Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Älvängens IK P-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Älvängens IK P-2013.
P-2013
Följ oss för uppdateringar
Hej!
På söndag har vi hemmamatch och caféet ska bemannas.
På söndag har vi öppet caféet kl10.30 – 12.30 och då bemannar Oliver Kordic och Emmett Brobergs föräldrar. Tränarna har nyckeln. Information om vad man ska göra finns i caféet. Jag lägger även rutinerna här nedan. Har man förhinder försöker man byta med någon i laget. Har ni några frågor finns jag på telefonnr 0737-342735
Vänliga hälsningar Malin (Nils mamma)
Rutinlista för kioskverksamheten
1. Sätt på kaffe
2. Plocka fram bullar, chokladbollar, mjölk, skedar, muggar och socker. Ställ dessa på bänken.
3. Öppna kiosken
4. Alla priser finns i kiosken. (Observera Swishavgiften på 2kr vid köp under 20kr).
5. När du stänger kiosken, plocka bort det som har används och ställ tillbaka där det stod. Torka av bänken, skölj termosarna och kaffekokaren. Sopa golvet, torka av om det behövs. Fyll gärna på med drickor i kylen vid behov.
6. Räkna kassan. Lägg pengarna i en påse med försäljningslappen i brevlådan som finns i kiosken(under bänken). Växelkassan är 200kr.
Vid spel på 7-manna konstgräsplanen:
Brygg kaffe, ta med drickor, festis, bullar, chokladbollar m.m. Använd skrindan/kärran som skall stå i bollförrådet. Det finns en växelkassa som tillhör 7mot7-planplan. När man är klar, ställ tillbaka det ni tar med.
TACK !
| Sävedalens IF (hemma) | 24 maj, 13:30 |
| Sävedalens IF (hemma) | 24 maj, 15:00 |
| Träning | 26 maj, 17:30 |
| Träning | 28 maj, 18:00 |
| Älvsborg FF Vit (borta) | 30 maj, 13:30 |
Hej, är det någon som känner sig manad att ta denna cafétjänst denna helg? Vi är nämligen bortresta hela familjen. Tack på förhand 🙏
RapporteraRapportera
Tack snälla Marina! 🙌
RapporteraRapportera