Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • Heldag

      Svennis Cup P-06

    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
  • 5Sön
    • Heldag

      Svennis Cup P-06

    • 14:00

      Nora BK (borta) A Dam


      16:00
  • 6Mån
    v.32
    • 09:30

      Uppstartsträning F-06


      17:00
    • 16:30

      Träning P-03


      18:00
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P2011


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Scandinavian FC Örebro (borta) A Herr


      21:00
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 08:00

      Träning P-03


      09:30
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
  • 9Tor
  • 10Fre
    • Heldag

      Forwardcupen F-07

    • 07:00

      Forwardcupen 2018 P-04


      00:00
    • 08:00

      Cuphelg F-06


      00:00
    • 08:00

      Motståndare (hemma) P-07


      23:00
    • 08:00

      Forwardcupen P-08


      00:00
    • 08:00

      Forwardcupen F-04/05


      00:00
    • 09:00

      Forwardcupen P-03


      00:00
    • 09:00

      Forward Cupen P-06


      00:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Forwardcupen F-07

    • Heldag

      Forwardcupen 2018 P-04

    • Heldag

      Cuphelg F-06

    • Heldag

      Forwardcupen P-08

    • Heldag

      Forwardcupen F-04/05

    • Heldag

      Forwardcupen P-03

    • Heldag

      Forward Cupen P-06

    • 08:00

      Transtenscupen P-05


      19:00
    • 08:00

      Transtenscupen P2010


      18:00
    • 15:00

      IFK Ölme (hemma) A Herr


      17:00
  • 12Sön
    • Heldag

      Forwardcupen F-07

    • 00:00

      Forwardcupen 2018 P-04


      20:00
    • 00:00

      Cuphelg F-06


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen P-08


      18:00
    • 00:00

      Forwardcupen F-04/05


      16:00
    • 00:00

      Forwardcupen P-03


      19:00
    • 00:00

      Forward Cupen P-06


      11:00
    • 08:00

      Transtenscupen F2009/10


      15:00
    • 09:00

      Transtenscupen Lag Svart P-09


      16:00
    • 09:00

      Transtenscupen Lag Gul P-09


      16:00
    • 13:00

      Tillberga IK (hemma) A Dam


      15:00
      Lugnets IP
      Serie: Division 3 Damer
      Samlingsinfo: Lugnet
      Samlingstid: 11:45
      Resultat och referat
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 13Mån
    v.33
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Match mot Mariebergs IK P-06


      19:20
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:30

      Laxå IF (borta) P-06


      20:30
  • 16Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 19:00

      KIF Örebro DFF Blå (hemma) F-06


      21:00
    • 19:00

      Västerås IK F03/04 (borta) F-04/05


      21:00
    • 19:00

      IFK Lindesberg (hemma) P-04


      21:00
  • 17Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
  • 18Lör
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 09:30

      Träning P2010


      11:00
    • 11:00

      IK Sturehov (hemma) P-04


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 13:00

      SK Sifhälla (borta) A Herr


      15:00
  • 19Sön
    • 09:30

      Minicup Lekeberg P-09


      13:30
    • 11:00

      Skiljebo SK F 04 (hemma) F-04/05


      13:00
    • 13:00

      Romfartuna GIF (borta) A Dam


      15:00
    • 13:00

      Motståndare (hemma) P-07


      15:00
    • 16:00

      Örebro SK FK Röd (hemma) P-03


      18:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:45

      Hovsta IF (borta) P-06


      19:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:30

      BK Forward (borta) P-04


      20:30
    • 18:30

      Hällefors AIF (borta) P-03


      20:30
    • 19:00

      IK Oden (borta) Juniorlag Herrar


      21:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:30

      Rynninge IK 1 (hemma) F-06


      20:30
    • 19:00

      IFK Kumla Vit (borta) F-06


      21:00
  • 23Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 19:00

      IK Sturehov Röd (hemma) P-06


      21:00
  • 24Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      IF Eker Örebro 2 (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Poolspel AIK gul och svart P-08


      20:30
    • 19:15

      IF Eker Örebro 2 (hemma) P-08


      21:15
    • 19:15

      IFK Hallsberg FK (hemma) P-08


      21:15
    • 19:30

      IFK Kumla (hemma) A Herr


      21:30
  • 25Lör
    • 09:00

      Poolspel 3 P2011


      15:00
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Poolspel 4 Lag Svart P-09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel 4 Lag Vit P-09


      14:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla Vit (borta) F-07


      12:00
    • 11:00

      Arboga Södra (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:00

      Poolspel AIK 1 P-08


      13:30
    • 11:15

      IFK Askersund (hemma) F-07


      13:15
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-08


      13:15
    • 12:30

      Mariebergs IK 1 (hemma) P-08


      14:30
  • 26Sön
    • 10:00

      HOIF/SMÅ 1 (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Seriespel F-08


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 4 Lag Gul P-09


      14:00
    • 11:15

      Glanshammars IF (hemma) F-07


      13:15
    • 13:00

      Poolspel P2010


      18:00
    • 13:00

      Motståndare (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Garphyttans IF (hemma) A Dam


      15:00
    • 15:00

      DM final F16 F-02/03


      17:00
    • 15:30

      BK Ett Fyra (borta) P-04


      17:30
    • 16:00

      IFK Hallsberg (borta) P-03


      18:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:30

      Lillån FK 1 (hemma) P-03


      20:30
    • 18:30

      Glanshammars IF (hemma) P-06


      20:30
    • 19:00

      Rynninge IK (borta) F-04/05


      21:00
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:30

      BK Forward Lundby 1 (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      Hällefors AIF (hemma) P-04


      20:30
  • 30Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Örebro SK FK 2 Vit (hemma) P-04


      20:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
  • 31Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30