Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2022

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.22
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 18:15

      Träning F-07/06


      19:30
  • 4Lör
    • 10:00

      Unik FK grön 1 (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Poolspel i Enköping P-14


      15:00
    • 12:00

      Unik FK F11/12 2 (hemma) F-11


      14:00
    • 12:10

      Danmarks IF F10 (hemma) F-10


      13:10
    • 12:30

      Unik FK P09 2 (borta) P-09


      14:30
    • 12:30

      Knivsta IK P2009 (hemma) P-09


      14:30
    • 14:40

      Storvreta IK F10 Blå (hemma) F-10


      15:40
  • 5Sön
    • Heldag

      UNT-cupen F-13

    • Heldag

      Unt-cupen P-13

    • 08:30

      IK Sirius FK P10B 1 (borta) P-10


      10:30
    • 09:30

      Seriematch P-11


      11:30
    • 10:00

      IK Fyris Uppsala F0608 (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      SK Iron (hemma) F-12


      11:30
    • 13:00

      Brottby SK (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Danmarks IF F09 Röd (hemma) F-09


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK Gul (hemma) P-07


      17:00
    • 15:30

      Storvreta IK (hemma) P-12


      16:30
    • 15:30

      Upsala IF F10/11 (borta) F-10


      16:30
    • 16:00

      Unik FK U16 (borta) P17


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:20

      Vaksala SK (borta) P-12


      17:20
    • 16:45

      Sandvikens IF (hemma) P17


      18:45
    • 17:00

      Träning F-14


      18:30
    • 18:00

      Vaksala SK (borta) P-12


      19:00
    • 18:00

      Storvreta IK F10 (borta) F-10


      19:00
    • 18:50

      Wattholma IF (hemma) P-12


      19:50
  • 6Mån
    v.23
    • Heldag

      UNT-cupen F-13

    • Heldag

      Unt-cupen P-13

    • 08:00

      Rasbo IK (borta) P-12


      09:00
    • 09:30

      Poolspel i Uppsala P-14


      15:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje F11 Röd (borta) F-11


      12:00
    • 10:00

      Match mot Norrtälje BKV F-11


      11:30
    • 10:30

      Danmark if (borta) P-12


      11:30
    • 11:00

      Häverödals SK 07/08/09 (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      Träning F-09


      13:00
    • 11:20

      Storvreta IK (hemma) P-12


      13:20
    • 13:00

      Vaksala SK Röd (borta) F-10


      15:00
    • 14:40

      Storvreta IK (borta) P-12


      15:40
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Fotbollssektionen Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 7Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Seriematch P-11


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Huvudstyrelse möte Fotboll


      21:00
    • 19:45

      Johannesbäck FF (hemma) A-lag Herr


      22:00
    • 20:00

      Träning A-lag Dam


      21:30
  • 8Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 17:30

      Sommaraktivitet F-12


      19:00
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning F-10


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 19:00

      Bälinge IF 2 (borta) A-lag Dam


      21:00
  • 11Lör
    • 09:30

      Matchspel i knatteligan F-13


      13:00
    • 09:30

      Sammandrag P-13


      14:00
    • 10:00

      Rosersbergs IK P10/11 (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Håbo FF Vit (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala (borta) P-12


      12:00
    • 10:00

      Träning F-09


      12:00
    • 10:15

      IK Fyris F12 vit (borta) F-12


      11:45
    • 11:45

      Vaksala SK (hemma) P17


      13:45
    • 12:00

      IK Fyris Uppsala F11 (hemma) F-11


      14:00
    • 12:00

      BKV Norrtälje P12 Gul (hemma) P-12


      14:00
    • 14:00

      Bortamatch mot Fanna P-11


      15:30
    • 15:00

      Alsike IF P08 (hemma) P-08


      17:00
  • 12Sön
    • 09:00

      Matchspel i knatteligan F-13


      13:30
    • 09:30

      Poolspel i Bålsta P-14


      13:30
    • 10:00

      IK Fyris P12 svart (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Almunge IK P10/09/08 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F-14


      14:00
    • 11:00

      BKV Norrtälje 2 (hemma) A-lag Herr


      18:00
    • 11:00

      Funbo IF F 10/11 (borta) F-10


      13:00
    • 12:00

      IFK Uppsala Blå (borta) P-10


      14:00
    • 12:00

      Rasbo IK F10/13 (borta) F-12


      13:30
    • 13:00

      Strands IF (borta) P17


      15:00
    • 13:00

      IK Sirius FK P09 B (borta) P-09


      15:00
    • 13:30

      Seriematch mot Danmark P-11


      15:00
    • 14:00

      Enköpings SK UK F-09 (borta) F-09


      16:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Söderfors GoIF 1 (borta) F-11


      19:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:30
  • 13Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Håbo FF Vit (hemma) F-10


      20:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Knarrbacken FC 1 (hemma) P-07


      20:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Fanna BK F15 (borta) F-07/06


      21:00
    • 19:30

      Märsta IK 2 (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 14Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:30

      Träning A-lag Dam


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 15Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Storvreta IK P07 Blå (borta) P-07


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 16Tor
  • 17Fre
    • Heldag

      ÖrebroCupen 2022 - Intresseförfrågan! P-09

    • Heldag

      Örebrocupen - Anmälan P-09

    • 08:15

      Lagresa till Visby P17


      00:00
    • 11:00

      Hudik Cup P-11


      00:00
    • 12:00

      Hudik Cup P-11


      00:00
    • 16:30

      Träning F-10


      17:45
    • 16:30

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:30

      Hudik Cup P-10


      00:00
    • 18:00

      FC Gute (hemma) P17


      20:00
  • 18Lör
    • Heldag

      ÖrebroCupen 2022 - Intresseförfrågan! P-09

    • Heldag

      Örebrocupen - Anmälan P-09

    • Heldag

      Lagresa till Visby P17

    • Heldag

      Hudik Cup P-11

    • Heldag

      Hudik Cup P-11

    • Heldag

      Hudik Cup P-10

    • 09:00

      Intresseanmälan till Gropen Extreme F-09


      18:00
    • 09:15

      IF VP Uppsala (borta) F-11


      11:15
    • 09:45

      Funbo IF P12 (borta) P-12


      11:45
    • 10:00

      Danmarks IF F2010 (hemma) F-10


      12:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala orange (hemma) F-12


      11:30
    • 10:30

      Fanna BK P17 (borta) P17


      12:30
    • 11:45

      Danmarks IF F08 (borta) F-08


      13:45
    • 12:00

      Bälinge IF F11/12 Svart (hemma) F-11


      14:00
    • 14:00

      IK Nordia P12 2 (hemma) P-12


      16:00
    • 14:30

      Vaksala SK Svart (borta) P-08


      16:30
  • 19Sön
    • Heldag

      ÖrebroCupen 2022 - Intresseförfrågan! P-09

    • Heldag

      Örebrocupen - Anmälan P-09

    • 00:00

      Lagresa till Visby P17


      22:00
    • 00:00

      Hudik Cup P-11


      19:00
    • 00:00

      Hudik Cup P-11


      21:00
    • 00:00

      Hudik Cup P-10


      19:00
    • 09:30

      Upsala IF Fotboll P12 vit (borta) P-12


      11:30
    • 09:30

      Terminens sista Matchspel i knatteligan F-13


      14:00
    • 10:00

      Rosersbergs IK /Sigtuna IF/ SK Wigör (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:15

      Vaksala SK svart 2 (borta) P-10


      12:15
    • 11:00

      FC Gute (borta) P17


      13:00
    • 12:00

      Palestinska FF (hemma) A-lag Herr


      14:00
    • 12:00

      Poolspel i Uppsala P-14


      17:00
    • 14:00

      Håbo FF Röd (hemma) F-09


      16:00
    • 14:00

      Fanna BK P10 Vit (hemma) P-12


      16:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Våravslutning F-09


      19:00
    • 16:30

      Östhammars SK (hemma) A-lag Dam


      18:30
    • 16:30

      Träning A-lag Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
  • 20Mån
    v.25
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Fotbollssektionen Fotboll


      21:00
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Sommaravslutning P-08


      21:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Fotbollsgolf P-07


      21:00
    • 19:00

      Sunnerstacupen 2022 Fotboll


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Dam


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 22Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Upsala IF Fotboll F10/11 (hemma) F-10


      20:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      BKV Norrtälje F08 (hemma) F-08


      20:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 19:00

      Gamla Upsala SK Juniorlag Herr (borta) P17


      21:00
    • 19:30

      Frösunda SK (hemma) A-lag Dam


      21:30
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
      Granebergs IO, Plan G5
      Samlingsinformation: På/invid planen
      Samlingstid: 16:55
      Anteckning: Kallelse till ordinarie torsdagsträning.

      Tid: 17:00-18:30 (samling invid planen minst 5 min innan träningens starttid)
      Plats: Granebergs IO, Plan G5 (9-mannaplanen)
      Utrustning: Kläder efter väder, benskydd, vattenflaska

      Kallelse till träningen skickas ut ett par dagar innan respektive träningstillfälle.
      Vänligen SVARA PÅ KALLELSEN, oavsett om ert barn kommer eller inte.
      Tack! :-)
      Mvh,

      Ledarna i P-09 genom Magnus
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:30

      Palestinska FF (borta) A-lag Herr


      21:15
  • 24Fre
  • 25Lör
  • 26Sön
    • 17:00

      Träning A-lag Herr


      18:30
    • 18:00

      Sollentuna FK (borta) P17


      20:00
    • 18:00

      Danmarks IF P08 Vit (hemma) P-08


      20:00
  • 27Mån
    v.26
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 19:00

      Wattholma IF (borta) A-lag Herr


      20:00
  • 28Tis
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Södra Trögds IK F10 (borta) F-10


      20:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
  • 29Ons
    • Heldag

      Dalecarlia Cup F-10

    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 19:30

      Saif - Riala P17


      21:30
  • 30Tor
    • Heldag

      Dalecarlia Cup F-10

    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00