Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
  • 2Sön
  • 3Mån
    v.32
  • 4Tis
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 5Ons
    • 16:00

      Träning F-08


      17:30
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:45
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 18:00

      Bollisar F-09


      20:30
    • 18:00

      Bollisar F-09


      21:00
  • 8Lör
    • 10:00

      Upsala IF P08 vit 1 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:30

      Storvreta IK F678 (borta) F-07/06


      13:30
    • 14:15

      Unik FK (borta) P-04


      16:15
    • 15:00

      Södra Trögds IK (hemma) A-lag Herr


      17:00
  • 9Sön
    • 11:00

      Upsala IF P08 vit 2 (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      IFK Uppsala (hemma) P-08


      14:00
    • 15:00

      Ornäs BK (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 16:00

      Upsala IF P07 (borta) P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 18:00

      FC Arlanda (hemma) P-05


      20:00
  • 10Mån
    v.33
  • 11Tis
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 12Ons
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 13Tor
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      21:00
    • 19:00

      Styrelsemöte fotboll Fotboll


      22:00
  • 14Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:45

      Håbo FF P05 (borta) P-05


      19:45
  • 15Lör
    • 09:45

      IK Sirius FK P08S 1 (borta) P-08


      11:45
    • 10:00

      Enköpings SK UK P08 Grön (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Danmarks IF P07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Bälinge IF P06 (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Match mot Knarrbacken FC P-10


      11:30
    • 11:00

      Alsike IF F10 Svart (hemma) F-10


      13:00
    • 11:00

      BKV Norrtälje F05 (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      Fenix FK (hemma) P-04


      13:00
    • 12:00

      Knarrbacken FC Vit (hemma) P-09


      14:00
    • 12:30

      Bälinge IF F10 Svart (hemma) F-10


      14:30
    • 14:00

      GoIF Kåre 2 (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      BKV Norrtälje 2 (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 17:30

      Dalkurd FF P07 (borta) P-07


      19:30
  • 16Sön
    • 10:00

      BKV Norrtälje P09 Gul (hemma) P-09


      12:00
    • 12:00

      IK Sirius FK P09S 1 (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Match mot VP P-10


      13:30
    • 13:00

      Hille IF (borta) Damjuniorer


      15:00
    • 14:00

      Match mot IK Sirius FK P-10


      15:30
    • 14:00

      Alsike IF F08 (hemma) F-08


      16:00
    • 14:30

      Enköpings SK FK P06 Grön (borta) P-06


      16:30
    • 16:00

      Vaksala SK Svart 2 (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Vaksala SK Svart (hemma) F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 18:00

      Bälinge IF F06 (borta) F-06


      20:00
  • 17Mån
    v.34
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      IK Fyris (hemma) P-06


      20:30
    • 18:30

      Knarrbacken FC Blå (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 19Ons
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Match mot Alsike IF P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Gamla Upsala SK Svart (borta) F-10


      20:30
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 20Tor
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Gamla Upsala SK P07 Gul (hemma) P-07


      20:30
    • 18:30

      Alsike IF P08 Svart (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 21Fre
    • Heldag

      Sunnersta Cupen 2020 P-08

    • 16:15

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 18:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-06


      20:00
  • 22Lör
    • Heldag

      Sunnersta Cupen 2020 P-08

    • 09:00

      Danmarks IF (hemma) F-06


      11:00
    • 09:45

      IK Sirius FK P08S 2 (borta) P-08


      11:45
    • 10:30

      Storvreta IK F09svart (borta) F-09


      12:30
    • 12:45

      Unik FK P09 1 (borta) P-09


      14:45
    • 13:00

      Riala GoIF (hemma) A-lag Herr


      14:00
    • 17:00

      Upsala IF (hemma) P-04


      19:00
  • 23Sön
    • Heldag

      Sunnersta Cupen 2020 P-08

    • 00:00

      Match mot FC Arlanda P-10


      23:00
    • 08:00

      Gäst (hemma) F-09


      17:00
    • 10:15

      Unik FK F0708-röd (borta) F-08


      12:15
    • 11:00

      Östhammars SK Röd (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      Roslagsbro IF (hemma) P-05


      13:00
    • 12:20

      Match mot Håbo FF P-10


      13:50
    • 13:00

      Knutby/Edsbro IF 06/07 (borta) P-07


      15:00
    • 15:00

      Östansbo IS (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 15:00

      Alsike IF P09 Svart (borta) P-09


      17:00
    • 15:00

      IK Sirius FK P09S 2 (borta) P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
  • 24Mån
    v.35
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:15
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 18:00

      Vreta IF (borta) F-10


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      21:00
    • 19:00

      Rådmansö SK 2 (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Funbo IF F08/09 Vit (borta) F-08


      20:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Gränby FK (hemma) P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 26Ons
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 19:00

      Heby AIF/Morgongåva SK (borta) P-06


      21:00
    • 19:00

      Gefle IF FF (borta) Damjuniorer


      21:00
  • 29Lör
    • 09:00

      Poolspel med Danmark IF F/P-13


      16:00
    • 09:40

      IK Sirius FK (borta) P-04


      11:40
    • 10:00

      Match mot Danmarks IF P-10


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK Gul (hemma) F-06


      12:00
    • 11:00

      Vaksala SK Gul (hemma) F-10


      13:00
    • 12:00

      Sigtuna IF FK P09 Vit (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      BKV Norrtälje Röd (borta) P-07


      14:00
    • 12:30

      Vaksala SK Svart (hemma) F-10


      14:30
    • 14:10

      Håbo FF Vit (borta) P-08


      16:10
    • 15:00

      IK Apollon (borta) A-lag Herr


      16:00
    • 16:00

      Unik FK P06 (hemma) P-06


      18:00
    • 17:15

      Johannesbäck FF (borta) A-lag Herr


      18:15
  • 30Sön
    • 00:00

      UIF/Dalkurd FF (borta) F-07/06


      02:00
    • 10:00

      Roslagsbro IF 3 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      Heby AIF (borta) P-08


      13:00
    • 11:15

      Jomala/IFK Mariehamn (hemma) P-07


      13:15
    • 11:30

      Danmarks IF (borta) F-06


      13:30
    • 12:00

      Roslagsbro IF 1 (hemma) P-09


      14:00
    • 13:00

      Skiljebo SK (borta) Damjuniorer


      15:00
    • 14:00

      Vaksala SK Vit (hemma) F-08


      16:00
    • 14:00

      Match mot Unik FK P-10


      15:30
    • 14:30

      Sigtuna IF FK YJ (borta) P-05


      16:30
    • 15:15

      Match mot UIF P-10


      16:45
    • 16:00

      Bälinge IF F09 Svart (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Unik FK 2 (hemma) P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
  • 31Mån
    v.36
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:15
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00