Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åkersberga IBF

Följ

Åkersberga IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • Heldag

      Försäsongsläger Gotland! DJ

    • Heldag

      Uppstartsläger F-05

    • 07:00

      Uppstartsläger F-06


      00:00
    • 08:00

      FBI Tullinge (hemma) P-06CD


      09:00
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 12:30

      Vallentuna IBK Vit (hemma) P-06CD


      13:30
    • 13:00

      Ekonomiutskott Klubbrummet


      15:00
    • 14:00

      Rönnby IBK Ungdom (hemma) Dam


      16:00
    • 15:00

      Sävsjö Dam div. 1 (borta) DJ


      16:00
    • 15:00

      Bowling P-06CD


      16:00
    • 17:00

      Sävsjö Dj (borta) DJ


      18:00
    • 17:30

      Salems IBF P07 (hemma) P-06CD


      18:30
    • 20:45

      Vallentuna IBK Svart (hemma) P-06CD


      21:45
  • 2Sön
    • 00:00

      Försäsongsläger Gotland! DJ


      21:30
    • 00:00

      Uppstartsläger F-05


      16:00
    • 00:00

      Uppstartsläger F-06


      19:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 11:00

      Endre IF Dam (borta) DJ


      12:00
    • 13:15

      Endre IF JAS (borta) DJ


      14:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:30
  • 3Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:30

      Halltidsgruppen Klubbrummet


      20:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
    • 20:20

      Träning Dam


      22:00
  • 4Tis
    • 16:30

      Träning P-07B


      17:30
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:00

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:00

      Lagkväll hos Nordic Floorball B-lag Damer


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 5Ons
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      F09 Klubbrummet


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Matchledarutbildning P-03


      21:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:30
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 6Tor
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      UK-möte Klubbrummet


      21:00
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
  • 7Fre
    • Heldag

      Träningsläger Åland F-08

    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08A


      19:00
    • 18:00

      Stockholm Floorball cup F-06


      00:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Uppstart F-09


      19:00
    • 18:30

      P08A Klubbrummet


      20:00
    • 18:40

      Ekerö IK (borta) F-06


      19:40
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
  • 8Lör
    • Heldag

      Stockholm Floorball cup F-06

    • Heldag

      Träningsläger Åland F-08

    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Jakobsbergs IBF (hemma) Herr


      11:00
    • 13:00

      Vendelsö IK (hemma) F-06


      14:00
    • 14:00

      Nacka Wallenstam IBK (hemma) DJ


      15:00
    • 14:00

      Hässelby SK IBK (borta) HJ


      16:00
    • 15:00

      Älvsjö AIK Innebandy (B) (hemma) Herr


      16:00
    • 15:30

      Träningsmatch Lidingö P-06CD


      17:00
    • 18:00

      Värmdö IF (hemma) F-06


      19:00
    • 21:20

      FBI Tullinge (borta) F-06


      22:20
  • 9Sön
    • 00:00

      Stockholm Floorball cup F-06


      16:00
    • Heldag

      Träningsläger Åland F-08

    • 08:15

      Lagmorgon Nordic Floorball P-06CD


      09:45
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:45

      IK Frej (hemma) P-04-


      10:45
    • 10:00

      Träning Dam


      12:00
    • 10:00

      Värmdö IF (hemma) DJ


      11:00
    • 10:45

      Träningsmatch Töjnan P-06CD


      12:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:45

      Nacka IBK (borta) P-04-


      12:45
    • 13:00

      AIK IBF (borta) DJ


      14:00
    • 13:00

      AIK IBF (borta) HJ


      15:00
    • 13:50

      Västerhaninge IBK (hemma) F-06


      14:50
    • 17:00

      Nacka Wallenstam IBK (hemma) HJ


      19:00
    • 17:00

      Värmdö IF (A) (borta) Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06CD


      19:30
  • 10Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      B-laget Herrar Klubbrummet


      21:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
    • 20:20

      Träning Dam


      22:00
  • 11Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      17:30
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:00

      Lagkväll Nordic Floorball F-06


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 19:45

      Telge IBF (borta) Dam


      21:30
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:30

      P05 Föräldramöte Klubbrummet


      21:00
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
  • 14Fre
    • 16:00

      Fatpipe DJ


      00:00
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:10
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Teambuildingshelg Herr


      00:00
    • 18:00

      Träning P-08A


      19:00
  • 15Lör
    • Heldag

      Fatpipe DJ

    • Heldag

      Teambuildingshelg Herr

    • Heldag

      Töjnan Cup P-06AB

    • Heldag

      Töjnan Tiger cup 2018 F-05

    • 07:45

      Järfälla IBK (borta) F-05


      08:30
    • 08:30

      Duvbo IK lag 1 (borta) P-07B


      09:30
    • 08:30

      FBC Uppsala Ungdom P07 (hemma) P-06CD


      09:30
    • 08:45

      Träningsmatcher i Rosersberg P-05


      14:30
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Farsta IBK Vit (borta) P-04-


      11:00
    • 10:45

      Hässelby lag 2 (borta) P-07B


      11:45
    • 11:30

      Hässelby SK IBK (borta) F-05


      12:15
    • 11:30

      Töjnan Tiger Cup P-03


      00:00
    • 12:30

      Töjnan Tiger Cup P-08B


      20:00
    • 13:00

      AIK Innebandy (hemma) Dam


      15:00
    • 13:45

      Vaxholms IBF (borta) F-05


      14:30
    • 13:45

      Högdalen AIS (borta) P-04-


      14:45
    • 14:30

      Hässelby lag 1 (borta) P-07B


      15:30
    • 18:15

      Duvbo IK lag 2 (borta) P-07B


      19:15
    • 19:00

      Töjnan IBK (borta) P-04-


      20:00
    • 19:00

      Töjnan IBK (borta) F-08


      20:00
  • 16Sön
    • 00:00

      Fatpipe DJ


      20:00
    • 00:00

      Teambuildingshelg Herr


      16:00
    • Heldag

      Töjnan Cup P-06AB

    • Heldag

      Töjnan Tiger cup 2018 F-05

    • 00:00

      Töjnan Tiger Cup P-03


      20:00
    • 07:15

      Töjnan Tiger Cup P-08B


      13:00
    • 07:45

      Vallentuna IBK lag 2 (borta) P-07B


      08:45
    • 07:45

      IBF Offensiv Lidingö P06 Blå (borta) P-06CD


      08:45
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Vallentuna IBK P06 Vit (borta) P-06CD


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10B


      11:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:30

      Vallentuna IBK lag 1 (borta) P-07B


      12:30
    • 11:30

      Segrare i Grupp B (hemma) F-05


      12:30
    • 13:00

      Minigolf P-06CD


      14:00
    • 13:45

      Farsta IBK (borta) F-08


      19:45
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:15

      Vallentuna IBK lag 1 (hemma) P-07B


      16:15
    • 15:15

      Töjnan IBK P06 Gul (borta) P-06CD


      16:15
    • 16:45

      Vallentuna IBK (borta) F-08


      17:45
    • 17:30

      Vallentuna 08 Svart (hemma) P-07B


      18:30
    • 19:00

      Bele Barkarby IF (borta) F-08


      20:00
  • 17Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      FYS MTC Training center F-03/04


      18:30
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Spelarmöte P-06AB


      20:00
    • 19:00

      P06AB Spelarmöte Klubbrummet


      20:00
    • 20:00

      DJ-möte Klubbrummet


      21:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
    • 20:20

      Träning Dam


      22:00
  • 18Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      17:30
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07C


      18:30
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:00

      Ungdomsledarutbildning Klubbrummet


      21:00
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:00

      Lagkväll Nordic Floorball P-07B


      20:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 19Ons
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Fotografering P-11A


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 17:45

      Fotografering F-09


      18:20
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Nordic Floorball och McDonalds P-08B


      20:30
    • 18:20

      DJ-möte Klubbrummet


      19:00
    • 18:35

      Lagfotografering P-08A


      19:15
    • 18:50

      Lagfoto F-07


      19:10
    • 18:50

      Fotografering P-06CD


      19:00
    • 19:00

      Lagfotografering P-07B


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:20

      Lagfoto samt individuell fotografering F-06


      20:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:30
    • 19:50

      Lagfoto & Individuellt foto F-03/04


      20:50
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
    • 21:00

      Fotografering HJ


      22:00
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:15

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      F03/03 Föräldramöte Klubbrummet


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:20

      Damlaget A Klubbrummet


      21:30
    • 20:30

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:10
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08A


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
  • 22Lör
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 09:30

      Älvsjö AIK Innebandy (hemma) F-03/04


      10:30
    • 10:00

      Träning Dam


      12:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Frisbeegolf och grillning P-08B


      14:00
    • 11:45

      Ekerö IK (A) (borta) Herr


      12:45
    • 15:30

      Huddinge IK (hemma) F-03/04


      16:30
    • 15:30

      Farsta IBK (A) (borta) HJ


      17:30
    • 20:00

      Trosa Edanö (hemma) F-03/04


      21:00
  • 23Sön
    • 08:00

      Slutspel (hemma) F-03/04


      14:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Sollentuna IBF (borta) B-lag Damer


      12:00
    • 10:00

      Träning P-10B


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:00

      Täby FC (hemma) F-06


      11:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 12:15

      Bele Barkarby IF IBF (A) (borta) DJ


      14:15
    • 15:00

      Träning P-05


      18:00
    • 15:00

      Träning P-06AB


      19:30
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 18:00

      Hässelby SK IBK (hemma) DJ


      20:00
  • 24Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Lagfotografering måndag 24/9 kl 17:15 F-10


      17:45
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning HJ


      19:00
    • 17:30

      FYS MTC Training center F-03/04


      18:30
    • 17:30

      Fotografering P-09A


      18:10
    • 17:40

      Träning P-06AB


      19:00
    • 18:00

      Teori F-05


      19:00
    • 18:00

      Lagfotografering P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning HJ


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      F05 Klubbrummet


      19:00
    • 18:05

      Fotografering F-08


      18:20
    • 18:45

      Träning Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Fotografering Ackers P-06AB


      19:30
    • 19:00

      Styrelsemöte Klubbrummet


      21:00
    • 19:30

      Fotografering F-05


      19:45
    • 19:45

      Lagfotografering kl 19.45 P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:00
    • 20:00

      Lagfotografering P-04-


      20:30
    • 20:00

      Fotografering P-03


      21:00
    • 20:20

      Träning Dam


      22:00
    • 20:50

      Fotografering Dam


      21:20
    • 21:50

      Fotografering Herr


      22:00
  • 25Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07B


      17:30
    • 16:45

      Träning P-08B


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07C


      18:30
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 26Ons
    • 16:00

      Träning P-09A


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04-


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:20

      DJ-möte Klubbrummet


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:30
    • 20:00

      Träning B-lag Damer


      21:00
  • 27Tor
    • 17:00

      Träning P-07C


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning F-03/04


      19:00
    • 19:00

      Träning HJ


      21:00
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:45

      Träning Herr


      22:00
    • 20:20

      Damlaget A Klubbrummet


      21:30
    • 20:30

      Torsdagsmys Dam


      21:30
  • 28Fre
    • 16:30

      Träning F-08


      18:10
    • 16:30

      Träning P-09A


      18:00
    • 16:30

      Träning P-09B


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06CD


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07B


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08B


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06CD


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08A


      19:00
    • 19:00

      Träning Målvaktsträning


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04-


      20:00
    • 20:00

      Hagunda IF (hemma) DJ


      22:00
    • 20:15

      Träningsmatch IK Frej F-03/04


      21:30
  • 29Lör
    • 09:00

      Träning P-11B


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:15

      Töjnan IBK (A) (hemma) P-09A


      12:15
    • 11:15

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) P-07B


      13:15
    • 12:00

      Täby FC (B) (borta) F-09


      13:00
    • 12:15

      Åkersberga IBF (C) (hemma) P-08A


      14:15
    • 12:15

      Åkersberga IBF (C) (hemma) P-07B


      14:15
    • 14:00

      Rotebro IS IBK (borta) P-06CD


      15:00
    • 14:00

      Vallentuna IBK (B) (borta) F-08


      16:00
    • 14:15

      Täby FC (B) (hemma) F-03/04


      16:15
    • 15:30

      Bro IK (hemma) P-05


      17:30
    • 16:30

      IK Sirius FBC (borta) HJ


      18:30
    • 16:45

      Töjnan IBK (hemma) F-05


      18:45
    • 18:15

      Täby FC (B) (hemma) B-lag Damer


      20:15
  • 30Sön
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:45

      Örby IS (hemma) F-07


      11:45
    • 10:00

      Träning P-10A


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10B


      11:00
    • 10:15

      Täby FC (A) (borta) P-04-


      12:15
    • 10:45

      Vallentuna IBK (hemma) P-06AB


      12:45
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:00

      Sköndals IK (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      Rotebro IS IBK (A) (hemma) DJ


      14:00
    • 12:00

      Järfälla IBK (B) (hemma) P-09B


      14:00
    • 12:00

      Bele Barkareby IF IBF (B) (borta) P-09A


      14:00
    • 13:00

      Danderyds SK IBF (hemma) P-08B


      15:00
    • 13:30

      Match herr Klubbrummet


      17:30
    • 13:45

      FBI Tullinge (A) (hemma) HJ


      15:45
    • 14:00

      Sigtuna IF IBK (hemma) P-08B


      16:00
    • 14:15

      Värmdö IF (A) (borta) F-06


      16:15
    • 14:30

      Älvsjö AIK IBF (borta) Dam


      16:30
    • 15:00

      Träning P-11A


      16:00
    • 15:30

      SARGVAKT P-04-


      16:00
    • 15:30

      Grimsta AIK (C) (borta) P-04-


      17:30
    • 15:30

      Balrog B/S IK (A) (hemma) Herr


      16:30
    • 16:00

      Träning Funkis


      17:00
    • 17:00

      Träning Motion DJ Dam


      18:00
    • 17:15

      Enebybergs IF (borta) P-07C


      19:15
    • 18:00

      Vaxholms IBF (borta) P-03


      20:00
    • 19:00

      AIK IBF (B) (borta) DJ


      21:00