Teori innan träningen på torsdag
Hej! I morgon, torsdag 5 juni, tänkte vi ha lite teori innan träningen. Vi samlas klockan 17.00 vid klubbstugan för teori, därefter träning som vanligt klockan 17.15. Hinner man inte till klockan fem är man givetvis välkommen till träningen som vanligt. Ha en fin onsdag!
P/F 2016
4 jun 2025
0kommentarer
Poolspel 14 juni
Hej! Lördag 14 juni spelar vi nästa poolspel, den här gången på Nobelstadion i Karlskoga. Det spelas under förmiddagen, men exakta tider återkommer vi med. Vi behöver veta redan nu vilka som kan följa med så att vi vet om vi får ihop två lag eller behöver låna in från andra ålderskullar. Tacksamma om ni svarar om ert barn kan vara med eller inte senast fredag 6 juni så att vi har tid på oss att rodda ihop lagen. Svara även om ditt barn inte kan spela för då vet vi att ni sett det här. På fredag är det även sista datum att anmäla sig till cupen i Grums 28 juni. Har man inte svarat då kommer barnet inte kunna följa med eftersom vi behöver betala in allting redan nu. Ha en fin kväll!
P/F 2016
2 jun 2025
10kommentarer
Samling och kioskschema poolspelet
Hej! På lördag är det dags för hemmapoolspel. Vi spelar två matcher och vi samlas kl. 9.15 vid klubbstugan. Medtag fotbollsskor, benskydd och svarta höga strumpor. Tyvärr lite dåligt med duschmöjligheter på lördag så vi kör dusch hemma den här gången. Här nedan kommer schema för kiosk, grill samt städ och tvätt. Kiosk + grill 9.00-12.00 Axel, Valter, Ada, Theo, Nihad (Här får ni under dagen dela upp det lite beroende på hur mycket folk det är, men alla behöver vara på plats direkt på morgonen för förberedelser, iordningställande etc) 12.00 Malte, Arvid, Edvin Städ efteråt: Malte, Arvid, Edvin Tvätt: Malte
P/F 2016
29 maj 2025
1kommentar
Visa fler nyheter