Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rynninge IK

Följ

Rynninge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Augusti 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.31
    • 11:00

      Träning U-Herr


      13:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 15:00

      Oddebollen U-Dam


      00:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 18:15

      Träning Damlaget


      19:45
  • 4Fre
    • Heldag

      Oddebollen U-Dam

    • 08:00

      Forwardcupen F-05


      00:00
    • 13:00

      Hanvikens SK (borta) U-Herr


      14:00
    • 17:00

      Örebro SK Ungdom (hemma) U-Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 18:00

      Forward Cupen F-03


      00:00
    • 18:00

      Forwardcupen 2017 P-06 Vit


      00:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:40

      Rönninge Salem (hemma) P-05


      20:40
  • 5Lör
    • Heldag

      Oddebollen U-Dam

    • Heldag

      Forwardcupen F-05

    • Heldag

      Forward Cupen F-03

    • Heldag

      Forwardcupen 2017 P-06 Vit

    • 11:00

      Karlslunds IF HFK (borta) U-Herr


      12:00
    • 14:00

      Boo FK (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 14:40

      Triangeln Grön (borta) P-05


      15:40
    • 16:00

      IFK Kumla Fotboll (hemma) U-Herr


      17:00
    • 18:50

      Hammarby 4 (borta) P-05


      19:50
  • 6Sön
    • 00:00

      Oddebollen U-Dam


      20:00
    • 00:00

      Forwardcupen F-05


      19:00
    • 00:00

      Forward Cupen F-03


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen 2017 P-06 Vit


      19:00
    • 08:00

      Triangeln Svart (hemma) P-05


      09:00
    • 11:00

      Örebro SK Ungdom (hemma) U-Herr


      12:00
    • 11:20

      Lindö (hemma) P-05


      12:20
    • 14:00

      IK Gauthiod (borta) Damlaget


      16:00
    • 14:50

      Lohärad (hemma) P-05


      15:50
  • 7Mån
    v.32
    • 08:30

      Sommarproffsen F-04


      00:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 8Tis
    • Heldag

      Sommarproffsen F-04

    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 9Ons
    • Heldag

      Sommarproffsen F-04

    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 19:00

      Norrby SK 2 (borta) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Norrby SK 2 (borta) U-Dam


      21:00
  • 10Tor
    • 00:00

      Sommarproffsen F-04


      14:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 18:15

      Träning Damlaget


      19:45
  • 11Fre
  • 12Lör
    • Heldag

      Grillska lägret F-03

    • Heldag

      BP Volkswagen Cup 2017 P-06 Vit

    • 08:00

      Samlingsinfo Transtenscupen F-06/07


      19:00
    • 08:20

      IFK Mariestad (borta) P-05


      09:00
    • 08:40

      Transtenscupen P-07


      19:30
    • 10:00

      IFK Kumla (hemma) U-Herr


      12:00
    • 10:15

      Karlslund P04 (hemma) P-05


      11:00
    • 12:45

      Kumla (borta) P-05


      13:15
    • 15:50

      Arboga Södra P04 (hemma) P-05


      16:50
    • 16:00

      Örebro Syrianska IF (borta) Herrlaget


      18:00
  • 13Sön
    • 00:00

      Grillska lägret F-03


      17:00
    • 00:00

      BP Volkswagen Cup 2017 P-06 Vit


      19:00
    • Heldag

      Transtenscupen F-04

    • 08:00

      Lindö FF (borta) F-04


      09:00
    • 10:00

      Skiljebo SK 2 (hemma) F-04


      11:00
    • 12:20

      Hertzöga BK (hemma) F-04


      13:20
    • 14:00

      Bolltjejer - RIK Dam Div 1 F-06/07


      16:00
    • 14:00

      Töcksfors IF (hemma) Damlaget


      16:00
    • 14:45

      Tranås FF 1 (hemma) F-04


      15:45
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
  • 14Mån
    v.33
    • 14:00

      Träning U-Herr


      15:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) U-Dam


      21:00
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Laxå IF (borta) P-06 Vit


      20:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 16Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      IFK Askersund (hemma) F-05


      20:30
    • 18:30

      Kumla (hemma) P-05


      19:45
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 19:00

      Förlorare match 1 (hemma) Damlaget


      20:00
    • 19:00

      BK Forward (borta) U-Herr


      21:00
    • 19:30

      Örebro SK Söder (borta) F-03


      21:30
    • 20:00

      Vinnare match 1 (hemma) Damlaget


      21:00
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (borta) P-06 Vit


      20:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Adolfsberg (hemma) P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 08:40

      Äventyrshelg i Sollentuna/Stockholm F-06/07


      00:00
    • 10:00

      Träning Herrlaget


      11:30
    • 11:00

      IK Sturehov (hemma) F-04


      13:00
  • 20Sön
    • 00:00

      Äventyrshelg i Sollentuna/Stockholm F-06/07


      19:15
    • 00:00

      Västerås BK 30 F15-16 Vit (borta) U-Dam


      01:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 13:45

      Samling 14 Grönan F-06/07


      14:15
    • 14:00

      BK 30 (borta) U-Herr


      16:00
    • 15:00

      Södertälje FK (borta) Herrlaget


      17:00
    • 16:00

      Skövde KIK (borta) Damlaget


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Västerås IK F03-04 Svart (hemma) F-03


      20:00
  • 21Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:30

      Träning U-Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      IFK Lindesberg (borta) F-04


      20:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Skiljebo SK (hemma) U-Herr


      20:00
    • 19:00

      Örebro SK Söder 1 (F02) (hemma) F-02


      21:00
    • 19:00

      Skiljebo SK (U21) (hemma) Herrlaget


      21:00
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (borta) Damlaget


      21:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (borta) U-Dam


      21:00
  • 23Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Lillån FK (borta) F-05


      20:30
    • 18:45

      ÖSK (hemma) U-Dam


      20:45
    • 19:00

      Skiljebo SK F14 gul (borta) F-03


      21:00
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:30

      KIF (borta) P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      BK Ett Fyra 1 (hemma) P-06 Vit


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:30

      Gideonsbergs IF F02 (borta) F-02


      21:30
    • 20:00

      BK Forward (borta) U-Herr


      22:00
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning U-Herr


      17:45
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:00
    • 17:00

      Vit Serieomgång 1 F-06/07


      20:00
    • 18:00

      KIF Örebro DFF Röd (hemma) F-06/07


      20:00
    • 18:00

      BK Forward Lundby Svart (borta) P-06 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:15

      BK Forward Trängen (hemma) P-06 Vit


      21:15
    • 19:15

      Mariebergs IK (borta) F-06/07


      21:15
  • 26Lör
    • 08:45

      BLÅ Serieomgång 1 F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Olika lag (borta) P-08


      16:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-06/07


      11:30
    • 11:00

      Slätta SK (hemma) U-Herr


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK (hemma) U-Herr


      12:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) F-06/07


      13:15
    • 13:00

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-06 Vit


      15:00
    • 14:00

      IK Sleipner (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      Tillberga IK (hemma) U-Dam


      17:00
    • 15:00

      Tillberga IK (hemma) Damlaget


      17:00
  • 27Sön
    • 09:00

      GULD Serieomgång 1 F-06/07


      12:00
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK (hemma) F-10


      14:00
    • 10:00

      IFK Hallsberg (hemma) F-08/09


      13:00
    • 10:00

      Sköllersta IF (hemma) F-06/07


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P06 P-07


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P-07


      12:00
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P-07


      13:15
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P-07


      13:15
    • 12:00

      Poolspel P07 P-07


      14:00
    • 12:30

      Kopparberg BK (borta) F-06/07


      14:30
    • 14:00

      Bollflickor F-05


      16:00
    • 14:00

      Ämterviks FF (hemma) Damlaget


      16:00
    • 17:00

      Adolfsbergs IK 3 (04-05) (borta) F-03


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Arboga Södra IF F01-02 (hemma) U-Dam


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 28Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF (hemma) F-04


      20:30
    • 18:30

      Nora (borta) P-05


      19:30
    • 19:00

      KB Karlskoga FF (U21) (hemma) Herrlaget


      21:00
    • 19:00

      KB Karlskoga (hemma) U-Herr


      20:00
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-02


      18:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Fjugesta IF (borta) P-06 Vit


      20:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
  • 30Ons
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning P-06 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Adolfsbergs IK (hemma) F-05


      20:30
    • 18:30

      KIF (hemma) P-05


      19:40
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlaget


      20:00
    • 19:00

      Dingtuna/Ekeby f02-03 (hemma) F-03


      21:00
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning U-Herr


      18:40
    • 17:00

      Träning Herrlaget


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Kumla (hemma) P-05


      19:00
    • 18:15

      Träning Damlaget


      19:45
    • 18:30

      SMÅ IF/HOIF (borta) F-04


      20:30
    • 18:30

      Träning U-Dam


      20:00
    • 18:30

      BK Forward Gul (borta) P-06 Vit


      20:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK 1 (F02-03) svart (hemma) F-02


      21:00