Anmälan till Chokladfotbollen 18/10
Nu är det snart dags för chokladfotboll! I år kommer vi ändra konceptet för chokladfotollen något, och bara låta barn spela. -Som vi sett tidigare blir det ofta heta kamper om vinsterna där föräldrarna kämpar för seger och tyvärr hamnar de yngsta, som chokladfotbollen är till för, vid sidan om planen. För alla äldre ungdomar och föräldrar har vi gåsaboll där alla är välkomna! Vi bjuder in er alla från 7år upp till 15år. Syskon mellan 7 och 15 år är välkomna att deltaga. Upplägget är 7manna med 1*15min speltid likt tidigare. Samling kl.09:00 på Vedby IP, vi räknar med att vara klara ca. kl.13:00 Kostnaden är 30kr per deltagare. Givetvis choklad till alla deltagare efteråt. Kiosken står även redo och serverar korv med bröd, kaffe / läsk etc under dagen. Hjälp oss att undvika kaos på parkeringen genom att gå, cykla eller iallafall samåka upp till IP så blir det mindre kaos på parkeringen. Anmälan sker i kommentarerna nedan och sista datum att anmäla sig är 13/10. Heja Vedby-Rönne!
F-14,15,16
3 okt 2025
15kommentarer
Lördagens match
Det lovas busväder på lördag när vi har bortamatch mot Båstad. Vi har varit i kontakt med Båstads tränare och ska höras av igen imorgon vid lunch och då bestämma om vi ska spela som planerat eller flytta matchen/ställa in. Blir det match så är samtliga som anmält sig uttagna. Vi återkommer så fort vi vet mer. Mvh Tränarna
F-14,15,16
2 okt 2025
3kommentarer
Chokladfotboll den 18/10
Nu är det snart dags för chokladfotboll! I år kommer vi ändra konceptet för chokladfotollen något, och bara låta barn spela. -Som vi sett tidigare blir det ofta heta kamper om vinsterna där föräldrarna kämpar för seger och tyvärr hamnar de yngsta, som chokladfotbollen är till för, vid sidan om planen. För alla äldre ungdomar och föräldrar har vi gåsaboll där alla är välkomna! Vi bjuder in er alla från 7år upp till 15år. Syskon mellan 7 och 15 år är välkomna att deltaga. Upplägget är 7manna med 1*15min speltid likt tidigare. Samling kl.09:00 på Vedby IP, vi räknar med att vara klara ca. kl.13:00 Kostnaden är 30kr per deltagare. Givetvis choklad till alla deltagare efteråt. Kiosken står även redo och serverar korv med bröd, kaffe / läsk etc under dagen. Hjälp oss att undvika kaos på parkeringen genom att gå, cykla eller iallafall samåka upp till IP så blir det mindre kaos på parkeringen.
F-14,15,16
29 sep 2025
0kommentarer
Visa fler nyheter