Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Januari 2021

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.53
    • 00:00

      Hallen stängd! Dam


      19:00
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-10B


      18:30
  • 2Lör
    • 18:00

      Hallen stängd! Dam


      00:00
  • 3Sön
    • Heldag

      Hallen stängd! Dam

  • 4Mån
    v.1
    • Heldag

      Hallen stängd! Dam

    • Heldag

      Intresseanmälan Storvreta cup F-10

    • 08:00

      Storvreta cup P-09B


      00:00
    • 20:00

      Träning Dam


      21:00
  • 5Tis
    • Heldag

      Hallen stängd! Dam

    • Heldag

      Intresseanmälan Storvreta cup F-10

    • Heldag

      Storvreta cup P-09B

    • 16:30

      Träning P-10B


      17:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 6Ons
    • 00:00

      Hallen stängd! Dam


      19:00
    • Heldag

      Intresseanmälan Storvreta cup F-10

    • 00:00

      Storvreta cup P-09B


      20:00
    • 16:15

      Träning F-10


      17:30
  • 7Tor
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
  • 8Fre
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-10B


      18:30
  • 9Lör
  • 10Sön
  • 11Mån
    v.2
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 20:00

      Träning Dam


      21:00
  • 12Tis
    • 16:30

      Träning P-10B


      17:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 13Ons
    • 16:15

      Träning F-10


      17:30
    • 16:30

      Träning F-08


      17:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:15
    • 19:00

      Digital fys-träning F-05


      20:15
  • 14Tor
    • 17:30

      Fysträning med rörelse, styrka och kondition F-08


      18:30
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
  • 15Fre
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
      Åkersberga sporthall (B-hallen)
      Anteckning: Träning FREDAGAR kl 16:30-17:30 i B-hallen (Åkersberga Sportcentrum).
      Extraträning tillsammans med F09 som vi även kommer spela vissa matcher ihop med.
      Medtag innebandyklubba, vattenflaska, inneskor och sportkläder.
      Alla som spelar måste ha innebandyglasögon (om man inte redan har vanliga glasögon) på "match" och vi har detta även på träning.

      Nya spelare får prova på 3 gånger innan man bestämmer sig om man vill fortsätta.

      Klubben direktfakturerar automatiskt medlemmarna som finns registrerade på laget.se.
      Så meddela ifall ni tex bytt e-post eller om ni inte vill fortsätta med innebandy.

      OBS! Kryssa i ifall ni kommer på respektive träning eller ej (och glöm ej uppdatera om läget ändras), så vi vet hur många tjejer vi kan räkna med.
      Välkomna!
    • 17:30

      Träning P-10B


      18:30
  • 16Lör
    • 11:15

      IK Frej Täby IBK (borta) F-10


      13:15
    • 11:15

      Väsby AIK (C) (hemma) P-09B


      13:15
    • 12:00

      Älvsjö AIK IBF (A) (borta) F-09


      14:00
    • 12:15

      Åkersberga IBF (A) (borta) F-09


      14:15
    • 13:15

      Ekerö IK (hemma) F-08


      15:15
    • 15:15

      Huddinge IBS (hemma) F-08


      17:15
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning InnebandyLekiz1


      10:00
    • 10:00

      Träning InnebandyLekiz2


      11:00
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz3


      12:00
    • 12:00

      Täby FC (A) (borta) F-08


      14:00
    • 12:00

      Enebybergs IF (B) (hemma) P-10A


      14:00
    • 14:00

      Danderyds SK IBF (A) (hemma) P-10A


      16:00
    • 15:00

      Täby FC (D) (hemma) P-10A


      17:00
    • 17:00

      Hässelby SK IBK (A) (borta) P-05


      19:00
    • 18:00

      Sköndals IK (hemma) Dam


      19:30
    • 19:15

      Danderyds SK IBF (borta) P-05


      21:15
  • 18Mån
    v.3
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 20:00

      Träning Dam


      21:00
  • 19Tis
    • 16:30

      Träning P-10B


      17:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:15
    • 19:00

      Digital fys-träning F-05


      20:15
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 17:30

      Fysträning med rörelse, styrka och kondition F-08


      18:30
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
  • 22Fre
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-10B


      18:30
  • 23Lör
    • 09:00

      Knatteligan Hässelby F12-13


      18:00
    • 12:00

      Rotebro IS IBK (B) (borta) P-10A


      14:00
    • 13:00

      Ekerö IK (A) (borta) P-10A


      15:00
    • 13:00

      Ingarö IF/Sickla IF (borta) F-08


      15:00
    • 13:00

      Täby FC (D) (borta) P-09B


      15:00
    • 15:00

      Hammarby IBF (borta) Dam


      16:30
    • 17:00

      Åkersberga IBF (B) (hemma) F-07


      19:00
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning InnebandyLekiz1


      10:00
    • 09:15

      Enebybergs IF (hemma) F-10


      11:15
    • 10:00

      Träning InnebandyLekiz2


      11:00
    • 10:15

      Ängby IF ( C) (hemma) F-08


      12:15
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz3


      12:00
    • 11:30

      Väsby AIK (B) (borta) P-09B


      13:30
    • 12:15

      Åkersberga IBF (B) (borta) F-09


      14:15
    • 14:00

      Täby FC (A) (borta) P-05


      16:00
    • 14:00

      Sköndals IK (borta) F-07


      16:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:30
    • 16:15

      Enebybergs IF (borta) P-10A


      18:15
    • 17:15

      Enebybergs IF (borta) F-09


      19:15
  • 25Mån
    v.4
    • 16:00

      Träning P-12Orange


      17:00
    • 16:00

      Träning P-12Svart


      17:00
    • 16:30

      Träning F-11


      17:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
    • 18:40

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning Dam


      21:00
  • 26Tis
    • 15:40

      Träning P-11A


      17:00
    • 16:30

      Träning P-10B


      17:30
    • 16:40

      Träning P-08A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:10

      Träning P-09A


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 15:50

      Träning P-08A


      17:30
    • 17:15

      Träning P-07


      18:15
    • 17:30

      Fysträning med rörelse, styrka och kondition F-08


      18:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning P-11A


      17:30
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 16:50

      Träning P-09A


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10B


      18:30
    • 18:15

      Träning P-08B


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09B


      19:30
  • 30Lör
    • 09:00

      Träning P-12Svart


      10:00
    • 09:15

      Rotebro IS IBK (B) (hemma) P-09B


      11:15
    • 10:15

      Älvsjö AIK IBF (hemma) F-08


      12:15
    • 11:15

      Ängby IF (A) (hemma) F-08


      13:15
    • 12:15

      Värmdö IF (B) (hemma) F-07


      14:15
    • 12:30

      Träning P-12Orange


      14:00
    • 18:30

      Värmdö IF (hemma) Dam


      20:00
  • 31Sön
    • 09:00

      Täby FC (C) (borta) F-09


      11:00
    • 09:00

      Träning InnebandyLekiz1


      10:00
    • 09:15

      Rotebro IS IBK (A) (hemma) P-10A


      11:15
    • 10:00

      Nacka Wallenstam IBK (C) (borta) P-11B


      12:00
    • 10:00

      Träning InnebandyLekiz2


      11:00
    • 11:00

      Träning InnebandyLekiz3


      12:00
    • 13:00

      Silverdals IF (B) (hemma) P-10A


      15:00
    • 13:30

      Vaxholms IBF (borta) F-10


      15:30
    • 14:00

      Täby FC (A) (hemma) P-09B


      16:00
    • 15:00

      Töjnan IBK (B) (hemma) P-10A


      17:00
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:30
    • 15:45

      Rotebro IS IBK (hemma) P-05


      17:45