Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råtorps IK

Följ

Råtorps IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-15


      18:00
    • 18:00

      QBIK U (hemma) Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
  • 2Tor
    • 16:50

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:30

      Match mot IF kd fotboll P-11


      18:45
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      19:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-08


      20:30
    • 19:20

      Träning Dam


      21:00
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:30

      Match P10 Hammarö -RIK P-10


      20:00
    • 18:30

      Torsby IF (hemma) F-07


      20:30
  • 4Lör
    • 10:30

      Träning F-07


      12:00
    • 11:00

      Hammarö FK U (borta) Herrlaget


      13:00
    • 11:00

      FBK Karlstad 2 (hemma) Herrlaget


      13:00
    • 11:30

      IFK Skoghall DF blå (borta) F-12


      13:30
    • 11:30

      IFK Skoghall DF vit (borta) F-12


      13:30
    • 12:00

      Träning P-12


      13:00
    • 12:00

      Poolspel 3 av 3 (Karlstad - Råtorpsvallen) P-13


      14:15
    • 12:30

      IFK Skoghall DF vit (hemma) F-12


      14:30
    • 12:30

      IFK Skoghall DF blå (hemma) F-12


      14:30
    • 14:00

      Rävåsens IK Karlskoga 2 (hemma) Dam


      16:00
    • 16:00

      Match borta mot Norrstrand F-08/09


      17:20
  • 5Sön
    • 10:00

      Hammarö FK syd (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      IFK Skoghall DF vit (borta) F-11


      12:00
    • 11:00

      IK Arvika Fotboll U (hemma) Dam


      13:00
    • 12:00

      IFK Munkfors (hemma) P-08


      14:00
    • 14:30

      Match mot hertzöga BK gul P-11


      15:45
  • 6Mån
    v.36
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:20

      Träning Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-08/09


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrlaget


      20:30
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:50

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      RIK P04 - Kristinehamn P-04


      21:30
    • 19:00

      Rävåsens IK Karlskoga 2 (borta) Dam


      21:00
    • 19:00

      QBIK vit (borta) F-07


      21:00
  • 8Ons
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-15


      18:00
    • 17:50

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Torsby IF (borta) P-08


      20:30
    • 18:45

      Träning Herrlaget


      20:15
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 9Tor
    • 16:50

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      19:30
    • 19:20

      Träning Dam


      21:00
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Norrstrands IF 3 (hemma) Herrlaget


      20:00
    • 18:00

      IFK Ölme vit (borta) P-08


      20:00
  • 11Lör
    • 09:30

      QBIK blå (borta) F-12


      11:30
    • 09:30

      QBIK vit (borta) F-12


      11:30
    • 10:30

      FBK Karlstad 6/7 vit (borta) P-09


      12:30
    • 10:30

      Träning F-07


      12:00
    • 10:45

      QBIK vit (hemma) F-12


      12:45
    • 10:45

      QBIK blå (hemma) F-12


      12:45
    • 13:00

      Hammarö FK öst (borta) P-07


      15:00
    • 15:00

      Eda IF (borta) Dam


      17:00
    • 16:00

      Match mot Hammarö FK syd P-11


      17:15
  • 12Sön
    • 10:00

      Match Hertzöga -Råtorp Blå P-12


      11:00
    • 10:00

      Match poolspel P-12


      11:00
    • 10:30

      Match P10 RIK -Hammarö P-10


      12:00
    • 11:00

      Hammarö FK (borta) Herrlaget


      13:00
    • 11:15

      Match poolspel P-12


      12:15
    • 11:15

      Match poolspel P-12


      12:15
    • 12:30

      Match mot IFK Skoghall hemma F-08/09


      13:45
    • 14:30

      Norrstrands IF vit (hemma) F-11


      16:30
    • 16:00

      QBIK U (borta) Dam


      18:00
  • 13Mån
    v.37
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:20

      Träning Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning Herrlaget


      19:45
    • 18:30

      Styrelsemöte Styrelsen


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-08/09


      20:30
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:50

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Match Säffle SK - Råtorps IK P-07


      20:00
    • 18:15

      Match RIK-Karlskoga P-04


      20:00
  • 15Ons
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-15


      18:00
    • 17:50

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05/06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrlaget


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
  • 16Tor
    • 16:50

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:45

      Träning Herrlaget


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:30
    • 19:20

      Träning Dam


      21:00
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
  • 18Lör
    • 10:00

      Match borta mot Rävåsen F-08/09


      11:30
    • 11:00

      Kronoparken United (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Forshaga IF nord (borta) P-12


      13:00
    • 11:00

      Forshaga IF syd (borta) P-12


      13:00
    • 12:00

      IF Örnen (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Match P10 of Karlstad -RIK P-10


      13:00
    • 12:30

      Forshaga IF syd (hemma) P-12


      14:30
    • 12:30

      Forshaga IF nord (hemma) P-12


      14:30
    • 15:00

      Filipstads FF (hemma) Herrlaget


      17:00
  • 19Sön
    • 10:00

      IF Nyedshov (hemma) P-08


      12:00
    • 14:00

      Filipstads FF (borta) F-11


      16:00
    • 16:00

      IFK Heden (borta) Herrlaget


      18:00
    • 16:30

      IF Kil (borta) F-07


      18:30
    • 16:30

      Match mot Skattkärrs IF röd P-11


      17:45
    • 17:00

      IF Kil (borta) Dam


      19:00
  • 20Mån
    v.38
  • 21Tis
    • 16:00

      Träning P-11


      17:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:30

      Forshaga IF nord (hemma) P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:30
  • 22Ons
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-15


      18:00
    • 17:50

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05/06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrlaget


      20:00
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
  • 23Tor
    • 16:50

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:10

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning Herrlaget


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:30
    • 19:20

      Träning Dam


      21:00
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:30

      Eda United (hemma) F-07


      20:30
  • 25Lör
    • 11:00

      Granbergsdals IF 2 (hemma) Herrlaget


      13:00
    • 11:00

      Match hemma mot Edsvalla /Nor F-08/09


      12:30
  • 26Sön
    • 00:00

      IF Karlstad Fotboll 3 (hemma) P-07


      02:00
    • 11:00

      Match P10 RIK- Norrstrand P-10


      13:00
      Råtorpsvallen
      Anteckning: Samling 10:30
    • 13:00

      Match mot Skoghall vit P-11


      14:15
    • 15:00

      Skattkärrs IF (hemma) F-11


      17:00
    • 16:00

      Gunnarskog IK (hemma) Dam


      18:00
    • 16:30

      Säsongsavslutning F-11


      17:30
    • 17:00

      IFK Skoghall vit (hemma) P-09


      19:00
  • 27Mån
    v.39
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:20

      Träning Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning Herrlaget


      19:45
    • 19:00

      Träning F-08/09


      20:30
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:30
    • 19:00

      Karlskoga - RIK P04 P-04


      21:00
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 16:50

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:45

      Träning Herrlaget


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:30
    • 19:20

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Ulvsby IF 2 (hemma) Herrlaget


      22:00