Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

November 2020

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.44
    • Heldag

      Försäljningsaktivitet P-06

    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 09:30

      Vaksala SK (hemma) P-06


      11:30
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Petter Hansson Fotboll


      21:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 2Mån
    v.45
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      IK Sirius FK P07E (borta) P-07 Futsal


      19:30
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 4Ons
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Ute träning med F-08 och F-10 F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
  • 7Lör
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning F-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:15

      UNIK FK (hemma) P-05


      11:15
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
  • 8Sön
    • 09:30

      Films SK P07 (hemma) P-07 Futsal


      11:30
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 11:00

      Träning A-lag Dam


      12:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 9Mån
    v.46
    • 16:30

      Målvaktsträning - Öppen träning med IK Uppsala Fotboll F-11


      18:00
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Ute träning med F-08 och F-10 F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      19:45
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Rimbo IF P06 (hemma) P-06


      20:15
  • 14Lör
    • 09:00

      Storvreta IK P07 Blå (borta) P-07 Futsal


      11:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning F-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:30

      Gemensam försäljning F-09


      12:30
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
    • 16:15

      Upsala IF (hemma) P-05


      17:15
  • 15Sön
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träningsmatch F-06


      20:59
  • 16Mån
    v.47
    • 16:30

      Öppen träning med IK Uppsala Fotboll F-11


      18:00
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Budgetårsmöte Fotboll


      21:00
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Ute träning med F-08 och F-10 F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      19:45
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Danmarks IF P07 (hemma) P-07 Futsal


      20:15
  • 21Lör
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning F-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Internmatch SAIF p08 P-08


      12:00
    • 12:30

      Träningsmatch P-10


      14:00
    • 14:00

      UNIK FK Juniorer (hemma) P-04


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
    • 16:15

      Vaksala SK (hemma) P-05


      18:00
    • 17:00

      Rolf Krügel Fotboll


      23:00
    • 18:30

      Danmarks IF P08 (borta) P-08 Futsal


      20:30
  • 22Sön
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
      Valsätra konstgräs, Uppsala
      Anteckning: Kallelse till söndagens träning.

      Tid: 10:00-11:00 (kom gärna minst 5 min innan)
      Plats: Valsätra konstgräs (1/4 av den totala planytan)
      Utrustning: Kläder efter väder, benskydd, vattenflaska

      Följande är MYCKET VIKTIGT att tänka på med tanke på den rådande situationen!
      Viktigt att man känner sig HELT FRISK för att komma och träna (stanna hemma vid minsta tecken på symptom såsom feber, hosta, snuva, halsont).
      Även viktigt att vi är noga med att HÅLLA AVSTÅND, INTE DELA VATTENFLASKA, etc.
      Jag/vi påminner under träningarna killarna om att hålla anstånd, påminn gärna där hemma ni med.

      Svara gärna på kallelsen, även om ert barn INTE kommer. Tack! :-)

      Mvh,

      Ledarna i P-09
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 11:00

      Träning A-lag Dam


      12:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träningsmatch F-06


      21:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 23Mån
    v.48
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
  • 25Ons
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07 Futsal


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Ute träning med F-08 och F-10 F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Märsta IK P07 svar (hemma) P-07 Futsal


      20:15
  • 28Lör
    • 08:30

      C diplom, ställs in Fotboll


      17:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning F-13


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 16:00

      Träning P-07 Futsal


      17:30
    • 17:00

      Vaksala SK U16 (hemma) P-04


      19:00
  • 29Sön
    • 09:30

      Träning F-07/06


      11:00
    • 09:30

      Bälinge IF P08 (hemma) P-08 Futsal


      11:30
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 11:00

      Julgransförsäljning P-04


      13:00
    • 11:00

      Julgransförsäljning P-04


      13:00
    • 11:00

      Träning A-lag Dam


      12:00
    • 12:30

      Knivsta IK (borta) P-05


      14:15
    • 13:00

      Julgransförsäljning P-04


      15:00
    • 13:00

      Julgransförsäljning P-04


      15:00
    • 15:00

      Julgransförsäljning P-04


      17:00
    • 15:00

      Julgransförsäljning P-04


      17:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:50

      Alsike IF P06 (borta) P-06


      18:50
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch UIF F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 30Mån
    v.49
    • 16:45

      Träning F-12


      18:15
    • 16:45

      Träning F-10


      18:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00