Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skövde IBF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skövde IBF.
Skövde IBF
Följ oss för uppdateringar
Efter en tid som ordförande för Skövde IBF är det nu dags att tacka för mig och lämna över.
Jag har funnits med som förälder i Skövde IBF från det att vår son var 6 år och började innebandyskolan tills idag när han är 27 år, så det har blivit några år. Jag var med och byggde upp Sibben Cup som från början kallades Coop Forum Cup och jag har de senaste 8 – 9 åren suttit som ordförande.
En tid som jag ser tillbaka på med glädje. Jag har kunnat följa den utveckling som föreningen gjort, från att vara en liten förening med ambitionen att hålla igång verksamhet till att bli en förening med ambitioner att bli och vara den ledande föreningen i distriktet.
Det kräver hårt arbete. Viljan att ständigt utvecklas och bli bättre har alltid funnits och finns där alltjämt.
Jag känner en enorm stolthet över Skövde IBF och det som vi alla byggt upp genom åren. En välmående förening med bra verksamhet från den yngsta till den äldsta, en bra verksamhet där många trivs och vill vara delaktiga.
Jag tackar härmed för mig och önskar er ALLA, Lycka Till!
Margareta Persson
Ett mycket stort tack för allt du gjort för föreningen under alla dessa år! Det känns bra att du finns kvar som hedersordförande👏👏👏
RapporteraRapportera
Tack själv Maggan för allt,bokar en plats i nya Kavelbro (som är allt vi drömt om och lite till)var på besök tisdags 😀👍
RapporteraRapportera
Tack själv, det har varit jätteroligt att arbeta med dig. Vi ses igen😃
RapporteraRapportera
Sibbencup tackar dig så gör även jag 🌞
RapporteraRapportera