Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Adolfsbergs IK
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • Heldag

      Svennis Cup P-06

    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.32
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
    • Heldag

      Forwardcupen F-07

    • 07:00

      Forwardcupen 2018 P-04


      00:00
    • 08:00

      Forwardcupen F-04/05


      00:00
    • 08:00

      Forwardcupen P-08


      00:00
    • 08:00

      Motståndare (hemma) P-07


      23:00
    • 08:00

      Cuphelg F-06


      00:00
    • 09:00

      Forward Cupen P-06


      00:00
    • 09:00

      Forwardcupen P-03


      00:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Forwardcupen F-07

    • Heldag

      Forwardcupen 2018 P-04

    • Heldag

      Forwardcupen F-04/05

    • Heldag

      Forwardcupen P-08

    • Heldag

      Cuphelg F-06

    • Heldag

      Forward Cupen P-06

    • Heldag

      Forwardcupen P-03

    • 08:00

      Transtenscupen P-05


      19:00
    • 08:00

      Transtenscupen P2010


      18:00
    • 15:00

      IFK Ölme (hemma) Div 3 Herr


      17:00
  • 12Sön
    • Heldag

      Forwardcupen F-07

    • 00:00

      Forwardcupen 2018 P-04


      20:00
    • 00:00

      Forwardcupen F-04/05


      16:00
    • 00:00

      Forwardcupen P-08


      18:00
    • 00:00

      Cuphelg F-06


      19:00
    • 00:00

      Forward Cupen P-06


      11:00
    • 00:00

      Forwardcupen P-03


      19:00
    • 08:00

      Transtenscupen F2009/10


      15:00
    • 09:00

      Transtenscupen Lag Svart P-09


      16:00
      Hallsberg - Idrottsparken
      Samlingsinformation: Samling utanför omklädningsrummen Idrottsparken
      Samlingstid: 09:00
      Anteckning: OBS! Endast kallade spelare.
      Kom ombytt med svarta shorts och
      strumpor, matchtröja delas ut på plats. Glöm ej benskydd och vattenflaska (gärna den nya svarta med AIK-logo). Mer info och kommer under veckan. Spelschema https://transtenscupen.cups.nu/2018/result/team/15572805/matches
    • 09:00

      Transtenscupen Lag Gul P-09


      16:00
    • 13:00

      Tillberga IK (hemma) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 13Mån
    v.33
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Match mot Mariebergs IK P-06


      19:20
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
  • 18Lör
    • 09:30

      Träning P2010


      11:00
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:15
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:00

      IK Sturehov (hemma) P-04


      13:00
    • 13:00

      SK Sifhälla (borta) Div 3 Herr


      15:00
  • 19Sön
    • 09:30

      Minicup Lekeberg P-09


      13:30
    • 11:00

      Skiljebo SK F 04 (hemma) F-04/05


      13:00
    • 13:00

      Motståndare (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Romfartuna GIF (borta) Div 3 Dam/ Utveckling


      15:00
    • 16:00

      Örebro SK FK Röd (hemma) P-03


      18:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      20:00
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P2010


      18:30
    • 17:45

      Hovsta IF (borta) P-06


      19:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:30

      BK Forward (borta) P-04


      20:30
    • 18:30

      Hällefors AIF (borta) P-03


      20:30
    • 18:30

      Pålsboda GOIF (borta) P-05


      19:30
    • 19:00

      IK Oden (borta) Juniorlag Herrar


      21:00
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning Div 3 Dam/ Utveckling


      18:00
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      17:15
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Poolspel AIK gul och svart P-08


      20:30
    • 18:00

      IF Eker Örebro 2 (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-08


      20:00
    • 18:15

      IFK Kumla Vit (borta) F-06


      20:15
    • 19:15

      IF Eker Örebro 2 (hemma) P-08


      21:15
    • 19:15

      IFK Hallsberg FK (hemma) P-08


      21:15
    • 19:30

      IFK Kumla (hemma) Div 3 Herr


      21:30
  • 25Lör
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      IFK Kumla Vit (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 3 P2011


      13:00
    • 10:00

      Poolspel 4 Lag Svart P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 4 Lag Vit P-09


      14:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Poolspel AIK 1 P-08


      13:30
    • 11:00

      Arboga Södra (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:15

      IFK Askersund (hemma) F-07


      13:15
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-08


      13:15
    • 12:30

      Mariebergs IK 1 (hemma) P-08


      14:30
  • 26Sön
    • 10:00

      HOIF/SMÅ 1 (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Seriespel F-08


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 4 Lag Gul P-09


      14:00
    • 11:15

      Glanshammars IF (hemma) F-07


      13:15
    • 13:00

      Poolspel P2010


      18:00
    • 13:00

      Motståndare (hemma) P-07


      15:00
    • 15:00

      DM final F16 F-02/03


      17:00
    • 16:00

      IFK Hallsberg (borta) P-03


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning Div 3 Dam/ Utveckling


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      BK Ett Fyra (borta) P-04


      20:30
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
    • 16:00

      Lagfoto F-06


      16:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:30

      Glanshammars IF (hemma) P-06


      20:30
    • 19:00

      Rynninge IK (borta) F-04/05


      21:00
    • 19:15

      Hällefors AIF (hemma) P-05


      20:15
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 19:00

      ÖSK Söder 2 Svart (hemma) F-06


      21:00