Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2021

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.17
    • 00:00

      Fotbollssäsongen 2021 P-10


      23:00
    • 09:00

      Träning F-13


      10:00
    • 09:30

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:15
    • 12:30

      Träning P-05


      14:30
    • 12:30

      Träning stort spel P-06


      14:30
    • 19:00

      GUSK Dam div5 (hemma) A-lag Dam


      21:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Träning F-07/06


      11:00
    • 11:00

      Träning A-lag Herr


      13:00
    • 14:00

      Träning P-08


      16:00
    • 14:30

      Träning P-13


      15:30
    • 15:00

      Sandvikens IF (borta) P-04


      17:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 15:45

      Träning P-11


      17:00
    • 19:15

      FC Arlanda (hemma) P-04


      21:00
  • 3Mån
    v.18
  • 4Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
      Valsätra konstgräs, Uppsala
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:30

      Träning F-12


      17:30
    • 17:15

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:45
    • 19:00

      Huvudstyrelse möte Fotboll


      21:00
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:30

      Träning F-07/06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:15

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
  • 8Lör
    • 16:00

      IK Sirius FK (hemma) P-04


      18:00
    • 16:00

      Träning A-lag Dam


      18:00
  • 9Sön
    • 10:00

      Träning F-07/06


      11:00
    • 10:30

      Träning A-lag Herr


      13:00
    • 14:30

      Träning P-08


      16:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning stort spel P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Märsta IK (hemma) P-04


      20:00
    • 18:00

      Intressekoll - träna med F07 F-08


      19:00
    • 19:30

      Digitalt föräldramöte F-13 F-13


      20:15
  • 10Mån
    v.19
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 21:00

      Träning P-04


      22:30
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 10:45

      Träning A-lag Dam


      12:00
    • 10:45

      Träning P-04


      12:00
    • 13:30

      Träning A-lag Herr


      15:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 14Fre
    • 10:30

      Lagskoj med grillning F-07/06


      13:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:45
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
  • 15Lör
  • 16Sön
    • 12:00

      Träning A-lag Herr


      13:30
    • 15:30

      FC Djursholm (borta) P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Träning A-lag Dam


      18:00
    • 16:00

      Träning F-09


      17:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 17Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Frivillig träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-12


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:30
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 21Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      17:45
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:30

      Kick off P-11


      20:30
    • 19:00

      Gamla Upsala SK 3 (hemma) A-lag Dam


      21:00
  • 22Lör
    • 09:30

      IK Fyris Uppsala P07/08 2 (borta) P-08


      11:30
    • 10:00

      Kick off P-11


      15:00
    • 14:00

      Almunge IK P10 (hemma) P-10


      16:00
    • 15:00

      IK Sirius FK P05 (hemma) P-05


      17:00
    • 15:00

      IK Rex (hemma) F-08


      17:00
    • 16:00

      Upptaktsträff F-13 F-13


      19:00
  • 23Sön
    • 09:30

      Vreta IF F11 Röd (borta) F-10


      11:30
    • 10:15

      Alsike IF Damjunior (borta) Juniorlag Damer


      12:15
    • 10:30

      SK Iron Gul (borta) F-07/06


      12:30
    • 11:00

      Vasalund IF (hemma) P-04


      13:00
    • 11:00

      BKV Norrtälje F09/10 (borta) F-09


      13:00
    • 12:00

      SK Wigör F10/11 (borta) F-11


      14:00
    • 14:00

      Enköpings SK FK P07 Vit (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Vaksala SK Svart 2 (borta) P-10


      16:00
    • 15:00

      Börje SK (borta) P-07


      17:00
    • 16:00

      SK Iron (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Enköpings SK UK F16/17 (borta) Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      Håbo FF Vit (hemma) P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
  • 24Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Frivillig träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-12


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:30
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-12


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:45
    • 18:15

      Träning P-10


      19:45
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:30
    • 19:00

      Gamla Upsala SK F08 (borta) F-08


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Dam


      21:00
  • 27Tor
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 28Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      17:45
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
  • 29Lör
    • 10:00

      BKV Norrtälje F11 Blå (hemma) F-11


      12:00
    • 10:15

      Upsala IF Fotboll P10 vit (borta) P-10


      12:15
    • 11:00

      IK Sirius FK P07S (hemma) P-07


      13:00
    • 12:00

      Härnevi BK (borta) A-lag Dam


      14:00
    • 13:00

      Vaksala SK Gul 2 (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      SK Iron Vit (hemma) P-10


      16:00
    • 15:00

      Upsala IF Fotboll U17 (hemma) Juniorlag Damer


      17:00
    • 16:00

      Lagträff F2013 Fotboll


      19:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Bälinge IF F07 Svart (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      Rosersbergs IK P10/11 (hemma) P-10


      12:00
    • 11:00

      IFK Viksjö (borta) P-04


      13:00
    • 11:00

      SK Iron (hemma) Juniorlag Damer


      13:00
    • 11:00

      Vattholma IF (borta) F-08


      13:00
    • 12:00

      Enköpings SK FK P06 Vit (borta) P-06


      14:00
    • 13:30

      Danmarks IF F2010 Röd (borta) F-10


      15:30
    • 15:00

      Sigtuna IF FK YJ Vit (hemma) P-07


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK Svart 2 (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Vattholma IF (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Danmarks IF P08 Röd (hemma) P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
  • 31Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Frivillig träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-12


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:30