Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC

Följ

Skara FC

Följ oss för uppdateringar
Följ
Skara FC
Välj lag

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 17:00

      Träning PF-14


      18:00
    • 17:15

      Lagaktivitet röda stugan P-09


      18:15
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Skara FC mot Falköpings KIK Röd F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning Seniortrupp Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      IFK Skövde (hemma) U18


      21:00
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 15:30

      Träning P-09


      16:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 16:45

      Träning U18


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 18:00

      Falköpings KIK Röd (hemma) F-07/-08


      20:00
    • 18:15

      IFK Mariestad (hemma) Seniortrupp Herrar


      20:15
    • 18:15

      Boll-Kalle 3/9 P-09


      20:00
  • 4Lör
    • 10:00

      Julacupen PF-14


      14:00
    • 10:00

      Träning PF-15


      11:00
    • 11:00

      Kinnarp-Slutarp/Vartofta (borta) F-05/-06


      13:00
    • 11:00

      Match Lag Vit F-10


      12:30
    • 15:00

      Våmbs IF Vit (hemma) P-10


      16:00
    • 15:00

      Match F10 Blå Hemma F-10


      16:30
    • 15:00

      Domaruppdrag F10 F-07/-08


      16:30
    • 15:00

      Döma P10 P-07


      17:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Götene IF (borta) P-11


      12:00
    • 11:00

      Falköpings FK Röd (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Match F-09


      12:00
    • 11:00

      Axvalls IF (9:9) (hemma) Seniortrupp Damer


      13:00
    • 11:00

      Döma P10 P-07


      13:00
    • 11:00

      Skara FC Blå (hemma) F-13


      12:00
    • 16:00

      Kinnarp-Slutarps IF (borta) P-10


      18:00
    • 16:00

      Våmbs IF (borta) F-11


      18:00
    • 17:00

      Jung-Kvänum/Edsvära-N.Vånga (borta) P-11


      19:00
  • 6Mån
    v.36
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:45
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 18:30

      IFK Falköping FF Vit (borta) P-08


      20:30
    • 18:30

      Träning U18


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-14


      18:00
    • 17:00

      Målvaktsträning Skara FC P-09


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning P-10


      18:30
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Götene IF (borta) U18


      20:00
    • 18:00

      Vinninga AIF (borta) U16


      20:00
    • 18:00

      Träning Seniortrupp Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Skövde KIK (hemma) F-05/-06


      21:00
  • 9Tor
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 17:30

      Match: Skara - Falköping P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 10Fre
    • 15:30

      Träning P-09


      16:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning U18


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 18:00

      Sils IF (hemma) F-07/-08


      20:00
  • 11Lör
    • 10:00

      Råda BK Vit (borta) P-11


      12:00
    • 10:00

      Råda BK Grön (borta) P-13


      11:00
    • 10:00

      Råda BK Gul (borta) P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning PF-15


      11:00
    • 10:00

      Träning Seniortrupp Herrar


      11:30
    • 11:00

      Norrby IF (hemma) U16


      13:00
    • 11:00

      Mellby IK (borta) Seniortrupp Damer


      13:00
    • 13:00

      FC Corner (hemma) P-11


      15:00
    • 13:00

      Domare P-08


      15:00
    • 15:00

      Örslösa-Söne IK (borta) P-07


      17:00
    • 15:00

      Match F10 Blå Hemma F-10


      16:30
    • 15:00

      Domaruppdrag F10 F-07/-08


      16:30
    • 15:30

      Råda BK Svart (borta) P-13


      16:30
    • 16:00

      Våmbs IF Grön (hemma) P-09


      18:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Hörnebo SK Vit (hemma) F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      11:45
    • 11:00

      Våmbs IF (borta) F-05/-06


      13:00
    • 11:00

      Match F-09


      13:00
    • 11:00

      Hörnebo SK Grön (hemma) F-13


      13:00
    • 11:00

      Råda BK Vit (hemma) P-12


      13:00
    • 12:00

      Döma P-12 P-09


      13:00
    • 13:00

      Stenstorps IF (hemma) P-10


      14:15
    • 13:00

      Råda BK Svart (hemma) P-12


      15:00
    • 13:00

      döma P10 P-07


      14:00
    • 13:00

      Döma P-12 P-09


      14:00
    • 15:00

      IFK Tidaholm (hemma) P-10


      17:00
    • 15:00

      Match Lag Vit Hemma F-10


      16:30
    • 15:00

      Domaruppdrag F10 F-07/-08


      16:30
    • 15:00

      Döma P10 P-07


      17:00
    • 16:00

      Ardala GoIF (borta) Seniortrupp Herrar


      18:00
    • 16:00

      Värsås/Igelstorp F-11


      18:00
    • 17:00

      Vinninga AIF (borta) P-09


      19:00
    • 17:00

      Saleby/Trässberg/N.Härene Lila (hemma) P-08


      19:00
  • 13Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:30
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniortrupp Damer


      20:15
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Tidaholms GoIF (borta) U18


      21:00
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 15:30

      Träning P-09


      16:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Råda BK Vit (hemma) F-07/-08


      19:30
    • 17:30

      Träning U18


      19:00
  • 18Lör
    • 10:00

      IFK Skövde FK Vit (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Jung Kvänum/Edsvära N.Vånga (hemma) P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning PF-15


      11:00
    • 10:00

      Döma P13 P-10


      11:00
    • 11:00

      IFK Hjo (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Match Lag Blå F-10


      12:30
    • 12:00

      Emtunga/Tråvad/Larv (hemma) P-13


      13:00
    • 12:00

      Döma P13 P-10


      13:00
    • 12:30

      Råda BK Vit (borta) P-10


      14:30
    • 14:00

      Örslösa-Söne IK Röd (hemma) P-13


      15:00
    • 14:00

      Döma P13 P-10


      15:00
    • 15:00

      IFK Falköping FF (hemma) Seniortrupp Herrar


      17:00
    • 15:00

      Bollpojkar P-08


      17:00
  • 19Sön
    • 10:00

      IFK Skövde FK Blå (borta) P-10


      11:00
    • 11:00

      Råda BK Svart (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Lidköpings FK Vit (borta) P-08


      13:00
      Lockörns IP C
      Serie: Division 8 Skara Pojk
      Anteckning: Avresa röda stugan 10,00
      Resultat och referat
    • 11:00

      Match Lag Vit F-10


      12:30
    • 11:00

      Ardala GoIF (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Vinninga AIF (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      Mariestads BoIS FF Vit (hemma) F-13


      12:00
    • 11:00

      Saleby/Järpås (9:9) (hemma) Seniortrupp Damer


      13:00
    • 13:00

      Ulvåkers IF (borta) F-13


      15:00
    • 15:00

      Vara SK Gul (borta) P-12


      17:00
    • 15:00

      Vara SK Gulsvart (borta) P-12


      17:00
    • 17:00

      Domauppdrag F11 F-07/-08


      18:30
  • 20Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:30
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 19:00

      Mariestads BoIS FF (borta) F-05/-06


      21:00
  • 21Tis
    • 16:00

      VM-kval damlandslaget F-07/-08


      23:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:45
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 18:15

      Match F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning U18


      21:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-14


      18:00
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning Seniortrupp Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 18:30

      Seriematch mot IFK Värsås P-09


      19:30
    • 19:15

      Töreboda IK (borta) U16


      21:15
  • 23Tor
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 18:00

      Lag vit - Mariestads BK P-10


      19:15
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 20:00

      Vänersborgs IF (borta) U18


      22:00
  • 24Fre
    • 15:30

      Träning P-09


      16:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning U18


      19:00
  • 25Lör
    • 10:00

      Träning PF-15


      11:00
    • 10:00

      Träning Seniortrupp Herrar


      11:30
    • 11:00

      IFK Mariestad Blå (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Råda BK Svart (hemma) P-08


      13:00
    • 12:00

      Igelstorps IK (hemma) P-13


      13:00
    • 12:00

      Vedums AIS (borta) Seniortrupp Damer


      14:00
    • 15:00

      IFK Mariestad Vit (hemma) P-10


      16:15
    • 15:00

      Match F10 Blå Hemma F-10


      16:30
    • 15:00

      IFK Skövde FK Blåvit (borta) P-13


      16:00
    • 15:00

      IFK Skövde FK Vit (borta) P-13


      16:00
    • 15:00

      Domaruppdrag F10 F-07/-08


      16:30
    • 15:00

      Döma P10 P-07


      17:00
  • 26Sön
    • 11:00

      Våmbs IF Grön (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Örslösa-Söne IK (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      Våmbs IF Svart (hemma) P-12


      13:00
    • 11:00

      Döma P10 P-07


      13:00
    • 11:30

      Skövde KIK Svart (borta) F-11


      13:30
    • 13:00

      Lidköpings FK Svart (borta) P-09


      15:00
    • 13:00

      Våmbs IF Grön (hemma) P-12


      15:00
    • 13:30

      Skövde KIK Svart (borta) F-13


      15:30
    • 15:00

      Sils IF (borta) Seniortrupp Herrar


      17:00
    • 15:00

      Mariestads BoIS FF Vit (hemma) F-13


      17:00
    • 16:00

      Match Lag Vit F-10


      17:30
    • 16:00

      Emtunga/Tråvad/Larv (borta) P-11


      18:00
    • 17:00

      IFK Falköping FF Blå (hemma) P-10


      19:00
    • 17:00

      Tidaholms GoIF (borta) P-07


      19:00
    • 17:00

      Kinnarp-Slutarp/Vartofta (borta) F-07/-08


      19:00
    • 19:00

      Råda BK (hemma) F-05/-06


      21:00
  • 27Mån
    v.39
  • 28Tis
    • 17:30

      Träning P-13


      18:45
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:30

      IF Elfsborg (borta) U16


      21:30
    • 19:30

      U16 IF Elfsborg borta U18


      21:30
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-14


      18:00
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07/-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      IK Gauthiod (borta) F-05/-06


      21:00
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Råda BK (hemma) U16


      21:00
    • 19:00

      U16 Råda BK hemma U18


      21:00