Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tillberga IK P14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tillberga IK P14.
P14
Följ oss för uppdateringar
Hej på er alla!
På F-mötet i höstas pratade vi om ev hyra bussar till cup samt sponsorer till det. Vi kom fram till att det är bra för samanhållningen i laget samt att de blir lite mer flexibelt för alla med bussar.
Barres pappa Peter sa att han ev kunde få till lite sponsring till det. Gäller det fortfarande Peter?
Vet vi någon mer som har sponsor känningar eller tillgång till 9-manna bussar? Jag har skickat till Widerlöv om förfrågan om lånebuss från dem. Får svar inom ca 3 dagar. Har även kollat vilka ställen som har minibussar att hyra ut och det kostar från ca 4200 kr och uppåt för en 9-manna buss. Det är 18 st personer i varje lag inkl ledare och föräldrar som hänger med lagen så 4 bussar behövs.
Tror vi behöver komma till beslut ganska snart om vi ska boka bussar då KQ8 och Budget Biluthyrning verkar ha fullbokat redan.
Hälsningar
Boa
Inga kommande aktiviteter
Jag ska höra med min chef i veckan så får vi se vad han säger.
RapporteraRapportera
Jag tycker Mikael hade en bra idé. I lag kassan borde det finnas pengar eftersom vi inte varit iväg på någon cup och vi har fortsatt och haft försäljningar?
RapporteraRapportera
Widerlöv har ingen buss just när vi behöver. Den är redan utlånad.
RapporteraRapportera
Securitas hade ingen möjlighet att sponsra en buss till Linköpings i dagsläget.... Chefen hälsade att vi kan höra senare när HK inte var på hugget.
RapporteraRapportera
Jag och Matts har kollat på minibussar. Det är svårt att få tag på just nu och en tid framöver. Försvarsmakten har bokat upp de flesta här i Västerås.
RapporteraÄr det någon som har något förslag på alternativ eller vet någon annan som har minibussar?
Rapportera
Om vi skulle få tag på en större buss, är det någon som har busskort iaf?
RapporteraRapportera
Sannesjö, herr och fru tror jag har
RapporteraRapportera
@Partik, nej tyvärr. Bara jag som har endast lastbilskort.
RapporteraRapportera
Statusen på minibussar är nu att vi har tre stycken. Vore fantastiskt om vi kan få till en till. Dra i de trådar och kontakter ni har är ni snälla. Det vore så roligt för laget om det går i lås. :)
RapporteraRapportera