16 Svart (hemma) P-05


      14:00
    • 12:00

      Själevad (borta) P-09


      13:30
    • 13:00

      Frösö IF (hemma) P Junior


      15:00
    • 13:00

      Match Domsjö 1 - Arnäs 1 P-11


      14:00
    • 14:00

      Själevads IK P06 Grön (hemma) P-06


      16:00
    • 14:00

      Modo FF (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Härnösands SK (borta) F-05


      17:00
    • 16:00

      Björna IF P 06-09 (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      BK Örnen Örnsköldsvik (hemma) F-10


      18:00
    • 16:00

      IFK Timrå (borta) F Junior


      18:00
    • 17:00

      Hägglunds 3 (borta) P-12


      18:00
    • 17:00

      Husum IF (borta) F-07


      19:00
    • 18:00

      BORTAMATCH mot Själevad lag 2 F-11


      19:00
    • 18:00

      Hägglunds IoFK (hemma) F-08


      20:00
    • 18:00

      Gideälvdal (borta) P-12


      19:00
    • 18:15

      Domsjö (hemma) P-09


      19:30
    • 18:30

      Domsjö IF (borta) F-06


      20:00
  • 15Mån
    v.25
    • 10:00

      Träningsläger P-08


      15:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:45

      Träning F Junior


      19:30
    • 17:45

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:05
    • 18:00

      Husum (borta) F-12


      19:00
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Sidensjö IK lag 2 (hemma) Utvecklingslag


      21:00
    • 19:15

      Träning P Junior


      20:45
  • 16Tis
    • 10:00

      Träningsläger P-08


      15:00
    • 16:45

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 18:15

      BK Örnen (hemma) P-09


      19:30
    • 19:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF F04-05 (borta) F Junior


      21:00
    • 19:00

      Sandåkerns SK P05 (hemma) P-05


      20:45
    • 20:30

      Träning Utvecklingslag


      21:45
  • 17Ons
    • 10:00

      Träningsläger P-08


      15:00
    • 11:00

      Plock på Coop F Junior


      17:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 18:00

      Träning P Junior


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 19:00

      Långsele/Forsmo (hemma) F-05


      21:00
    • 19:00

      Träning F Junior


      20:45
  • 18Tor
    • 10:00

      Träningsläger P-08


      15:00
    • 14:00

      Träning F-06


      15:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 18:15

      Träning F-11


      19:30
    • 20:30

      Träning Utvecklingslag


      22:00
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 12:00

      Träning F-13


      13:00
    • 16:00

      BK Örnen F-09 (borta) F-09


      17:30
  • 21Sön
    • 10:00

      Själevads IK (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Hägglunds IoFK P-07 Lag 2 (borta) P-07


      12:00
    • 10:15

      Match Arnäs 2 - BK Örnen 1 P-11


      11:15
    • 11:00

      KB 65 (borta) P-09


      12:30
    • 11:45

      Match Arnäs 1 - Själevad 1 P-11


      12:45
    • 12:00

      Själevad (borta) F-12


      13:00
    • 13:00

      IF Älgarna (borta) P Junior


      15:00
    • 14:00

      Träning F-06


      15:30
    • 14:00

      KB 65 (hemma) P-12


      15:00
    • 15:00

      Modo FF (borta) F-10


      16:30
    • 16:00

      Gideälvdal (hemma) P-12


      17:00
    • 16:00

      Moelven (hemma) P-10


      17:30
    • 16:00

      Tegs SK P-16 Vit (hemma) P-05


      18:00
    • 17:00

      Modo FF (borta) F-08


      19:00
    • 18:00

      Hägglunds IoFK P05/06 (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Sidensjö IK F-09 (borta) F-09


      19:30
    • 18:00

      Domsjö IF 1 (borta) P-08


      20:00
    • 18:30

      Hägglunds IoFK 07/08 (hemma) F-07


      20:00
    • 18:30

      Härnösands SK (borta) F Junior


      20:30
  • 22Mån
    v.26
    • 11:00

      Coop varuplock F-05


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:45

      Träning F Junior


      19:30
    • 17:45

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:05
    • 18:00

      Domsjö IF (borta) F-10


      20:00
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P Junior


      20:45
  • 23Tis
    • 16:45

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 19:00

      Frånö SK 1 (borta) Utvecklingslag


      21:00
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P Junior


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 19:00

      Sävar IK (hemma) P-05


      21:00
    • 19:00

      Långsele/Forsmo (borta) F-05


      21:00
    • 19:00

      Träning F Junior


      20:45
    • 19:30

      Köpmanholmen-Bjästa FF P06 (hemma) P-06


      21:30
  • 25Tor
    • 16:45

      Träning F Junior


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-11


      19:30
    • 19:00

      Remsle UIF FF F06 (hemma) F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 20:30

      Träning Utvecklingslag


      21:45
  • 26Fre
    • 18:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF F06 (borta) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P Junior


      19:00
    • 19:00

      Härnösands SK (hemma) F-05


      21:00
  • 27Lör
    • 10:00

      ÅFF Fotbollscamp Junsele F-06


      19:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-14


      11:00
    • 10:00

      BK Örnen 2 (hemma) P-10


      11:30
    • 10:20

      Match Själevad 1 - Arnäs 2 P-11


      11:20
    • 11:00

      Hägglunds IoFK P-07 Lag 1 (hemma) P-07


      13:00
    • 11:40

      Match Själevad 2 - Arnäs 1 P-11


      12:40
    • 12:00

      Träning F-13


      13:00
    • 12:00

      Mellansels IF (hemma) F-10


      14:00
    • 14:00

      Domsjö IF (hemma) F-10


      16:00
    • 14:15

      IFK Umeå P05 (borta) P-05


      16:00
  • 28Sön
    • 10:00

      Modo FF 2 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Hägglunds 3 (borta) P-10


      12:30
    • 12:30

      BK Örnen F-09 (hemma) F-09


      14:00
    • 13:00

      GIF Sundsvall U16 (hemma) P Junior


      15:00
    • 14:30

      Själevads IK F-09 (hemma) F-09


      16:00
    • 16:00

      Ås IF/IFK Östersund (borta) F Junior


      18:00
    • 16:00

      Domsjö IF (hemma) F-08


      18:00
    • 18:00

      Domsjö IF 2 (borta) P-08


      20:00
  • 29Mån
    v.27
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:45

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:05
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Kramfors-Alliansen (borta) Utvecklingslag


      22:00
  • 30Tis
    • 16:45

      Träning F-06


      18:30
      HRA halvplan U11
      Anteckning: Endast fotbollsskor behövs.
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 19:00

      Domsjö IF F05 (borta) F-05


      21:00
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45