Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Bandyklubb

Följ

Västerås SK Bandy

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås SK Bandyklubb
Välj lag

November 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.44
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 16:30

      Träning P-09


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 21:10

      Träning P20


      22:30
    • 21:10

      Träning P18


      22:30
  • 2Fre
    • 10:00

      TB P14 (hemma) CCM Cup


      11:00
    • 10:00

      CCM cup CCM Cup


      00:00
    • 10:00

      CCM cup 2018 P-05


      00:00
    • 10:50

      Lidköpings AIK (borta) P-05


      11:50
    • 10:50

      VSK P14 (hemma) CCM Cup


      11:50
    • 12:00

      Lidköping AIK P15 (hemma) CCM Cup


      13:00
    • 12:50

      VSK P15 (hemma) CCM Cup


      13:50
    • 12:50

      Falu BS (borta) P16


      13:50
    • 14:00

      Edsbyn P14 (hemma) CCM Cup


      15:00
    • 14:50

      Nässjö (hemma) CCM Cup


      15:50
    • 14:50

      Nässjö P14 (hemma) P-05


      15:50
    • 16:00

      Vetlanda (hemma) CCM Cup


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 16:50

      Sirius (hemma) CCM Cup


      17:50
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Ready (hemma) CCM Cup


      19:00
    • 18:00

      Ready (hemma) P16


      19:00
    • 18:50

      Nässjö (hemma) CCM Cup


      19:50
    • 19:00

      Träning P20


      20:30
    • 20:00

      Falu BS (hemma) CCM Cup


      21:00
    • 20:50

      Edsbyn P15 (hemma) CCM Cup


      21:50
    • 22:00

      Vetlanda (hemma) CCM Cup


      23:00
    • 22:50

      Stabeak (hemma) CCM Cup


      23:50
  • 3Lör
    • Heldag

      CCM cup CCM Cup

    • Heldag

      CCM cup 2018 P-05

    • 08:00

      Ullevål (hemma) CCM Cup


      09:00
    • 08:50

      Ullern (hemma) CCM Cup


      09:50
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 10:00

      Hammarby (hemma) CCM Cup


      11:00
    • 10:50

      Lidköpings AIK (hemma) CCM Cup


      11:50
    • 12:00

      TB P14 (hemma) CCM Cup


      13:00
    • 12:50

      VSK P14 (hemma) CCM Cup


      13:50
    • 12:50

      Stabeak (borta) P-05


      13:50
    • 13:30

      Träning Flickor -11 till -13


      14:30
    • 13:30

      Träning F-10


      14:30
    • 13:50

      Träning Pojkar -12


      14:50
    • 14:00

      Ullevål (borta) P16


      15:00
    • 14:00

      VSK P15 (hemma) CCM Cup


      15:00
    • 14:30

      Villa Lidköping BK (borta) P18


      16:30
    • 14:50

      Lidköping AIK P15 (hemma) CCM Cup


      15:50
    • 16:00

      Falu BS (hemma) CCM Cup


      17:00
    • 16:50

      Sirius (hemma) CCM Cup


      17:50
    • 18:00

      VSK P14 (hemma) CCM Cup


      19:00
    • 18:00

      TB P14 (borta) P-05


      19:00
    • 18:50

      Stabeck (hemma) CCM Cup


      19:50
    • 20:00

      LAIK P14 (hemma) CCM Cup


      21:00
    • 20:50

      Hammarby P14 (hemma) CCM Cup


      21:50
    • 22:00

      Edsbyn P15 (hemma) CCM Cup


      23:00
    • 22:00

      Edsbyns IF Bandyförening (hemma) P16


      23:00
    • 22:50

      Ullevål P15 (hemma) CCM Cup


      23:50
  • 4Sön
    • 00:00

      CCM cup CCM Cup


      15:00
    • 00:00

      CCM cup 2018 P-05


      15:00
    • 08:00

      Ullern P15 (hemma) CCM Cup


      09:00
    • 08:50

      Sirius P15 (hemma) CCM Cup


      09:50
    • 09:00

      Träning F-07


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 10:00

      Hammarby P14 (hemma) CCM Cup


      11:00
    • 10:30

      Uppsala BOIS (hemma) P-07


      12:00
    • 11:10

      Ulevål P15 (hemma) CCM Cup


      12:10
    • 11:10

      Ullevål (hemma) P16


      12:10
    • 12:20

      Nässjö (hemma) CCM Cup


      13:20
    • 13:50

      LAIK P15 (hemma) CCM Cup


      14:50
    • 14:15

      Uppsala BoIS (borta) A-lag Dam


      16:00
    • 19:20

      AIK dam (hemma) P16


      21:20
  • 5Mån
    v.45
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
    • 18:30

      Ledarmöte P16


      20:00
    • 19:40

      TB Västerås (hemma) P20


      21:40
  • 6Tis
    • 18:30

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      19:30
    • 18:30

      Hammarby Bandy Ungdom (hemma) P-05


      19:30
    • 19:10

      Träning P-07


      20:10
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 20:50

      Träning P20


      22:00
    • 20:50

      Träning P18


      22:00
  • 7Ons
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:40

      VIP-parkering o Städning läktare P16


      21:30
    • 18:30

      Bollfior VSK-Broberg/Söderhamn F-07


      21:00
    • 19:00

      Kiosktjänst F-04


      22:00
    • 19:00

      Träning A-lag Dam


      20:00
  • 8Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Intresseanmälan middag F-04


      22:00
    • 18:00

      Ledarmöte VSK-P12 Pojkar -12


      20:00
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 18:30

      Föräldramöte Pojkar -11


      20:00
    • 19:50

      Träning P20


      20:50
    • 19:50

      Träning P18


      20:50
    • 21:00

      Träning P16


      22:00
  • 9Fre
    • Heldag

      Aros Bygg Cup P-07

    • 14:00

      Aros bygg cup F-04


      00:00
    • 14:00

      Aros Bygg cup P-06


      00:00
    • 15:00

      Umedalens IF (borta) F-04


      16:00
    • 16:00

      Intresseanmälan Frida bandycup F-07


      00:00
    • 16:00

      Aros Bygg cup P-06


      00:00
    • 18:00

      Intresseanmälan middag F-04


      19:00
    • 19:00

      Intresseanmälan middag F-04


      22:00
    • 21:00

      Hammarby IF BF (borta) P20


      22:00
    • 22:20

      Norrtälje BF (hemma) F-04


      23:20
  • 10Lör
  • 11Sön
    • Heldag

      Aros Bygg Cup P-07

    • 00:00

      Aros bygg cup F-04


      15:00
    • 00:00

      Aros Bygg cup P-06


      16:00
    • 00:00

      Intresseanmälan Frida bandycup F-07


      19:00
    • 00:00

      Aros Bygg cup P-06


      17:00
    • Heldag

      Sirius Bandycup P08 P-09

    • 09:00

      Träning F-07


      10:00
    • 10:00

      Sirius Cup P-08


      19:00
    • 16:45

      Mascot VSK-Bollnäs P-09


      20:00
    • 16:45

      VIP parkering/städning P18


      20:00
    • 16:45

      Bollkallar P-06


      20:00
    • 17:00

      Kiosktjänst P-08


      20:00
    • 17:00

      NitroNora/Örebro (borta) P16


      19:00
    • 18:00

      Kioskpass 2: VSK-Bollnäs 5 pers F-07


      20:00
  • 12Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
  • 13Tis
    • 18:25

      Träning F-04


      19:25
    • 18:25

      Träning P-07


      19:25
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 19:25

      Träning P-06


      20:25
    • 19:25

      Träning P-05


      20:25
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
  • 14Ons
    • 17:20

      Träning P-05


      18:20
    • 18:00

      Kiosktjänst P-05


      21:00
    • 18:00

      Föräldramöte P16


      18:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      19:00
    • 19:00

      Bollkallar P-07


      21:00
    • 19:00

      Träning P16


      20:30
    • 19:00

      AIK (hemma) A-lag Dam


      21:00
  • 15Tor
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 16:30

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 19:00

      TB Västerås (borta) P-05


      20:00
    • 21:00

      Träning P16


      22:00
    • 21:10

      Träning P20


      22:30
    • 21:10

      Träning P18


      22:30
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 19:00

      Personlig back i skrubben F-04


      19:05
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P20


      20:30
  • 17Lör
  • 18Sön
    • 09:00

      Träning F-07


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 12:00

      Poolspel Uppsala P-07


      15:00
    • 12:30

      IFK Motala BK (borta) F-04


      13:40
    • 14:00

      Villa Lidköping BK (hemma) A-lag Dam


      16:00
    • 15:20

      Skutskärs IF Bandyklubb (hemma) F-04


      16:30
    • 16:20

      Träning P16


      18:20
    • 17:30

      IFK Vänersborg (borta) P20


      18:30
    • 18:40

      Ledarträning Västerås SK Bandy


      20:00
    • 18:40

      Deltagare - Ledarträningen/workshop med Roffe P-10


      19:40
  • 19Mån
    v.47
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 17:15

      Kiosktjänst P-05


      21:00
    • 17:30

      Maskotar P-08


      19:15
    • 17:40

      VIP-parkering o Städning läktare P16


      21:30
  • 20Tis
    • 18:25

      Träning P-05


      19:25
    • 18:25

      Träning P-07


      19:25
    • 18:30

      SBBK (hemma) P-06


      19:30
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 19:25

      Träning P-06


      20:25
    • 19:25

      Träning F-04


      20:25
    • 20:50

      Träning P16


      22:00
    • 20:50

      Träning P20


      22:00
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:45

      IK Sirius BK (borta) P16


      20:45
    • 19:00

      Bollfior VSK-Sandviken F-07


      21:00
    • 19:00

      Kiosktjänst F-04


      22:00
    • 19:00

      Sandvikens AIK (hemma) A-lag Dam


      21:00
  • 22Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 19:50

      Träning P20


      20:50
    • 19:50

      Träning P18


      20:50
    • 20:30

      Träning P16


      22:00
  • 23Fre
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Träning F-04


      17:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 19:00

      Träning P16


      20:30
  • 24Lör
    • 07:00

      Bussresa Katrineholm P-10


      12:00
    • 07:00

      Berras cup P-06


      00:00
    • 07:00

      Lilla AllsvenskanP15 P16


      00:00
    • 08:00

      Träning P-09


      09:00
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Pool-spel P-10


      14:00
    • 09:00

      Poolspel Norrköping P-07


      14:00
    • 09:00

      Träning Pojkar -11


      10:00
    • 09:00

      Träning Pojkar -12


      10:00
    • 09:20

      GT/76 Bandy (borta) P16


      10:20
    • 10:00

      Ledare för nya bandyskolan Pojkar -11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 10:00

      Träning Flickor -11 till -13


      11:00
    • 10:45

      Poolspel Svår 1 F-07


      13:45
    • 12:50

      IFK Vänersborg (hemma) P18


      14:50
    • 13:00

      Derby Linköping BK (borta) P-05


      14:30
    • 13:00

      Derby-Linköping (borta) P-06


      15:00
    • 13:20

      Falu BS BK (borta) P16


      14:20
    • 16:30

      Selånger SK Bandy (hemma) P16


      17:30
    • 18:30

      Vetlanda BK (borta) P20


      19:30
  • 25Sön
    • 00:00

      Berras cup P-06


      21:00
    • 00:00

      Lilla AllsvenskanP15 P16


      20:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:00
    • 10:30

      Hammarby IF BF (hemma) F-04


      12:00
    • 10:30

      Nässjö IF (borta) P20


      11:30
    • 12:30

      Västerås - Poolspel P-08


      15:30
    • 12:30

      Stockholms serien P-09


      15:00
    • 13:00

      poolspel Mellan P-09


      17:30
    • 14:00

      Borgia (borta) P16


      16:00
    • 14:00

      Skirö AIK (borta) A-lag Dam


      16:00
    • 17:10

      Boltic (hemma) P-06


      18:40
    • 19:20

      Ledarträning Västerås SK Bandy


      20:20
    • 19:30

      GT76/Uppsala BoIS (borta) P-05


      21:00
  • 26Mån
    v.48
    • 16:30

      Träning P16


      17:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:20
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
  • 27Tis
    • 18:25

      Träning P-07


      19:25
    • 18:25

      Träning F-04


      19:25
    • 19:20

      Träning A-lag Dam


      20:40
    • 19:25

      Träning P-06


      20:25
    • 19:25

      Träning P-05


      20:25
    • 21:00

      Träning P18


      22:30
    • 21:00

      Träning P20


      22:30
  • 28Ons
    • 17:20

      Träning P-06


      18:20
    • 17:20

      Träning P-05


      18:20
    • 18:20

      Träning F-04


      19:20
    • 18:20

      Träning F-07


      19:20
    • 18:30

      TB/KIS (hemma) P16


      20:30
    • 19:00

      Träning P16


      20:30
  • 29Tor
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 16:30

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:20

      Träning A-lag Dam


      19:50
    • 21:00

      Träning P16


      22:00
    • 21:10

      Träning P20


      22:30
    • 21:10

      Träning P18


      22:30
  • 30Fre
    • 16:20

      Träning P16


      17:20
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning F-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 19:00

      Träning P20


      20:30
    • 19:00

      Spånga/Bromstens BK (hemma) P16


      20:30