Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sätila SK

Följ

Sätila SK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sätila SK
Välj lag

Juni 2021

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.22
    • 17:30

      Träning F0809


      18:30
    • 18:00

      Träning P10


      19:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Träning P08


      20:30
    • 19:00

      Ubbhults IF (borta) Herr


      20:00
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 17:30

      Träning F0809


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning P1314


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Styrelsemöte Sätila SK


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 4Fre
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
  • 5Lör
    • 11:00

      Skene IF (hemma) P1112


      13:00
    • 12:30

      Skene IF (hemma) F121314


      14:00
    • 15:00

      Rävlanda AIS (hemma) Herr


      16:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Alingsås KIK Blåvit (hemma) F1011


      02:00
    • 11:00

      Rydboholms SK (hemma) P08


      12:30
    • 12:00

      Öxnevalla/Svansjö (borta) F0809


      14:00
    • 14:00

      Rydboholms SK (borta) P10


      16:00
    • 17:00

      Gerdskens BK Svart (borta) P09


      19:00
    • 18:00

      Sjömarkens IF (borta) F1011


      20:00
  • 7Mån
    v.23
    • 17:30

      Träning F1011


      19:00
    • 17:30

      Träning P1112


      18:45
    • 17:30

      Träning Bollek


      18:30
  • 8Tis
    • 17:30

      Träning F0809


      19:00
    • 18:00

      Träning P10


      19:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Träning P08


      20:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 9Ons
    • 17:30

      Träning F121314


      19:00
    • 18:00

      IFK Örby (borta) P1112


      20:00
  • 10Tor
    • 17:30

      Träning F0809


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning P1314


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      Sjömarken/Sandared (borta) P08


      20:30
  • 11Fre
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
      Lygnevi, Sätila
      Anteckning: Fotbollsfys - Kondition och styrketräning. Övningar med kroppsvikt och fotboll.
      Kläder efter väder. Joggingskor på, ta med fotbollsskor och benskydd.
      Ta med vattenflaska. Fredagsmys vid ca 18.30 -19.00.
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
  • 12Lör
    • 10:00

      Sparsörs AIK (borta) F121314


      12:00
    • 10:00

      Västra Mark (hemma) F0809


      12:00
    • 11:00

      Kinna IF Röd (borta) P1112


      13:00
    • 14:00

      IFK Örby (hemma) Herr


      15:00
  • 13Sön
    • 11:00

      Herrljunga/Frisco Röd (hemma) P09


      13:00
    • 13:00

      Hajom/Västra Mark (hemma) F1011


      15:00
    • 15:00

      Högvads BK (hemma) P10


      17:00
    • 16:00

      Sjömarkens IF (borta) F1011


      18:00
  • 14Mån
    v.24
    • 17:30

      Träning P1112


      18:45
    • 17:30

      Träning Bollek


      18:30
  • 15Tis
    • 17:30

      Träning F0809


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Träning P08


      20:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning F1011


      19:00
    • 17:30

      Träning P1112


      18:45
    • 17:30

      Träning F121314


      19:00
    • 19:00

      Ulricehamns IFK Blå (hemma) P08


      20:30
  • 17Tor
    • 17:30

      Träning F0809


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning P1314


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 18Fre
    • 17:00

      Sarah Åkesson Sätila SK


      23:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 19:30

      Partille IF (hemma) Herr


      21:30
  • 19Lör
    • 11:00

      Västra Mark (borta) P1112


      13:00
    • 13:30

      Sandareds IF (borta) F1011


      15:30
  • 20Sön
    • 10:00

      Skene IF (hemma) P08


      11:30
    • 11:00

      Hestrafors/Bollebygd Grön (borta) P1112


      13:00
    • 12:00

      Bollebygds SK (hemma) F121314


      14:00
    • 16:00

      IF Elfsborg (borta) P09


      18:00
    • 16:00

      Seriematch F0809


      18:00
    • 17:00

      Sandareds IF (hemma) F1011


      19:00
    • 17:00

      Kronängs IF Svart (borta) P10


      19:00
  • 21Mån
    v.25
    • 17:30

      Träning F1011


      19:00
    • 17:30

      Träning P1112


      18:45
  • 22Tis
    • 17:30

      Träning F0809


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Träning P08


      20:30
    • 19:00

      Torestorp-Älekulla FF (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 23Ons
    • 17:30

      Träning F1011


      19:00
    • 17:30

      Träning P1112


      18:45
    • 17:30

      Träning F121314


      19:00
    • 18:30

      IF Elfsborg (borta) P08


      20:30
  • 24Tor
    • 17:30

      Träning F0809


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 25Fre
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
  • 26Lör
  • 27Sön
    • 10:00

      Rydboholms SK (borta) F1011


      12:00
    • 11:00

      IFK Örby (hemma) F0809


      13:00
    • 13:00

      Sjömarkens IF (hemma) P09


      15:00
  • 28Mån
    v.26
    • 17:30

      Träning F1011


      19:00
    • 17:30

      Träning P1112


      18:45
    • 19:00

      Torestorp-Älekulla FF (hemma) Herr


      21:00
  • 29Tis
    • 17:30

      Träning F0809


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Träning P08


      20:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning F1011


      19:00
    • 17:30

      Träning P1112


      18:45
    • 17:30

      Träning F121314


      19:00
    • 19:00

      Hajoms IF (borta) Herr


      21:00