Första cupen 2015!
I helgen spelade vi Vellinge cupen del ett. Vi möte två helt nya lag och två som vi tidigare mött. Killarna var grymma och spelade mycket bra passningspel de två första matcherna, tredje blev det stillastående för att i sista matchen resa oss och vi stod upp bra mot FCT. Lyckade helg!
P07/08
3 feb 2015
0kommentarer
Vi hade kul!
Nu är första övernattningen avklarad med laget. Inte så långt borta men vi gjorde det i klubbhuset. Det var kul och vi bastade, tävlade, år godis, såg film, prisutdelning och hade kul. De som inte kunde vara med på övernattningen och då fick klubbpris får det antingen om de kommer och hälsar på Dennis på julen. Annars får ni det på första träningen. Vi startar träningen igen torsdagen 8 jan 2015. Vi samlar in 200kr till Mattias som vi in till cuper. Vi är anmälda till Vellinge cupen V5 och v7. Vi hör av oss när vi fått tider. Vi uppmanar föräldrar att komma på något sätt att få in pengar till laget. De har ju en tendens att ta slut hela tiden??.
P07/08
20 dec 2014
0kommentarer
Medlemavgiften 2015
Medlemsavgiften för 2015 ska vara inbetald senast den 31/1-15 och gäller för ett kalenderår. Avgiften sätts in på BG 5427-4329. Glöm inte att ange namn och lagtillhörighet. Årsmötet beslutade medlemsavgifterna för 2015 enligt nedan: Senior 20år- 900:- Junior 17-19år 700:- Ungdom 13-16 år 600:- Knatte 5-12 år 500:- Korpen 500:- OBS! Ledare som spelar med korpen betalar för Ledare 300:-! Ledare 300:- Passiv 300:- Familj 1 000:-
P07/08
3 dec 2014
0kommentarer
Diverse info
Hej Nu drar utesäsongen igång från och med denna veckan. vi tränar på torsdagar som vanligt mellan kl 18-19. Vi har anmält ett lag till kompisturneringen nu på söndag(13 April FC Trelleborg Vannhög kl 12 - 16 ca). Men vi har ännu inte fått något spelschema. Men alla som vill vara med måste anmäla sig senast torsdag. Följande helger har vi vidare möjligheten att anmäla oss till. 11 Maj Svedala IF Aggarpsvallen 12:30 - 16:30 ca 31 maj Anderslövs Boik 12 -16 ca 6 Juni TFF Vångavallen återkommer med tider! Vidare så var det lite kaos förra träningen. Vi hittade inga bollar och vi är just nu bara två tränare, Thomas tar en paus. så jag tänker följande. Vi skall alltid vara 3 vuxna på planen som hjälps åt att hålla kolla och få det att fungera med träningen. Om det inte blir tre så anser jag att vi bör ställa in träningen. Vi behöver snart hålla ett föräldramöte där vi beslutar om antal träningar, mål och hur många matcher. Det finns massa cuper att anmäla sig till också. Hade varit kul att kolla utanför kommunens gränser också. Skall vi arrangera en egen kompisturnering i Snarringe? Sedan kanske någon sort gemensam aktivitet för att få in lite pengar till lagkassan samt fylla i närvarolistan, matchkläder och lite annat Nu på tordag kan jag inte, skall gå på ett möte med mitt fackförbund. Så då behöver Mattias hjälp. Hälsningar / Dennis Andersson
P07/08
7 apr 2014
0kommentarer
Lagfotografering 27/3-14
Hej, I dag är det fotografering så det är ingen träning idag. Vi skal fotograferas 17:20 men kom gärna i god tid, så ni hinner klä om. Matchtröjer, short och strömper kommer finnas där. Kom ihåg benskydd og inneskor. Mvh. Tränarna.
P07/08
27 mar 2014
0kommentarer
Visa fler nyheter