Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK

Följ

Adolfsbergs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Januari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.1
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 10:45

      Motståndare (hemma) P-07


      17:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 4Tor
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 5Fre
  • 6Lör
    • Heldag

      Odencupen F-06

    • 07:00

      Swerock Väncup 2018 F-04/05


      19:00
    • 08:30

      Norlanders Futsal Cup P-06


      13:30
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.2
    • 00:00

      BK Forward Trängen Gul (borta) P-06


      02:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 9Tis
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 16:45

      Träning P-03


      18:15
    • 16:50

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träningsmatch inomhus mot Lekeberg P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 19:30

      Gym A Dam


      20:30
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 09:00

      Vinterspelen i Skinnskatteberg 2018 P-05


      00:00
    • 09:00

      Skiljebo SK 1 (borta) P-05


      09:30
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 10:15

      Seriespel Futsal mot Forward Trängen P-06


      11:30
    • 11:30

      Fanna/Håbo (hemma) P-05


      12:30
    • 13:30

      Jarlabergs IF (borta) P-05


      14:30
    • 15:30

      Futsalmatch mot Frövi F-07


      16:30
    • 16:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-06


      18:30
    • 16:30

      Seriespel Futsal mot Örebro Syrianska P-06


      18:00
  • 14Sön
    • 00:00

      Vinterspelen i Skinnskatteberg 2018 P-05


      16:00
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 10:00

      Träning P-04 Övre


      11:30
      Adolfsbergsskolan
    • 11:00

      Rynninge IK (hemma) P-05


      12:00
    • 11:00

      Träning P-04 Övre


      20:00
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 14:15

      Löpning och fys A Dam


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Eker inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Futsalmatch ÖFC-Nacka juniors F-04/05


      19:00
  • 15Mån
    v.3
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 08:15

      Träning F-06


      09:30
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 13:00

      Träningsmatch mot Marieberg F-08


      14:00
    • 13:30

      Örebro Open Futsal P-03


      20:00
    • 13:30

      Motståndare (hemma) P-07


      14:30
    • 14:45

      Motståndare (hemma) P-07


      15:45
  • 21Sön
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04 Övre


      11:30
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 11:30

      Träning P2010


      12:45
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 14:00

      Futsalmatch ÖFC - Falcao FC stockholm F-02/03


      16:00
    • 14:00

      Futsalmatch ÖFC-Falacao Futsal F-04/05


      16:00
    • 14:15

      Löpning och fys A Dam


      16:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Lekeberg inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 18:30

      Futsalmatch mot Sturehov F-07


      19:30
  • 22Mån
    v.4
  • 23Tis
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 09:30

      Träning F-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P2010


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-04/05


      11:30
    • 11:00

      Tränarmöte P2010


      12:00
    • 16:30

      Seriespel Futsal mot Eker P-06


      17:30
    • 16:30

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P-06


      18:30
    • 17:00

      Futsalmatch mot RIK P-06


      18:00
  • 28Sön
    • 07:00

      Degerforscupen P-08


      19:00
    • 07:30

      Ica Allé Cup F05 F-04/05


      18:30
    • 09:15

      Träning F-08


      10:15
    • 09:50

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-04 Övre


      11:30
    • 11:30

      Träning P-04 Nedre


      12:45
    • 13:00

      Träning P-05


      14:00
    • 14:00

      AIK F01 Futsal Trophy F-01


      17:00
    • 14:30

      Löpning A Dam


      15:30
    • 15:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:30

      Träning P2011


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Latorp inomhus Risbergska Skolan P-09


      17:00
    • 16:00

      Karlslunds IF HFK (borta) P-03


      17:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:00
  • 29Mån
    v.5
  • 30Tis
  • 31Ons