Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Januari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.1
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 10:45

      Motståndare (hemma) P-07


      17:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 4Tor
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 5Fre
  • 6Lör
    • Heldag

      Odencupen F-06

    • 07:00

      Swerock Väncup 2018 F-04/05


      19:00
    • 08:30

      Norlanders Futsal Cup P-06


      13:30
  • 7Sön
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:30

      Träning P2010


      12:45
    • 14:00

      DM-Final F15(F03) F-02/03


      15:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
  • 8Mån
    v.2
    • 00:00

      BK Forward Trängen Gul (borta) P-06


      02:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:20

      Träning P-03


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Match ÖSK Futsal - Djurgården Futsal F-07


      21:00
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 16:45

      Träning P-03


      18:15
    • 16:50

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träningsmatch inomhus mot Lekeberg P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 19:30

      Gym A Dam


      20:30
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 09:00

      Skiljebo SK 1 (borta) P-05


      09:30
    • 09:00

      Vinterspelen i Skinnskatteberg 2018 P-05


      00:00
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 10:15

      Seriespel Futsal mot Forward Trängen P-06


      11:30
    • 11:30

      Fanna/Håbo (hemma) P-05


      12:30
    • 13:30

      Jarlabergs IF (borta) P-05


      14:30
    • 15:30

      Futsalmatch mot Frövi F-07


      16:30
    • 16:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-06


      18:30
    • 16:30

      Seriespel Futsal mot Örebro Syrianska P-06


      18:00
  • 14Sön
    • 00:00

      Vinterspelen i Skinnskatteberg 2018 P-05


      16:00
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:00

      Rynninge IK (hemma) P-05


      12:00
    • 11:00

      Träning P-04


      20:00
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 14:15

      Löpning och fys A Dam


      16:30
      Adolbergsskolan
      Anteckning: Löpning 14.30 (utomhus, kläder efter väder och joggingskor)
      Fys 15.15-16.30 (Fysträning i Ad-skolan)
      Passet hålls av vår egen fysexpert Camilla Ramström.
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Eker inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Futsalmatch ÖFC-Nacka juniors F-04/05


      19:00
  • 15Mån
    v.3
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 08:15

      Träning F-06


      09:30
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 13:00

      Träningsmatch mot Marieberg F-08


      14:00
    • 13:30

      Örebro Open Futsal P-03


      20:00
    • 13:30

      Motståndare (hemma) P-07


      14:30
    • 14:45

      Motståndare (hemma) P-07


      15:45
  • 21Sön
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 11:30

      Träning P2010


      12:45
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 14:00

      Futsalmatch ÖFC - Falcao FC stockholm F-02/03


      16:00
    • 14:00

      Futsalmatch ÖFC-Falacao Futsal F-04/05


      16:00
    • 14:15

      Löpning och fys A Dam


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Lekeberg inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 18:30

      Futsalmatch mot Sturehov F-07


      19:30
  • 22Mån
    v.4
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:50

      Träning P-07


      18:00
    • 17:20

      Träning P-03


      19:00
    • 18:30

      Gym A Dam


      19:30
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 09:30

      Träning P-04


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 11:00

      Tränarmöte P2010


      12:00
    • 16:30

      Seriespel Futsal mot Eker P-06


      17:30
    • 16:30

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P-06


      18:30
    • 17:00

      Futsalmatch mot RIK P-06


      18:00
  • 28Sön
    • 07:00

      Degerforscupen P-08


      13:00
    • 07:30

      Ica Allé Cup F05 F-04/05


      18:30
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04


      12:00
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 14:00

      AIK F01 Futsal Trophy F-01


      17:00
    • 14:30

      Löpning A Dam


      15:30
    • 14:30

      Träningsmatch mot Lillån P-06


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Latorp inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:00

      Karlslunds IF HFK (borta) P-03


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
  • 29Mån
    v.5
  • 30Tis
  • 31Ons