Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Adolfsbergs IK
Välj lag

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 19:30

      IFK Eskilstuna (hemma) A Herr


      21:30
  • 2Lör
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 09:45

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Poolspel 2 P2011


      14:00
    • 10:00

      Poolspel lag gul P-09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel 3 Lag svart P-09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel Adolfsbergs IK 1 P-08


      14:00
    • 10:00

      Hovsta IF 1 (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:00

      Köping FF (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 11:15

      IFK Askersund (hemma) F-07


      13:15
    • 12:00

      Örebro SK FK 1 (borta) P-03


      14:00
    • 14:00

      Poolspel F2009/10


      17:00
  • 3Sön
    • 10:00

      Poolspel F2011


      13:00
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Adolfsbergs IK Gul och Svart P-08


      12:30
    • 11:15

      Kopparberg BK 1 (hemma) F-07


      13:15
    • 13:00

      Scandinavian FC Örebro (hemma) A Dam


      15:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Lekebergs IF (hemma) P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 4Mån
    v.23
  • 5Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Lego Jobb hos Anteba P-04


      19:30
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:30

      IF Eker Örebro (borta) P-06


      20:30
  • 6Ons
    • 09:30

      Poolspel F-08


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P2010


      13:00
    • 10:30

      Poolspel 3 Lag Svart P-09


      14:00
    • 10:30

      Poolspel 3 Lag Vit P-09


      14:00
    • 10:30

      Träning F-02/03


      12:00
    • 15:00

      Rynninge IK 1 (hemma) F-04/05


      17:00
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:30

      IK Sturehov Röd (borta) P-06


      20:30
  • 7Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK 2 Blå (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      FK Bosna 92 Örebro (borta) A Herr


      21:00
    • 19:00

      IK Sturehov (hemma) P-05


      20:30
    • 19:15

      Garphyttans IF (hemma) F-06


      21:15
  • 8Fre
    • 16:00

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Lagfest F-06


      20:00
  • 9Lör
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 09:45

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      15:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 13:00

      GSBK/IFK Lindesberg (hemma) A Dam


      15:00
    • 15:00

      Skiljebo SK F 04 (hemma) F-04/05


      17:00
    • 15:00

      Fagersta Södra IK (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
  • 10Sön
    • 08:00

      Lithellscupen P-06


      18:00
    • 10:00

      Lilla Lithellscupen 2018 Lag Svart P-09


      14:00
    • 10:30

      Lilla Lithellscupen 2018 Lag Gul P-09


      14:00
    • 12:00

      Poolhäng och umgänge F-04/05


      15:00
    • 13:00

      IK Sturehov (borta) A Dam


      15:00
    • 17:00

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:30

      Karslund IF hfk p05 (borta) P-04


      20:00
  • 11Mån
    v.24
  • 12Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-02/03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:30

      Östansjö IF (borta) P-05


      20:00
    • 18:30

      Lillån FK Grön (hemma) P-06


      20:30
    • 19:00

      IFK Hallsberg (borta) P-03


      21:00
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 19:15

      IFK Kumla 2 (hemma) P-04


      21:15
  • 14Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
      Adolfsbegsskolans gräsplan (kullarna)
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 19:00

      Mästarcupen F-04/05


      00:00
    • 19:15

      IFK Lindesberg (hemma) P-04


      21:15
  • 15Fre
    • Heldag

      Mästarcupen F-04/05

    • 06:00

      Arvika cup F-06


      00:00
    • 09:00

      Falu Sommarcup P-03


      00:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 18:30

      Poolspel Adolfsbergs IK 1 P-08


      20:30
  • 16Lör
    • Heldag

      Mästarcupen F-04/05

    • Heldag

      Arvika cup F-06

    • Heldag

      Falu Sommarcup P-03

    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      BK Forward (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F-08


      12:00
    • 10:00

      Jakobssons Möbler Cup P-09


      15:00
    • 10:30

      Rynninge IK (borta) Juniorlag Herrar


      12:30
    • 11:00

      Träning P-09


      12:20
    • 11:15

      Mosjö SK (borta) F-07


      13:15
    • 12:30

      Motståndare (hemma) P-07


      14:30
    • 12:30

      Motståndare (hemma) P-07


      14:30
    • 13:00

      IF Eker Örebro 2 (borta) A Dam


      15:00
    • 14:00

      Säffle FF (hemma) A Herr


      16:00
  • 17Sön
    • 00:00

      Mästarcupen F-04/05


      16:00
    • 00:00

      Arvika cup F-06


      19:00
    • 00:00

      Falu Sommarcup P-03


      19:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Adolfsbergs IK Svart och Gul P-08


      12:30
    • 10:00

      Jakobssons Möbler Cup P2010


      13:00
    • 12:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (hemma) F-07


      14:00
    • 13:00

      Sköllersta IF (hemma) A Dam


      15:00
    • 13:15

      IFK Lindesberg 1 (borta) F-07


      15:15
    • 15:00

      Karslund IF (hemma) P-05


      17:00
    • 15:30

      Träning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
  • 18Mån
    v.25
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F2009/10


      18:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning F2011


      19:00
    • 18:30

      BK Ett Fyra (borta) P-04


      20:30
    • 19:00

      Match, DM F16 (F02) mot Rynninge borta. F-02/03


      21:00
    • 19:00

      IK Sturehov Röd (borta) P-03


      21:00
    • 19:15

      IFK Kumla Röd (borta) F-06


      21:15
  • 19Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:15

      Föräldramatch P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:20
    • 19:00

      IFK Hallsberg FK Blå (hemma) P-06


      21:00
    • 19:00

      Lillån FK 2 (borta) P-04


      21:00
  • 20Ons
    • 11:00

      Träning P-04


      13:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 19:00

      BK Forward Trängen Gul (borta) P-06


      21:00
    • 19:00

      ÖSK Söder (hemma) F-04/05


      21:00
    • 19:00

      IFK Askersund (hemma) F-04/05


      21:00
    • 19:00

      Frövi IK (borta) P-04


      21:00
    • 19:30

      Norrby SK (hemma) A Dam


      21:30
  • 21Tor
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:30

      Träning A Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning A Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 19:00

      Grythyttans IF (hemma) P-05


      20:30
    • 19:00

      Yxhults IK (borta) A Herr


      21:00
    • 19:15

      Örebro SK Söder 1 Vit (borta) F-06


      21:15
  • 22Fre
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 12:00

      Skinnskattebergs SK F02/04 (hemma) F-04/05


      14:00
    • 16:00

      Yxhults IK (hemma) A Dam


      18:00
    • 16:30

      ÖSK Vit (borta) P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 25Mån
    v.26
    • 16:45

      Träning F-02/03


      18:10
    • 16:45

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 18:30

      Kurdiska FF Örebro (borta) F-04/05


      19:30
    • 18:30

      Kurdiska FF Örebro (borta) F-06


      19:00
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK 1 (hemma) P-03


      21:00
  • 26Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:30

      Karlskoga SK (borta) P-05


      19:30
    • 18:30

      IK Sturehov Blå (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Västerås BK 30 F03 (borta) F-04/05


      21:00
  • 27Ons
    • 10:30

      Träning P-04


      14:00
    • 15:50

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-02/03


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      IK Sturehov (hemma) F-04/05


      20:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning F-02/03


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Vedevåg (borta) P-05


      19:30
  • 29Fre
    • Heldag

      Örebro Cupen P-06

    • Heldag

      Örebrocupen F-07

    • 08:00

      Boo FF 3 (borta) F-07


      09:00
    • 08:00

      Örebrocupen F-08


      11:59
    • 08:00

      Örebrocupen 2018 P-08


      00:00
    • 08:00

      Örebrocupen 2018 F-04/05


      00:00
    • 08:00

      Örebrocupen P-04


      00:00
    • 08:00

      Preliminär anmälan till Örebro cupen P-06


      00:00
    • 08:00

      Örebro cupen P-05


      00:00
    • 08:00

      Örebrocupen F-06


      00:00
    • 09:00

      Motståndare (hemma) P-07


      12:00
    • 09:00

      Örebrocupen P-03


      00:00
    • 10:00

      Sollentuna FK (hemma) F-07


      11:00
    • 13:00

      Örebrocupen F-02/03


      00:00
    • 14:00

      Motståndare (hemma) P-07


      17:00
  • 30Lör
    • Heldag

      Örebro Cupen P-06

    • Heldag

      Örebrocupen F-07

    • Heldag

      Örebrocupen 2018 P-08

    • Heldag

      Örebrocupen 2018 F-04/05

    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • Heldag

      Preliminär anmälan till Örebro cupen P-06

    • Heldag

      Örebro cupen P-05

    • Heldag

      Örebrocupen F-06

    • Heldag

      Örebrocupen P-03

    • Heldag

      Örebrocupen F-02/03

    • 11:00

      Sommaravslutning P2010


      13:00
    • 13:00

      Boo FF Gul (hemma) F-07


      14:00
    • 14:00

      Örebrocupen F-08


      17:00
    • 15:00

      Viggbyholms IK FF (borta) F-07


      16:00