Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

November 2020

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.44
    • Heldag

      Försäljningsaktivitet P-06

    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 09:30

      Vaksala SK (hemma) P-06


      11:30
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Petter Hansson Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 2Mån
    v.45
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      IK Sirius FK P07E (borta) P-07 Futsal


      19:30
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 4Ons
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Ute träning med F-08 och F-10 F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
  • 7Lör
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning F-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:15

      UNIK FK (hemma) P-05


      11:15
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
  • 8Sön
    • 09:30

      Films SK P07 (hemma) P-07 Futsal


      11:30
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 11:00

      Träning A-lag Dam


      12:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 9Mån
    v.46
    • 16:30

      Målvaktsträning - Öppen träning med IK Uppsala Fotboll F-11


      18:00
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Ute träning med F-08 och F-10 F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      19:45
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Rimbo IF P06 (hemma) P-06


      20:15
  • 14Lör
    • 09:00

      Storvreta IK P07 Blå (borta) P-07 Futsal


      11:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning F-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:30

      Gemensam försäljning F-09


      12:30
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
    • 16:15

      Upsala IF (hemma) P-05


      17:15
  • 15Sön
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träningsmatch F-06


      20:59
  • 16Mån
    v.47
    • 16:30

      Öppen träning med IK Uppsala Fotboll F-11


      18:00
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Budgetårsmöte Fotboll


      21:00
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Ute träning med F-08 och F-10 F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      19:45
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Danmarks IF P07 (hemma) P-07 Futsal


      20:15
  • 21Lör
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning F-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Internmatch SAIF p08 P-08


      12:00
    • 12:30

      Träningsmatch P-10


      14:00
    • 14:00

      UNIK FK Juniorer (hemma) P-04


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
    • 16:15

      Vaksala SK (hemma) P-05


      18:00
    • 17:00

      Rolf Krügel Fotboll


      23:00
    • 18:30

      Danmarks IF P08 (borta) P-08 Futsal


      20:30
  • 22Sön
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
      Valsätra konstgräs
    • 11:00

      Träning A-lag Dam


      12:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träningsmatch F-06


      21:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 23Mån
    v.48
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 25Ons
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Ute träning med F-08 och F-10 F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Märsta IK P07 svar (hemma) P-07 Futsal


      20:15
  • 28Lör
    • 08:30

      C diplom, ställs in Fotboll


      17:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning F-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
    • 17:00

      Vaksala SK U16 (hemma) P-04


      19:00
  • 29Sön
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 09:30

      Bälinge IF P08 (hemma) P-08 Futsal


      11:30
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 11:00

      Julgransförsäljning P-04


      13:00
    • 11:00

      Julgransförsäljning P-04


      13:00
    • 11:00

      Träning A-lag Dam


      12:00
    • 12:30

      Knivsta IK (borta) P-05


      14:15
    • 13:00

      Julgransförsäljning P-04


      15:00
    • 13:00

      Julgransförsäljning P-04


      15:00
    • 15:00

      Julgransförsäljning P-04


      17:00
    • 15:00

      Julgransförsäljning P-04


      17:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:50

      Alsike IF P06 (borta) P-06


      18:50
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch UIF F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 30Mån
    v.49
    • 16:45

      Träning F-12


      18:15
    • 16:45

      Träning F-10


      18:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00