Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Bandyklubb

Följ

Västerås SK Bandy

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås SK Bandyklubb
Välj lag

Januari 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.1
  • 2Ons
    • 12:20

      Träning A-lag Dam


      13:40
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:40

      Träning P16


      19:20
    • 19:40

      Träning P16


      20:40
  • 3Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:20

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 19:00

      Edsbyns IF Bandyförening (borta) P20


      20:00
    • 19:50

      Träning P18


      20:50
  • 4Fre
    • 14:30

      Träning P16


      16:00
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Träning F-04


      17:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:40

      Träning P20


      19:00
    • 19:20

      TB Västerås (borta) P18


      21:20
  • 5Lör
    • 08:00

      Träning P-09


      09:00
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning Pojkar -11


      10:00
    • 09:00

      Träning Pojkar -12


      10:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 10:00

      Träning Pojkar -13


      11:00
    • 10:00

      Poolspel Uppsala P-10


      13:00
    • 10:00

      Träning Flickor -11 till -13


      11:00
    • 12:00

      Gustavsberg (borta) P-06


      13:00
    • 13:00

      P-06 F-04


      18:00
    • 14:00

      Uppland P15 (borta) P16


      15:00
    • 15:00

      Skutskärs IF (borta) A-lag Dam


      17:00
    • 15:30

      Södermanland P15 (hemma) P16


      17:00
    • 16:30

      Stockholm Svart P15 (hemma) P16


      17:30
    • 17:20

      Tillberga Bandy (hemma) P-05


      18:50
    • 17:20

      Tillberga (hemma) P-06


      18:20
    • 18:45

      Västergötland P15 (borta) P16


      20:15
    • 19:10

      Träning P16


      20:20
  • 6Sön
    • 08:50

      Träning F-07


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 10:30

      SIF Norrtelje (hemma) P-07


      12:30
    • 13:30

      Västerstrands AIK (borta) A-lag Dam


      15:30
    • 13:45

      VIP parkering/städning P18


      17:30
    • 13:45

      Bollkallar P-06


      17:00
    • 13:45

      Maskot F-10


      15:30
    • 14:00

      Kiosktjänst P-05


      16:15
    • 14:20

      Lagaktivitet titta på A-lags match Pojkar -12


      17:00
    • 15:00

      Kioskpass 5: VSK-Frillesås 4 pers F-07


      17:00
    • 19:40

      Ledarträning Västerås SK Bandy


      20:40
  • 7Mån
    v.2
    • 15:30

      Träning P18


      16:30
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
  • 8Tis
    • 18:25

      Träning F-04


      19:25
    • 18:25

      Träning P-07


      19:25
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 19:25

      Träning P-06


      20:25
    • 19:25

      Träning P-05


      20:25
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
  • 9Ons
    • 17:20

      Träning P-06


      18:20
    • 17:20

      Träning P-05


      18:20
    • 18:10

      Träning F-07


      19:20
    • 18:20

      Träning F-04


      19:20
    • 19:00

      GT/76 Bandy (hemma) P16


      21:00
  • 10Tor
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 16:30

      Träning P-09


      17:30
    • 17:20

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 21:10

      Träning P18


      22:30
    • 21:10

      Träning P20


      22:30
  • 11Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:40

      VIP-parkering o Städning läktare P16


      21:30
    • 17:45

      Maskot P-10


      19:10
    • 19:00

      Träning P16


      20:30
    • 19:00

      Bollkallar P-07


      21:00
    • 19:00

      Helenelund (borta) P-06


      20:15
    • 19:00

      Träning P20


      20:30
    • 19:30

      Kiosk F-04


      22:00
  • 12Lör
    • 07:00

      Match - Gubbängen P-08


      13:00
    • 08:00

      Katrineholm - Poolspel P-08


      15:00
    • 08:00

      Träning P-09


      09:00
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Intresseanmälan Poolspel Köping P-07


      16:00
    • 09:00

      VSK 1 Grön Köping poolspel P-07


      16:00
    • 09:00

      VSK 2 Vit poolspel Köping P-07


      16:00
    • 09:00

      Träning Pojkar -12


      10:00
    • 09:00

      Träning Pojkar -11


      10:00
    • 09:50

      VSK 3 Röd poolspel Köping P-07


      14:20
    • 10:00

      Träning Flickor -11 till -13


      11:00
    • 10:00

      Träning Pojkar -13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 12:35

      IFK Motala BK (hemma) P16


      14:35
    • 13:00

      Poolspel, Västerås P-10


      17:00
    • 14:00

      Kiosktjänst P-05


      16:15
    • 14:30

      Bollfior VSK-Skutskär F-07


      17:00
    • 15:00

      Skutskärs IF (hemma) A-lag Dam


      17:00
    • 15:15

      Vetlanda BK (borta) P18


      17:15
    • 15:30

      SBBK (borta) P-06


      16:30
  • 13Sön
    • 08:30

      Hjälpa F10 med poolspel lätt F-07


      12:00
    • 08:30

      Poolspel Västerås F-10


      12:00
    • 08:50

      Träning F-07


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 10:30

      TB/KIS (hemma) P16


      12:30
    • 11:00

      Poolspel Svår 3 F-07


      14:00
    • 13:00

      Finspång (hemma) P-06


      14:15
    • 14:00

      KS Bandy (hemma) A-lag Dam


      16:00
    • 15:00

      TB Västerås (hemma) P-05


      16:30
    • 18:40

      NitroNora/Örebro (hemma) P16


      20:40
  • 14Mån
    v.3
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P20


      18:00
    • 17:00

      Träning P18


      18:00
    • 17:15

      Träning P16


      18:00
    • 18:20

      Träning P16


      19:20
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
  • 15Tis
    • 18:00

      Träning P-05


      19:25
    • 18:30

      Hammarby Flick (hemma) P-06


      19:45
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 19:25

      Träning F-04


      20:25
    • 19:30

      Träning P-07


      20:30
    • 20:50

      Träning P18


      22:00
  • 16Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 19:40

      Träning P16


      20:40
    • 20:00

      IK Sirius BK (borta) P20


      22:00
  • 17Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:20

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 19:50

      Träning P18


      20:50
    • 19:50

      Träning P20


      20:50
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:40

      Träning P20


      19:00
    • 17:40

      Träning P18


      19:00
    • 19:00

      Hammarby IF BF (hemma) F-04


      20:30
    • 19:20

      Träning P16


      21:00
    • 20:00

      SBBK (borta) P-07


      21:15
  • 19Lör
    • 08:00

      Träning P-09


      09:00
    • 08:00

      Match - Uppsala P-08


      14:30
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 08:45

      P12 Ansvarar för Slipning Pojkar -12


      11:15
    • 09:00

      Träning Pojkar -11


      10:00
    • 09:00

      Träning Pojkar -12


      10:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 10:00

      Träning Pojkar -13


      11:00
    • 10:00

      Träning Flickor -11 till -13


      11:00
    • 12:00

      poolspel Mellan P-09


      17:00
    • 12:30

      Derby Linköping BK (hemma) P-05


      14:00
    • 12:30

      Derby-Linköping (hemma) P-06


      13:30
    • 13:30

      Poolspel Medel 2 F-07


      15:30
    • 14:30

      GT76/Huddinge (borta) P-06


      15:30
    • 15:00

      Skirö AIK (borta) A-lag Dam


      17:00
    • 17:30

      Match med Uppsala F-04


      19:00
    • 18:30

      Helenelunds IK (borta) P16


      19:30
  • 20Sön
    • 08:50

      Träning F-07


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 10:00

      Poolspel Stockholmsserien P-09


      13:00
    • 10:30

      Borgia Norrköping (hemma) P-06


      11:30
    • 11:00

      Inställd - Hjälpa P08 på poolspel F-07


      18:00
    • 12:30

      Nässjö IF (hemma) P18


      14:30
    • 13:00

      Örebro - Poolspel P-08


      18:00
    • 13:30

      Villa Lidköping BK (borta) A-lag Dam


      15:30
    • 15:00

      Nässjö IF (hemma) P20


      16:00
    • 17:00

      Derby/Åtvid (borta) P16


      19:00
    • 18:30

      Borgia (hemma) P16


      20:30
    • 20:50

      Ledarträning Västerås SK Bandy


      21:50
  • 21Mån
    v.4
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
    • 19:45

      Träning P-05


      20:45
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
  • 22Tis
    • 18:15

      Träning P-10


      20:15
    • 18:25

      Träning F-04


      19:25
    • 18:25

      Träning P-07


      19:25
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 19:25

      Träning P-06


      20:25
    • 19:25

      Träning P-05


      20:25
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
  • 23Ons
    • 17:20

      Träning P-06


      18:20
    • 18:10

      Träning F-07


      19:20
    • 18:20

      Träning F-04


      19:20
    • 19:00

      GT76/Uppsala BoIS (hemma) P-05


      20:30
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 17:20

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
      ABB Arena Syd
      Anteckning: Isträning
    • 21:10

      Träning P18


      22:30
    • 21:10

      Träning P20


      22:30
  • 25Fre
    • Heldag

      Cup Åtvidaberg P16

    • 12:00

      Borlänge Bandy Cup P-06


      00:00
    • 16:20

      Träning P-10


      17:20
    • 16:20

      Träning P-09


      17:20
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 19:00

      Västanfors IF BK (hemma) P-05


      20:30
    • 19:00

      Västanfors (hemma) P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P20


      20:30
    • 19:00

      Skirö AIK (hemma) A-lag Dam


      21:00
    • 19:30

      Villa Lidköping BK (borta) A-lag Dam


      21:30
  • 26Lör
    • Heldag

      Cup Åtvidaberg P16

    • Heldag

      Borlänge Bandy Cup P-06

    • 08:00

      Träning P-09


      09:00
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning Pojkar -12


      10:00
    • 09:00

      Träning Pojkar -11


      10:00
    • 10:00

      Träning Pojkar -13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 10:00

      Match - Gustavsberg P-08


      16:00
    • 10:00

      Träning Flickor -11 till -13


      11:00
    • 10:30

      Intresseanmälan poolspel Tillberga P-07


      14:30
    • 10:30

      VSK 1 grön Poolspel Tillberga P-07


      14:00
    • 10:30

      VSK 2 vit Poolspel Tillberga P-07


      15:00
    • 11:15

      VSK 3 röd Poolspel Tillberga P-07


      15:00
    • 13:00

      Katrineholm Bandy (borta) P-05


      14:30
    • 13:00

      Katrineholm (borta) P-06


      14:00
    • 15:00

      Poolspel, hemmaplan P-10


      18:00
  • 27Sön
    • Heldag

      Cup Åtvidaberg P16

    • 00:00

      Borlänge Bandy Cup P-06


      16:00
    • 08:50

      Träning F-07


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 10:30

      Poolspel Medel 3 F-07


      13:30
    • 13:25

      Poolspel Sthlm P-07


      16:00
    • 13:30

      Örebro (borta) P-06


      14:30
    • 13:30

      Örebro (borta) F-04


      14:45
  • 28Mån
    v.5
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 17:00

      Träning P20


      18:00
    • 17:00

      Träning P18


      18:00
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
  • 29Tis
    • 18:30

      Gustavsberg (hemma) P-06


      19:30
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 19:25

      Träning F-04


      20:25
    • 19:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning P-07


      20:30
    • 20:50

      Träning P18


      22:00
    • 20:50

      Träning P20


      22:00
  • 30Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 19:00

      AIK (borta) A-lag Dam


      21:00
    • 19:40

      Träning P16


      20:40
  • 31Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:20

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 19:50

      Träning P18


      20:50
    • 19:50

      Träning P20


      20:50