Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 09:30

      Träning P2010


      11:00
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Poolspel AIK 1 P-08


      12:30
    • 10:00

      Seriespel F-08


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F2011


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:15

      IFK Askersund (borta) F-07


      13:15
    • 11:15

      BK Forward Gul (hemma) P-08


      13:15
    • 13:00

      Sala FF (hemma) A Dam


      15:00
    • 14:00

      IFK Åmål (borta) A Herr


      16:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      13:00
    • 10:00

      Poolspel F2009/10


      15:00
    • 11:00

      Rynninge IK (borta) F-04/05


      13:00
    • 14:00

      Nora BK/FK (borta) P-03


      16:00
    • 14:00

      Östansjö IF (hemma) P-05


      15:30
    • 14:30

      Rynninge IK 2 (borta) A Dam


      16:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:30

      Latorps IF (borta) P-06


      20:30
    • 19:30

      Västerås BK 30 F03 (hemma) F-04/05


      21:30
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Skinnskattebergs SK/Västanfors FK (borta) F-04/05


      20:30
    • 18:30

      Kungsör BK (borta) Juniorlag Herrar


      20:30
  • 6Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 18:45

      Lillån FK 1 (borta) P-04


      20:45
    • 19:30

      Hertzöga BK (hemma) A Herr


      21:30
  • 8Lör
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 09:30

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Poolspel 5 Lag Svart P-09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel 5 Lag Vit P-09


      13:00
    • 10:00

      IFK Kumla (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:00

      Träning Juniorlag Herrar


      12:00
    • 14:00

      Latorps IF (borta) P-03


      16:00
    • 14:00

      Örebro SK Söder 2 (borta) A Dam


      16:00
  • 9Sön
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 5 Lag Gul P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel AIK Gul och Svart P-08


      13:00
    • 10:00

      Östansjö IF (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK Blå (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      KB Karlskoga FF (borta) P-05


      12:30
    • 11:15

      Östansjö IF (hemma) P-08


      13:15
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P-08


      13:15
    • 13:00

      BK Forward (hemma) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (borta) F-07


      15:00
    • 13:00

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) A Dam


      15:00
    • 14:15

      Glanshammars IF (hemma) F-07


      16:15
    • 15:00

      Frövi IK (hemma) P-03


      17:00
    • 16:00

      Nora BK (borta) F-06


      18:00
    • 17:00

      Glanshammar/Lillkyrka (hemma) P-04


      19:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 10Mån
    v.37
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
  • 13Tor
    • 16:30

      Träning F-06


      17:45
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      IK Sturehov 0405 (borta) F-04/05


      21:00
  • 14Fre
    • 19:00

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-06


      21:00
  • 15Lör
    • 09:30

      BK Forward Lundby 2 (hemma) P-06


      11:30
    • 09:30

      Träning P2010


      11:00
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Poolspel AIK 1 P-08


      13:00
      Rosta Gärde
      Samlingsinformation: Vid Karlslunds Arena, Rosta Gärde
      Samlingstid: 09:15
      Anteckning: Kallelse till poolspel. 2 matcher 2x20 min, kl 10.00 och kl 11.15. Samling på plats kl 9.15 ombytta och klara. Svara ja eller nej på kallelsen. Ej svar=nej.
    • 10:00

      Seriespel F-08


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F2011


      13:00
    • 11:00

      Barkarö SK F15 (hemma) F-04/05


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:15

      IFK Kumla Vit (borta) F-07


      13:15
    • 11:15

      Mariebergs IK 1 (hemma) P-08


      13:15
    • 12:30

      Köping FF (borta) Juniorlag Herrar


      14:30
    • 13:00

      Motståndare (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Latorps IF (hemma) P-04


      16:00
    • 14:00

      Hovsta IF (borta) P-03


      16:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Poolspel F2009/10


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 4 P2011


      13:00
    • 10:00

      Rynninge IK 1 (borta) F-07


      12:00
    • 11:00

      Lillån FK Grön (borta) P-06


      13:00
    • 11:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) P-04


      13:00
    • 11:15

      Motståndare (hemma) P-07


      13:15
    • 11:15

      Motståndare (hemma) P-07


      13:15
    • 11:15

      Garphyttans IF 1 (hemma) F-07


      13:15
    • 13:00

      Scandinavian FC Örebro (borta) A Dam


      15:00
    • 13:00

      IFK Eskilstuna (borta) A Herr


      15:00
    • 14:00

      ÖSK Röd (hemma) P-05


      15:30
    • 15:00

      Kungsör BK (borta) P-03


      17:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Kurdiska FF Örebro (borta) F-06


      20:00
    • 18:00

      Kurdiska FF Örebro (borta) F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Lindesberg (hemma) P-04


      21:15
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK Blå (borta) P-06


      21:00
    • 19:30

      FK Bosna 92 Örebro (hemma) A Herr


      21:30
  • 22Lör
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Seriespel F-08


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P2010


      13:30
    • 10:00

      Poolspel AIK Gul och Svart P-08


      13:00
    • 10:00

      Mariebergs IK 3 (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      IFK Lindesberg 2 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Fagersta Södra IK (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:00

      KIF Örebro DFF Röd (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      GSBK/IFK Lindesberg (borta) A Dam


      13:00
    • 11:15

      IFK Lindesberg 2 (borta) P-08


      13:15
    • 11:15

      Mariebergs IK 3 (borta) P-08


      13:15
    • 14:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) P-03


      16:00
    • 14:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) P-04


      16:00
    • 16:00

      Eskilstuna United DFF F04 (hemma) F-04/05


      18:00
  • 23Sön
    • 10:00

      Poolspel 6 Lag Svart P-09


      14:00
    • 10:00

      Finnerödja IF Grön (borta) F-07


      12:00
    • 11:00

      BK Forward Trängen Gul (hemma) P-06


      13:00
    • 11:00

      IFK Lindesberg (borta) P-04


      13:00
    • 11:15

      Rynninge IK 1 (hemma) F-07


      13:15
    • 13:00

      IK Sturehov (hemma) A Dam


      15:00
    • 14:00

      Grythyttans IF (borta) P-05


      15:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 24Mån
    v.39
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-06


      21:00
  • 29Lör
    • 09:30

      Träning P2010


      11:00
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Poolspel 6 Lag Vit P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 6 Lag Gul P-09


      14:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Poolspel AIK 1 P-08


      13:30
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:00

      IK Sturehov Blå (borta) P-06


      13:00
    • 11:15

      IK Sturehov Röd (borta) P-08


      13:15
    • 12:30

      BK Forward Gul (hemma) P-08


      14:30
    • 13:00

      Örebro SK Söder 1 Svart (hemma) F-06


      15:00
    • 13:00

      Säffle FF (borta) A Herr


      15:00
    • 14:00

      IK Sturehov (borta) P-03


      16:00
    • 14:00

      Hovsta IF (borta) P-04


      16:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Poolspel AIK Gul och Svart P-08


      13:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF 1 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Svart (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Lillån FK 2 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:15

      Lillån FK 2 (borta) P-08


      13:15
    • 11:15

      Örebro SK FK Svart (borta) P-08


      13:15
    • 11:15

      HOIF/SMÅ 1 (borta) F-07


      13:15
    • 13:00

      Sköllersta IF (borta) A Dam


      15:00
    • 15:00

      IFK Kumla (hemma) P-03


      17:00
    • 17:00

      BK Ett Fyra (hemma) P-04


      19:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 19:00

      Yxhults IK /Sköllersta (hemma) F-06


      21:00