Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Solf IK

Följ

Solf IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Solf IK
Välj lag

Juli 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.27
  • 2Tis
    • 17:30

      Träning P-12/13


      18:30
    • 17:30

      Kraft FF blå (hemma) P11


      18:30
    • 17:30

      Kraft FF gul (hemma) P11


      18:30
    • 18:15

      Kraft FF gul (hemma) P11


      19:15
    • 18:15

      Kraft FF blå (hemma) P11


      19:15
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
    • Heldag

      Wasa Football Cup F-10/11

    • 08:00

      Wasa Footballcup F-08/09


      00:00
    • 09:40

      Sundom IF (borta) F-10/11


      10:10
    • 09:45

      VIFK blå (borta) F-08/09


      10:45
    • 10:00

      IIF Fotboll / Jalkapallo ry P06 (hemma) P06


      11:00
    • 10:10

      VPS-j valkoinen (borta) F-10/11


      10:45
    • 10:55

      BK-48 (borta) F-06/07


      11:55
    • 11:30

      Laihian Luja (hemma) F-10/11


      12:00
    • 11:30

      WFC F-12/13


      19:00
    • 11:40

      FC SIILI safiirit (hemma) F-10/11


      12:10
    • 12:45

      VPS valkoinen (hemma) F-08/09


      13:45
    • 13:40

      PonPa P13 / Turkoosi (borta) P06


      14:40
    • 14:35

      HTF (hemma) F-06/07


      15:35
    • 15:30

      Match F-12/13


      16:00
    • 15:40

      FC Kuffen (borta) F-10/11


      16:10
    • 15:45

      Ajax 1 (borta) F-08/09


      16:45
    • 16:20

      FC Sport Valkoinen (hemma) F-10/11


      16:50
    • 16:35

      FC Kuffen (hemma) F-08/09


      17:35
    • 19:00

      WFC Marsch F-06/07


      20:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Wasa Football Cup F-10/11

    • Heldag

      Wasa Footballcup F-08/09

    • 09:00

      Malax IF (borta) F-10/11


      09:30
    • 09:40

      FC Sport j 2 (hemma) F-10/11


      10:15
    • 09:45

      NJS 2 keltainen (hemma) F-08/09


      10:45
    • 09:45

      FC Siili rubiinit (borta) F-08/09


      10:45
    • 10:50

      GBK 2 (hemma) F-06/07


      11:50
    • 10:50

      Kubikenborgs IF Gul (hemma) P06


      11:50
    • 11:00

      I-JBK (borta) F-10/11


      11:30
    • 11:40

      BK 48 (borta) F-10/11


      12:15
    • 11:40

      FS Metta (borta) F-10/11


      12:10
    • 11:40

      Match F-12/13


      12:30
    • 12:00

      Pallo-iirot (borta) F-08/09


      13:00
    • 12:45

      FC Sport-j T09 punainen (hemma) F-08/09


      13:45
    • 13:00

      Match F-12/13


      13:30
    • 13:35

      VPS-j 1 P06 Musta (hemma) P06


      14:35
    • 15:00

      VIFK F10 (hemma) F-10/11


      15:30
    • 15:25

      FC HIK P06 (hemma) P06


      16:25
    • 15:25

      Umeå Södra FF Blå (borta) F-06/07


      16:25
    • 15:45

      FC Sport-j valkoinen (hemma) F-08/09


      16:45
    • 17:15

      Pallokissat 08 valkoinen (hemma) F-08/09


      18:15
    • 17:20

      PonPa P13 / Pinkki (hemma) P06


      18:20
  • 7Sön
    • Heldag

      Wasa Football Cup F-10/11

    • 00:00

      Wasa Footballcup F-08/09


      19:00
    • 09:00

      HTF (borta) F-06/07


      09:50
    • 09:00

      VPS-j (hemma) F-10/11


      09:30
    • 09:40

      FC Sport j 1 (hemma) F-10/11


      10:15
    • 09:40

      Ajax-Sarkki Valkoinen (borta) F-10/11


      10:10
    • 10:20

      Match F-12/13


      10:55
    • 12:20

      Match F-12/13


      12:50
    • 12:20

      Malax IF (borta) F-10/11


      12:50
    • 12:20

      FC Sport punainen (hemma) F-10/11


      12:50
    • 13:30

      Norrvalla FF (borta) F-08/09


      14:30
    • 13:40

      IIF Fotboll (borta) P06


      14:40
    • 15:00

      VIFK vit (borta) F-08/09


      16:00
    • 16:00

      WFC avslutning F-06/07


      20:00
    • 16:20

      BK-48 blå (hemma) F-10/11


      16:50
  • 8Mån
    v.28
  • 9Tis
    • 18:30

      Träning P11


      19:30
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 18:30

      Träning P11


      19:30
  • 12Fre
  • 13Lör
  • 14Sön
  • 15Mån
    v.29
    • 17:00

      Träning F-08/09


      18:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
  • 16Tis
    • 17:30

      Träning P-12/13


      18:30
    • 18:30

      Träning P11


      19:30
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 17:30

      Träning F-12/13


      18:30
      Solf
    • 18:30

      Träning P11


      19:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
  • 19Fre
  • 20Lör
  • 21Sön
    • 18:50

      Träning F-06/07


      20:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
  • 22Mån
    v.30
  • 23Tis
    • 17:30

      Träning P-12/13


      18:30
    • 18:30

      Träning P11


      19:30
  • 24Ons
  • 25Tor
    • 14:55

      I-JBK (borta) F-08/09


      15:55
    • 16:00

      FC Sport-j (borta) F-08/09


      17:00
    • 17:30

      Träning F-12/13


      18:30
    • 18:30

      Träning P11


      19:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
  • 26Fre
    • 08:45

      Gimonäs Umeå IF GUIF (hemma) F-08/09


      09:45
    • 10:15

      Sandåkerns SK 09 (borta) F-08/09


      11:15
    • 17:00

      Teg Södra Umeå FF (borta) F-08/09


      18:00
    • 19:15

      I-JBK (borta) F-08/09


      20:15
  • 27Lör
    • 08:45

      Mariehems SK (hemma) F-08/09


      09:45
    • 12:50

      Sävar IK (hemma) F-08/09


      13:50
    • 17:10

      Alsvik IK (borta) F-08/09


      18:10
    • 19:30

      Gimonäs Umeå IF Carlshem/Sofiehem (hemma) F-08/09


      20:30
  • 28Sön
    • 09:50

      Teg Södra Umeå IF 1 (hemma) F-08/09


      10:50
    • 10:25

      IFK Umeå (borta) F-08/09


      11:25
    • 17:00

      FC Sport Pun. (hemma) F-10/11


      18:15
    • 18:50

      Träning F-06/07


      20:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
  • 29Mån
    v.31
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
  • 30Tis
    • 17:30

      Vasa IFK Blå (hemma) P11


      18:30
    • 17:30

      Vasa IFK vit (hemma) P11


      18:30
    • 18:00

      Norrvalla FF (borta) F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Vasa IFK Blå (hemma) P11


      19:30
    • 18:30

      Vasa IFK vit (hemma) P11


      19:30
    • 18:50

      Träning F-06/07


      20:30
    • 19:00

      I-JBK/F08 (hemma) F-08/09


      20:00
  • 31Ons
    • 17:00

      Luja (hemma) F-08/09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:30
    • 19:00

      FC Kiisto 2007 (borta) P06


      21:00
    • 19:40

      NJS Kortesjärvi (borta) F-08/09


      20:40