Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
  • 4Tor
  • 5Fre
    • Heldag

      Träningsläger F-08

    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 18:00

      Bollis IK Uppsala - GUSK F-10


      21:00
    • 19:00

      Fanna BK (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Träningsläger F-08

    • 10:00

      Gamla Upsala SK F10 Gul (borta) F-10


      12:00
      Yrsa IP 3
      Serie: F12 år Röd 4
      Samlingsinfo: Pavven
      Samlingstid: 08:50
      Resultat och referat
    • 14:00

      Knarrbacken FC 3 (hemma) P-12


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK 2 (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 7Sön
    • Heldag

      Träningsläger F-08

    • 10:00

      Danmarks IF P2012 Vit (hemma) P-12


      12:00
    • 11:00

      IK Sirius FK F10 B (hemma) F-10


      13:00
    • 13:00

      Sandvikens IF (borta) P17


      15:00
    • 13:30

      Intresseanmälan dubbelmöte mot Håbo IF P-11


      17:00
    • 13:30

      Dubbelmöte mot Håbo P-11


      16:15
    • 14:00

      BKV Norrtälje P09 Blå (borta) P-09


      16:00
    • 15:00

      IFK Uppsala (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
  • 8Mån
    v.32
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:30

      Fanna BK (borta) A-lag Dam


      21:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 9Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 10Ons
    • 13:00

      P17 Fotboll


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
  • 11Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      IK Sirius FK U14 (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 12Fre
    • 16:45

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 19:00

      Danmarks IF (hemma) A-lag Dam


      21:00
    • 19:30

      Roserbergs IK 2 (borta) A-lag Herr


      20:30
  • 13Lör
    • 09:30

      Seriematch Vaksala P-11


      11:15
    • 10:00

      IK Fyris F12 vit (hemma) F-12


      11:30
    • 12:00

      Skuttunge SK /IK Hinden (hemma) F-11


      14:00
    • 12:00

      FC Arlanda P10 Vit (hemma) P-12


      14:00
    • 12:15

      Olands FF P06/07 (hemma) P17


      14:15
    • 15:00

      IK Sirius FK P08 (hemma) P-08


      17:00
  • 14Sön
    • 09:15

      Unik FK 1 (borta) P-12


      11:15
    • 10:00

      Vaksala SK Röd (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK F12 (hemma) F-12


      11:30
    • 11:00

      SK Iron (borta) F-07/06


      13:00
    • 11:30

      Rosersbergs IK F10/11 (borta) F-11


      13:30
    • 13:30

      Sigtuna IF FK F10 Vit (borta) F-10


      15:30
    • 13:50

      Kallelse till bortamatch mot Sigtuna IF P-11


      17:00
    • 14:00

      Rosersbergs IK (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      Danmarks IF P2010 Vit (hemma) P-10


      16:00
    • 15:00

      Essinge IK (hemma) P17


      17:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
  • 15Mån
    v.33
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 16Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      IK Sirius FK F10 S (borta) F-10


      19:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:15

      Enköpings SK FK U15 (hemma) P-07


      20:15
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Sunnerstacupen 2022 Fotboll


      21:00
  • 17Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Sigtuna IF FK F09 (hemma) F-09


      21:00
    • 19:00

      Knarrbacken FC 1 (borta) P-09


      21:00
    • 19:00

      Olands FF F2012 (borta) F-12


      20:30
    • 19:20

      Träning F-08


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 19Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:15

      Håbo FF (hemma) A-lag Herr


      19:15
  • 20Lör
    • Heldag

      Poolspel i Örsundsbro F-14

    • 08:00

      Sunnerstacupen F-10


      17:00
    • 08:00

      Sunnerstacupen P-14


      18:00
    • 09:00

      Sunnerstacupen 2022 P-13


      18:00
    • 09:00

      Intresseanmälan Sunnerstacupen P-11


      17:00
    • 09:00

      Sunnersta AIF (hemma) F-12


      17:00
    • 10:00

      SK Iron (borta) F-11


      12:00
    • 10:00

      Unik FK 2 (borta) P-12


      12:00
    • 14:00

      Frösunda SK (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      Storvreta IK F08:vit (borta) F-08


      16:00
    • 15:00

      Forssa BK (borta) P17


      17:00
    • 15:00

      Riala GoIF P06-07 (borta) P17


      17:00
    • 15:30

      Håbo FF Röd (borta) P-12


      17:30
  • 21Sön
    • 08:00

      Sunnerstacupen P-10


      16:00
    • 08:00

      SAIF-cupen 2022 P-12


      17:00
    • 08:15

      Sunnerstacupen F-13


      15:00
    • 09:00

      SAIF cupen F-11


      17:00
    • 11:30

      IF VP Uppsala F-10 (borta) F-10


      13:30
    • 11:30

      Sunnerstacupen F-14


      13:30
    • 12:00

      Vaksala SK Gul (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Knivsta IK P2009 (borta) P-09


      15:00
    • 13:30

      Danmarks IF 2012 (borta) F-12


      15:00
    • 14:00

      Märsta IK (borta) P-08


      16:00
    • 16:00

      Ullfors IK (hemma) A-lag Dam


      18:00
    • 16:00

      Storvreta IK F07:blå (hemma) F-07/06


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
  • 22Mån
    v.34
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:30

      BKV Norrtälje F11 Röd (hemma) F-11


      20:30
    • 18:30

      Knivsta IK F2010 (hemma) F-10


      20:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 23Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Örsundsbro IF F09 (hemma) F-09


      20:30
    • 18:30

      Vaksala SK svart 1 (hemma) P-12


      20:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 24Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Alsike IF P10 Svart (hemma) P-10


      20:30
    • 18:30

      Unik FK 08 (hemma) F-08


      20:30
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Roslagsbro IF P09 Röd (hemma) P-09


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 26Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:15

      Skuttunge SK (borta) A-lag Dam


      20:15
  • 27Lör
    • Heldag

      Knatteligan, Håbo P-13

    • 10:00

      Alsike IF F10 Svart (hemma) F-10


      12:00
    • 10:15

      Alsike IF F11 Svart (borta) F-11


      12:15
    • 11:00

      Matchspel GUSK-dagen P-13


      13:00
    • 12:00

      Danmarks IF F2011 Vit (hemma) F-11


      14:00
    • 12:00

      Knarrbacken FC 2 (hemma) P-12


      14:00
    • 13:00

      Gamla Upsala SK P12 Svart (borta) P-12


      15:00
    • 13:15

      Rimbo IF P06 (hemma) P17


      15:15
    • 14:00

      Upsala IF Fotboll P12 2 (hemma) P-12


      16:00
    • 15:00

      Sigtuna IF FK P08 Blå (hemma) P-08


      17:00
  • 28Sön
    • 09:00

      Matchspel i knatteligan F-13


      14:00
    • 09:30

      IK Sirius FK P10B 2 (borta) P-10


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK Gul 2 (hemma) F-12


      11:30
    • 10:00

      BKV Norrtälje P09 Röd (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Vaksala SK gul 1 (borta) F-12


      12:30
    • 11:00

      Upsala IF Fotboll F08/09 (borta) F-09


      13:00
    • 14:00

      Håbo FF Röd (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Upsala IF Fotboll (hemma) P17


      17:00
    • 15:00

      Unik FK grön 2 (borta) P-10


      17:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      Uppsala-Kurd FK (borta) A-lag Herr


      19:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
  • 29Mån
    v.35
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:15

      Procyon BK 2 (hemma) A-lag Herr


      19:15
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 30Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 31Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00