Påminnelse att beställa restaurang chansen.
Påminner bara om att på tisdag 16/8 är sista dagen för att beställa restaurangchansen. Skicka ett sms till mig med namn och antal appar eller häften :)
Dam 1
14 aug 2022
0kommentarer
17/9 Bergeforsen Obstacle race
Även i år har vi erbjudits att jobba på Bergeforsen Obstacle race, vilket vi tackat ja till. 3000kr till lagkassan. Mer info om tider kommer närmare, men boka den dagen i kalendern redan nu.
Dam 1
3 aug 2022
3kommentarer
Försäljning av Restaurangchansen!
Hej Efter en del dyra cuper så är det läge att fylla på lagkassan (och även chans att spara in en del slantar) Vi kommer nu att sälja restaurangchansen, finns både app och häfte, dom kostar som vanligt 260kr och laget får 130kr i förtjänst/såld RC. Skicka ett sms till mig 0702254589 senast 16/8 med namn på spelare, antal häften eller appar. Utdelning sker så snart som möjligt efter att jag hämtat dessa, återkommer med info om detta närmare!
Dam 1
25 jul 2022
0kommentarer
Säsongen är inte riktigt slut än…
Även om det blev en lite snöplig sorti förra helgen så är det en bit kvar av säsongen. Tisdag 19/4 är det dags för 06:ordnas andra träff med distriktslaget. Den är i Sundsvalls Sporthall och pågår mellan 10.00-16.00. Övningar innan lunch och matchspel efter lunch. Torsdag 21/4 är det dags för 07:or och 08:ormen spelarutveckling i Härnösand. Tiden är 09.00-17.00 i Öbacka Sport Center. Träffen kostar 400kr/spelare och då ingår lunch och funktionströja. Anmäl er med en Swish till 1234 74 55 68, märk med spelarens namn. Vi ledare vill gärna att alla som har möjlighet deltar på dessa träffar! Passa på att få en heldag till med innebandy innan sommaruppehållet. Hör av er om ni har några frågor till oss ledare.
Dam 1
16 apr 2022
0kommentarer
Information inför helgens cup i Linköping
Vi närmar oss helgen och cup i Linköping. Vi samlas på parkeringen utanför Ica Andersson kl 08.45 på fredag. Vi fördelar oss på tre minibussar. Vi har på förhand bestämt placering i resp minibuss. Hör av er till mig eller någon av tränarna om det är någon som har svårt att skjutsa till Ica så ser vi till att hämta upp hemma. Det är bra om tjejerna tar med eget fika att ha i bilen på resan ner. Kostnad för mat under helgen ingår i cupavgiften. Frukost severas på hotellet (vi bor på Frimurarehotellet). Utöver frukost, lunch och middag ser vi till att dom får kvällsfika på fredag och lördag. Vill dom köpa något utöver det så kan det vara bra att ha med sig lite fickpengar. Matcherna kommer att livestreamas via Solidsport: Solidsport Att tänka på: - Ta bekväma kläder för att åka långt i bil - Rött och svart matchställ - Klubba, glasögon, skor att spela i och vattenflaska - Träningskläder för utomhusbruk, även skor, ifall det ska tas en uppiggande morgonpromenad - Ombyte vardagskläder - Necessär inkl tandkräm och tandborste - Mobil, laddare, powerbank - Handduk om duschning sker efter sista matchen före hemfärd (då har vi sannolikt checkat ut från hotellet) Hör av er till mig eller till någon av tränarna om det är några frågetecken!
Dam 1
5 apr 2022
0kommentarer
Visa fler nyheter