Kiosktjänst
Hej alla! Vi skulle behöva hjälp med bemanningen i kiosken på lördag mellan kl.13-15. Det räcker med en förälder då Mollys mamma har anmält sig 😃. Fördel om det är någon av barnens föräldrar som spelar på lördag 😊 Tacksam för den som kan, kommentera bara så har vi koll.
F2016
11 maj 2023
4kommentarer
13 & 14 maj
Hej, Tack för ett trevligt föräldrarmöte igår. Vi skickar ut en sammanfattning till dem som inte kunde närvara. Denna helgen har vi matcher både lördag & söndag. Ni kan bortse från kallelse som skickades ut på föräldrarmötet igår, då det endast var ett test för att se ifall alla kunde komma åt Laget.se. Vi skickar ut ny kallelse idag. Lördag, samling 9:00 på Vävarevallen för följande (2015): Molly, Bianca, Sham, Ronya, Tuva-Lii, Stella T & Johanna Något längre dag för äldre flickorna. Totalt 4 matcher á 3x10min. Räkna med att vi blir klara ca 15:00. Söndag, samling 10:45 på Vävarevallen för följande (2016): Alba, Elina, Alva, Stella D, Ajla, Hanna & Molly 2 matcher mot Kinna & Svansjö, och vi blir klara ca 14:00. Ta med fotbollsskor, benskydd, vattenflaska & hårband. Tänk på att det kan va bra att fylla på med lite energi mellan matcherna. Ta gärna med frukt/ matsäck. Eventuellt godis väntar vi med att äta tills efter sista matchen. Om någon som blir sjuk meddela det så fort som möjligt eller om någon behöver hjälp med skjuts.
F2016
9 maj 2023
4kommentarer
Kungsladugårds Cup 29/4
Hej, På lördag spelar vi Kungsladugårds Cup 😊 Samling på Vävarevallen lör 29/4 kl 12:00 Följande tjejer är anmälda: Johanna, Tuva-lii, Ajla, Elina, Lea, Hanna, Molly, Stella T & Ronya. Matchtiderna är 14:00, 15:00, 16:00 och 17:00 Ta med fotbollsskor, benskydd, vattenflaska, hårband och handduk. Vi byter om till matchställ på plats. Tänk på att det kan va bra att fylla på med lite energi mellan matcherna. Ta gärna med frukt/ matsäck. Eventuellt godis väntar vi med att äta tills efter sista matchen. Parkering och transport: Det finns begränsat med parkering i anslutning till Cupen. Vi ber er samåka i så stor utsträckning som möjligt och ta hänsyn till följande: Gå in på länken där finns kartor vart man kan parkera och annan info inklusive spelschema https://www.cupmate.nu/cup/kungsladugards-varcup Om någon som blir sjuk meddela det så fort som möjligt eller om någon behöver hjälp med skjuts. Mvh Ledarna
F2016
25 apr 2023
2kommentarer
Visa fler nyheter