Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnersta AIF
Välj lag/grupp

Oktober 2021

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.39
  • 2Lör
    • Heldag

      Ekebycupen 2021 P-09

    • Heldag

      Ekebycupen F-10

    • 08:00

      Parkcupen P-14


      15:00
    • 08:10

      Parkcupen F-13


      13:00
    • 08:40

      Parkcupen F-09


      15:00
    • 09:00

      Arbetsdag styrelserna Fotboll


      13:00
    • 09:30

      Upsala IF P09 (hemma) P-09


      10:30
    • 10:00

      Sigtuna IF FK P10 Blå (borta) P-10


      12:00
    • 10:30

      Avslutning - Fotbollsgolf F-08


      14:30
    • 11:30

      Viggbyholm IK FF (borta) P-09


      12:30
    • 12:00

      SK Iron (borta) A-lag Dam


      14:00
    • 12:50

      Parkcupen! P-13


      17:00
    • 13:00

      Vaksala SK Gul 2 (hemma) P-08


      15:00
    • 13:30

      Unik FK Blå (hemma) P-09


      14:30
    • 14:00

      Österlövsta FF (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 15:30

      IK Fyris P0910 (hemma) P-09


      16:30
    • 16:00

      Övernattning F2010 Fotboll


      00:00
  • 3Sön
    • Heldag

      Ekebycupen 2021 P-09

    • 00:00

      Övernattning F2010 Fotboll


      11:00
    • 08:00

      Ekebycupen F-14


      14:59
    • 08:00

      Upsala IF (borta) F-12


      13:00
    • 09:00

      UIF (borta) P-12


      16:00
    • 09:30

      IFK Stocksund 1 (borta) P-09


      10:30
    • 10:00

      Almunge IK F06/07 (hemma) F-07/06


      12:00
    • 11:00

      Heby AIF P08 (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      Irsta IF Grön (hemma) P-09


      12:30
    • 12:00

      Parkcupen intresseanmälan F-11


      18:00
    • 12:00

      Parkcupen F-11


      18:00
    • 13:30

      Irsta IF Vit (hemma) P-09


      14:30
    • 15:00

      Knarrbacken FC (hemma) P-07


      17:00
    • 15:30

      Storvreta IK (borta) P-09


      16:30
    • 16:15

      IFK Uppsala (hemma) P05/06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Märsta IK (hemma) P-04


      20:00
  • 4Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-11


      18:45
    • 18:30

      Träning P05/06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 5Tis
    • 17:15

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 19:30

      IFK Uppsala (hemma) P-04


      21:30
  • 6Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-11


      18:45
    • 17:45

      Träning P05/06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Ledarträff P-12


      21:00
    • 20:30

      Träning A-lag Dam


      22:00
  • 7Tor
    • 17:00

      Reklamutdelning F-09


      19:00
    • 17:00

      P05/06 Fotboll


      18:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 19:00

      Enköpings SK FK P05 (hemma) P05/06


      21:00
    • 20:00

      Träning P-07 Futsal


      21:00
    • 20:30

      Ledarmöte P10 Fotboll


      21:30
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 09:00

      SAIF-dagen Fotboll


      19:00
    • 11:00

      Intresseanmälan SAIF dagen lördag 9 oktober P-11


      15:00
    • 11:00

      Intresseanmälan SAIF-dagen F-13


      15:00
    • 11:00

      5-kamp SAIF-dagen F-10


      15:00
    • 11:00

      SAIF-dagen 9 okt F-12


      15:00
    • 11:00

      SAIF-dagen 2021 P-12


      15:00
    • 11:00

      SAIF-dagen P-10


      15:00
    • 11:00

      SAIF dagen F-11


      15:00
    • 11:00

      SAIF-dagen -21 P-09


      15:00
    • 11:00

      SAIF-Dagen F-09


      15:00
    • 11:00

      Damlaget deltar på SAIF-dagen A-lag Dam


      15:00
    • 11:00

      SAIF-dagen P-14


      15:00
    • 11:15

      80 årsjub A-lag Herr


      14:00
    • 12:05

      SAIF-dagen P-13


      13:30
    • 13:30

      P-11 5-kamp SAIF dagen P-11


      15:00
    • 18:20

      FEST A-lag Herr


      19:00
  • 10Sön
    • 09:00

      SAIF konferens Fotboll


      19:00
    • 09:00

      Arbetsdag styrelserna Fotboll


      13:00
    • 09:30

      Träning P-07 Futsal


      11:00
    • 11:15

      Enköpings SK FK P06 (hemma) P05/06


      12:00
    • 11:45

      FC Djursholm (borta) P-04


      13:45
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
  • 11Mån
    v.41
    • 16:30

      Öppen träning med IK Uppsala. Tema Anfallsspel - medtag passning F-11


      19:00
    • 18:30

      Träning P05/06


      20:00
  • 12Tis
    • 16:45

      Träning F-09


      18:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Huvudstyrelse möte Fotboll


      21:00
  • 13Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P05/06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Uppstartsmöte 2015 Fotboll


      21:00
    • 19:30

      Märsta IK (borta) P-04


      21:30
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 16:30

      F07/06 Avslutning Fotboll


      18:30
    • 17:00

      Fotbollsavslutning 2021 F-07/06


      22:00
      Paven/Studenternas
      Anteckning: För att kunna planera var vi samlas och äter mat innan matchen behöver vi få veta vilka som kan delta vid årets fotbollsavslutning
      Hälsning från tränarna
    • 17:45

      Träning P05/06


      19:00
    • 18:00

      Mcdonaldscup P-08


      00:00
  • 16Lör
    • Heldag

      Mcdonaldscup P-08

    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:45

      SAIF Dam - Event A-lag Dam


      15:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 12:00

      Fest Johan Lidén Fotboll


      00:00
    • 16:45

      IK Sirius mot Varbergs BoIS P-10


      19:30
    • 17:30

      IK Sirius - Varbergs BoIS P-12


      19:30
  • 17Sön
  • 18Mån
    v.42
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 19:30

      Fanna BK (hemma) P-04


      21:30
  • 20Ons
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:45

      Träning P05/06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:45

      Träning P05/06


      19:00
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning P-09 Futsal


      10:00
    • 09:00

      Städjobb Gropen Extreme P05/06


      12:00
    • 09:30

      Träning P-07 Futsal


      11:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 11:00

      Träning P-12


      12:00
    • 12:00

      Träning Juniorlag Damer


      14:00
    • 15:50

      Alsike IF 08/09 (borta) P-08


      17:50
    • 17:30

      Gamla Upsala SK P08 (hemma) P-08


      19:30
  • 25Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 16:30

      Öppen träning med IK Uppsala F-11


      18:00
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 18:30

      Träning P05/06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Julgransförsäljning Fotboll


      21:00
  • 26Tis
    • 15:00

      Supp klubben Fotboll


      17:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:45

      Träning P05/06


      19:00
  • 30Lör
    • 10:00

      Sollentuna FK (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:00
    • 11:30

      IK Sirius FK P06 B (borta) P05/06


      13:30
    • 14:20

      Bälinge IF P08 (hemma) P-08


      16:20
    • 15:30

      Vaksala SK U 19 (hemma) P-04


      17:30
  • 31Sön