Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2022

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.35
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Match mot UNIK F-11


      20:00
    • 20:00

      IK Sirius FK F07 (borta) F-07/06


      22:00
  • 2Fre
    • 16:30

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 18:45

      Escape room A-lag Dam


      21:30
    • 20:15

      Val av mat A-lag Dam


      22:15
  • 3Lör
    • 08:30

      Matchspel i knatteligan F-13


      12:15
    • 09:00

      Poolspel Odensala IP P-14


      16:00
    • 09:30

      Vaksala SK Vit (borta) F-10


      11:30
    • 09:30

      Seriematch mot UIF P-11


      12:00
    • 10:00

      Bälinge IF P10 Svart (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK svart 2 (borta) P-12


      12:00
    • 10:00

      Örsundsbro IF F2012 (hemma) F-12


      11:30
    • 12:00

      Sigtuna IF FK F11 (hemma) F-11


      14:00
    • 12:00

      Vaksala SK (borta) F-07/06


      14:00
    • 12:30

      IK Sirius FK P09 B (hemma) P-09


      14:30
    • 14:00

      Täby FK (borta) P17


      16:00
  • 4Sön
    • 08:45

      Bortamatch Märsta P-11


      11:30
    • 09:00

      Poolspel Fanna BK F-14


      13:00
    • 10:00

      Bälinge IF P12 Svart (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Knatteligan, Graneberg P-13


      13:30
    • 11:00

      Knivsta IK P2012 Vit (borta) P-12


      13:00
    • 11:15

      FC Åland (hemma) P-09


      13:15
    • 12:00

      Rådmansö SK (hemma) A-lag Dam


      14:00
    • 13:00

      Vaksala SK Gul (hemma) F-09


      15:00
    • 13:00

      Fanna BK F12 (borta) F-10


      15:00
    • 13:00

      Storvreta IK F12 blå (borta) F-12


      14:30
    • 14:00

      Enköpings SK UK P10 Grön (hemma) P-10


      16:00
    • 15:00

      Storvreta IK P07 Blå (hemma) P-07


      17:00
    • 15:00

      Vattholma IF (borta) F-11


      17:00
    • 16:00

      Märsta IK (hemma) A-lag Herr


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
  • 5Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
  • 6Tis
    • 16:15

      Målvaktsträning F-10


      17:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      BKV Norrtälje P09 Röd (borta) P-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Huvudstyrelse möte Fotboll


      21:00
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
  • 8Tor
    • 16:45

      IF VP Uppsala F-10 (borta) F-10


      18:45
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Håbo FF Röd (borta) P-10


      21:00
  • 9Fre
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 16:45

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 18:30

      Håbo FF Röd (borta) P17


      20:30
  • 10Lör
    • 09:30

      Matchspel i knatteligan F-13


      13:00
    • 10:00

      Danmarks IF F2011 Röd (borta) F-11


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK Röd (hemma) F-10


      12:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala blå (hemma) F-12


      11:30
    • 11:30

      GoIF Kåre (hemma) A-lag Herr


      13:30
    • 12:00

      Sigtuna IF FK P12 Blå (hemma) P-12


      14:00
    • 12:30

      Vaksala SK Gul (hemma) P-09


      14:30
    • 14:00

      Enköpings SK UK P-12 Vit (hemma) P-12


      16:00
    • 14:00

      Knatteligan hos VP P-13


      17:00
    • 15:00

      Knarrbacken FC 1 (borta) P-07


      17:00
    • 15:00

      Allsvensk match F-11


      18:00
    • 15:15

      Alsike IF 2012 svart (borta) F-12


      16:45
  • 11Sön
    • 09:30

      Seriematch mot UNIK P-11


      11:20
    • 10:00

      Upsala IF Fotboll P12 1 (borta) P-12


      12:00
    • 10:00

      Almunge IK P10/09/08 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatcher 7v7 mot Håbo P-13


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F-14


      13:30
    • 10:45

      IF VP Uppsala Orange (borta) P-10


      12:45
    • 11:15

      Unik FK (borta) P-08


      13:15
    • 12:00

      Vaksala SK Svart (hemma) F-11


      14:00
    • 13:00

      Heby AIF (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Bälinge IF F10 Svart (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Vasalunds IF (hemma) P17


      17:00
    • 15:00

      Knarrbacken FC 2 Vit (borta) P-10


      17:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
  • 12Mån
    v.37
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Upsala IF Fotboll 2 (borta) A-lag Dam


      21:30
  • 13Tis
    • 16:15

      INSTÄLLD! Målvaktsträning F-10


      17:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:15

      Träning P-12


      19:30
  • 14Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 17:30

      Träning F-15


      18:30
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Fanna BK (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning F-09


      18:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
  • 17Lör
    • 09:30

      Matchspel i knatteligan F-13


      13:00
    • 10:00

      IK Sirius FK P10B 1 (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Håbo FF Vit (borta) F-10


      12:00
    • 10:00

      Enköpings SK UK F-10 (hemma) F-12


      11:30
    • 12:00

      Upsala IF Fotboll P12 vit (hemma) P-12


      14:00
    • 13:00

      Poolspel lördag 17/9 P-14


      18:45
    • 13:00

      Knatteligan hos Vaksala SK P-13


      17:00
    • 13:30

      IK Brage (borta) P17


      15:30
    • 14:00

      Fanna BK P10 Vit (borta) P-12


      16:00
  • 18Sön
    • 08:30

      Unik FK F11/12 2 (borta) F-11


      10:30
    • 10:00

      Almo/Upplands-Ekeby IF (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F-14


      14:00
    • 11:15

      Unik FK U16 (hemma) P17


      13:15
    • 12:00

      Bälinge IF 2 (hemma) A-lag Dam


      14:00
    • 12:00

      Bollis på SAIF A-lag Dams match P-10


      14:00
    • 13:00

      Seriematch mot Alsike P-11


      17:00
    • 14:00

      Funbo IF F 10/11 (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      IK Sirius FK U14 (hemma) P-07


      17:00
    • 16:00

      Brottby SK (hemma) A-lag Herr


      17:00
    • 16:00

      Unik FK grön 1 (hemma) P-10


      18:00
    • 16:00

      SK Iron (borta) F-12


      17:30
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Bollis på SAIF A-lag Herrs match P-10


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Enköpings SK FK P-09 2 (borta) P-09


      19:00
    • 19:00

      P2010 Fotboll


      21:00
  • 19Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Märsta IK 2 (borta) A-lag Herr


      20:30
  • 20Tis
    • 16:15

      Målvaktsträning F-10


      17:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:45

      Träning P-12


      19:05
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
  • 21Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 17:30

      Träning F-15


      18:30
    • 17:30

      Träningsmatch 9vs9 F-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
  • 22Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Upsala IF Fotboll F10/11 (borta) F-10


      19:15
    • 17:15

      Träning F-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Bortamatch mot Danmark F-09


      19:00
    • 17:45

      Träning P-12


      19:05
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 18:30

      Ledarmöte fotboll Fotboll


      21:30
  • 23Fre
    • 16:30

      Träning F-09


      18:00
      Graneberg
      Samlingsinformation: Kom i tid och ta med vatten!
      Samlingstid: 16:20
      Anteckning: Nu inleder vi fredagsträningen tillsammans med F10. Här har de som är extra sugna på fotboll eller endast gillar att träna extra chansen att träna en gång till i veckan.
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 19:00

      IK Fyris Uppsala P07/08 vit (borta) P-08


      21:00
  • 24Lör
    • 00:00

      Södra Trögds IK F10 (hemma) F-10


      02:00
    • 09:00

      Poolspel på Graneberg P-14


      16:00
    • 10:00

      Upsala IF Fotboll P12 1 (hemma) P-10


      12:00
    • 11:15

      IK Fyris Uppsala F11 (borta) F-11


      13:15
    • 13:15

      Hemmamatch mot Fanna P-11


      15:15
    • 14:00

      Lohärads IF (hemma) A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-12


      16:00
    • 14:00

      Bollisar SAIF Herr F-10


      16:00
    • 16:00

      Håbo FF Röd (borta) F-09


      18:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Poolspel på Graneberg P-14


      16:00
    • 09:15

      Hemmamatch mot Danmark P-11


      11:15
    • 09:30

      IK Fyris P12 svart (borta) P-12


      11:30
    • 09:30

      Matchspel i knatteligan F-13


      13:00
    • 10:00

      Rasbo IK F10/13 (hemma) F-12


      11:30
    • 10:00

      IF VP Uppsala 2 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      BKV Norrtälje P12 Gul (borta) P-12


      13:00
    • 11:30

      Rosersbergs IK P10/11 (borta) P-10


      13:30
    • 12:00

      Söderfors GoIF 1 (hemma) F-11


      14:00
    • 14:00

      Östhammars SK (borta) A-lag Dam


      16:00
    • 14:00

      BKV Norrtälje 2 (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:15

      IFK Uppsala (borta) P-07


      18:15
    • 16:30

      FC Djursholm (hemma) P17


      18:30
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:15

      Alsike IF P08 (borta) P-08


      19:15
    • 17:30

      Vaksala SK (borta) P17


      19:30
  • 26Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:15
  • 27Tis
    • 16:15

      Målvaktsträning F-10


      17:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:45

      Träning P-12


      19:05
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herr


      19:15
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 19:00

      Herr Fotboll


      21:00
    • 22:00

      Försäljning inför cup nästa år F-09


      23:00
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:15
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Sirius U17/19 (borta) A-lag Herr


      21:00
    • 20:30

      IK Sirius FK (borta) P17


      22:00
    • 20:30

      Sirius U19/U17 (borta) P-04


      22:00
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herr


      19:15
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:15
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:15
  • 30Fre
    • 16:30

      Träning F-09


      18:00
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00