Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Örby IS
Välj sektion/lag

Maj 2021

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.17
    • 08:30

      Träning F-08


      10:30
    • 09:00

      Älvsjö Svart (borta) F-11


      10:00
    • 10:45

      Träningsmatch vs Älvsjö svart P-09


      12:00
    • 11:45

      Match o korvgrill 1a maj! F-09


      13:30
    • 12:00

      Träning P-11


      13:30
    • 12:30

      Träningsmatch Div 1 mot Älvsjö Akademi P-07


      14:00
    • 13:45

      Träningsmatch BP P-06


      16:00
    • 15:30

      Träningsmatch Hammarby P-08 Fotboll


      16:30
  • 2Sön
    • 09:30

      Träningsmatch vs Aspudden P-09


      10:40
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Internmatch 3 P-12 Fotboll


      11:00
    • 10:45

      Träningsmatch vs Aspudden P-09


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11-14_IB


      12:00
    • 11:00

      Internmatch 4 P-12 Fotboll


      12:00
    • 12:00

      Träning P-14_IB


      13:00
    • 12:00

      Internmatch P-10


      14:00
    • 12:00

      Motståndare (hemma) P-11


      13:00
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:30

      Knatteträning, fotbollsskolan Juniorlag Damer


      16:00
    • 14:30

      Knatteskola F-08


      16:00
    • 14:30

      Träningsmatch Enskede P-06


      16:30
    • 14:30

      Knatteskola Ungdomsledare


      16:15
    • 15:00

      Träning P-16


      16:00
    • 15:00

      Träning F-16


      16:00
    • 15:00

      Ledare till Knatteskolan P-07


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch mot Ensked tillsammans med P06, Div 3/4 P-07


      17:00
    • 16:00

      Träning P-12 IB


      17:30
    • 16:00

      Träning F-15


      17:00
    • 16:30

      Röd (hemma) F-11


      18:30
    • 16:45

      Träningsmatch Jarlaberg P-06


      19:00
    • 16:45

      Träningsmatch mot Djurgården F-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
    • 19:00

      Träningsmatch mot Stuvsta Juniorlag Damer


      21:00
  • 3Mån
    v.18
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 16:50

      Träning P-09_IB


      18:15
      Kämpetorphallen
      Anteckning: Träning ta med klubba, innomhusskor utan svart sula, vattenflaska
    • 17:00

      Träning P-12 Fotboll


      18:00
    • 17:50

      Träning P-11


      19:15
    • 18:15

      Träning F08/F09_IB


      19:30
    • 19:00

      Träning P-06_IB


      21:00
    • 19:00

      Träning P-08 Fotboll


      20:30
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning F08/F09_IB


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Extraträning med SVFA F-08


      18:00
    • 17:00

      SvFA F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06_IB


      19:00
  • 8Lör
    • 09:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK Gul (borta) P-11


      11:00
    • 09:00

      Huddinge IF P10:6-1 (hemma) P-10


      11:00
    • 09:00

      IF Söderkamraterna 1 (borta) F-13


      11:00
    • 09:00

      Blå träningsmatch P-13


      10:00
    • 10:15

      Sickla IF Blå (hemma) F-09


      12:15
    • 10:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 1 (hemma) P-08 Fotboll


      12:30
    • 10:45

      Grödinge SK Grön (borta) F-11


      12:00
    • 11:15

      IFK Haninge (borta) P-09


      12:30
    • 12:00

      Högalids IF 2 (borta) P-13


      13:00
    • 12:00

      Stureby SK (borta) F-09


      14:00
    • 12:00

      Reymersholms IK 4 (hemma) P-08 Fotboll


      14:00
    • 12:15

      Reymersholms IK 6 (borta) P-09


      13:30
    • 12:45

      Stureby SK 1 (hemma) F-10


      14:00
    • 13:30

      Hammarby IF FF 2 grön (borta) P-07


      15:30
    • 14:00

      Sörskogens IF 1 (hemma) P-11


      16:00
    • 14:45

      Internmatch (hemma) Representationslag Herr


      16:00
    • 15:45

      Träningsmatch DIF P07a P-06


      18:00
  • 9Sön
    • 09:00

      Skogås-Trångsunds FF Gul (hemma) Örby IS Domare


      11:00
    • 09:00

      Huddinge IF P12:2-1 (hemma) Örby IS Domare


      11:00
    • 09:00

      Huddinge IF P12:2-1 (hemma) P-12 Fotboll


      11:00
    • 09:30

      Skogås-Trångsunds FF Grön (borta) P-10


      11:30
    • 09:35

      Lagfoto F-14


      10:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Hägersten SK (hemma) Örby IS Domare


      12:00
    • 10:00

      Vårby Gårds IF Grön (hemma) Örby IS Domare


      12:00
    • 10:00

      Hägersten SK (hemma) F-12


      12:00
    • 10:00

      Vårby Gårds IF Grön (hemma) F-12


      12:00
    • 10:30

      Stureby SK Blå (hemma) P-09


      11:45
    • 10:30

      Saltsjöbadens IF Blå (borta) F-08


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11-14_IB


      12:00
    • 11:00

      Hanvikens SK Röd (hemma) Örby IS Domare


      13:00
    • 11:00

      Enskede IK Grön (hemma) Örby IS Domare


      13:00
    • 11:00

      Enskede IK Grön (hemma) P-12 Fotboll


      13:00
    • 11:00

      Huddinge IF P12:7-2 (borta) P-12 Fotboll


      13:00
    • 11:00

      Högdalens AIS röd (borta) P-12 Fotboll


      13:00
    • 11:00

      Hanvikens SK Röd (hemma) P-13


      12:00
    • 12:00

      Träning P-14_IB


      13:00
    • 12:30

      Stureby SK (hemma) P-06


      14:30
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:30

      Enskede IK Röd 1 (hemma) P-10


      15:30
    • 13:30

      Vendelsö IK 2 (borta) P-07


      15:30
    • 13:30

      Match Sanktan Örby P07-Vendelsö P-08 Fotboll


      15:00
    • 14:00

      IF Brommapojkarna 4 (borta) F-11


      15:15
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:00

      Kickoff vår P-14


      15:30
    • 14:30

      Knatteskola F-08


      16:00
    • 14:30

      Knatteskolan Ungdomsledare


      16:15
    • 14:45

      Stureby SK 1 (hemma) P-11


      16:45
    • 15:00

      Träning P-16


      16:00
    • 15:00

      Träning F-16


      16:00
    • 15:00

      Enskede IK Svart (borta) F-08


      16:30
    • 15:00

      Ungdomsledare till Knatteskolan P-07


      16:00
    • 15:15

      Järla IF FK Svart (borta) Juniorlag Damer


      17:15
    • 16:00

      Träning P-12 IB


      17:30
    • 16:00

      Träning F-15


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch Reymersholme IK P-06


      18:00
    • 16:30

      Träningsmatch mixlag med P06 Divv3/4 mot Reymersholm P-07


      18:00
    • 17:15

      Ledarmöte F-08


      18:15
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
  • 10Mån
    v.19
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:00

      Extra träning SvFA P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Extraträning med SVFA F-08


      18:00
    • 17:00

      SvFA F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06_IB


      19:00
  • 15Lör
    • 09:00

      Nynäshamns IF FK 1 (hemma) P-07


      11:00
    • 10:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 1 (hemma) F-08


      12:00
    • 10:30

      Träningsmatch BP 10-2 P-09


      12:15
    • 12:00

      Träning P-06


      14:00
    • 14:30

      Träningsmatch mot Segeltorp F-10


      15:45
    • 15:00

      Enskede IK P07: 2 (borta) P-07


      17:00
    • 16:00

      Huddinge IF 1 (hemma) Juniorlag Damer


      18:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Träningmatch Tyresö P-08 Fotboll


      11:30
    • 11:00

      Träning F-11-14_IB


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch! F-09


      13:00
    • 12:00

      Träning P-14_IB


      13:00
    • 13:00

      Sollentuna FK Nord 2 (borta) P-06


      15:00
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:30

      Svensk-Palestinska FF 1 (borta) P-08 Fotboll


      15:30
    • 14:00

      Rönninge Salem Fotboll 1 (hemma) Juniorlag Damer


      16:00
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:30

      Träningsmatch mot AIK F-10


      15:45
    • 14:30

      Ungdomsledare Knatteskola F-08


      16:00
    • 14:30

      Träning Ungdomsledare


      16:15
    • 14:45

      Älvsjö AIK FF (borta) P-10


      16:00
    • 15:00

      Träning P-16


      16:00
    • 15:00

      Träning F-16


      16:00
    • 15:00

      Ungdomsledare till Knatteskolan P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-12 IB


      17:30
    • 16:00

      Träning F-15


      17:00
    • 16:30

      Röd (hemma) F-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
    • 18:00

      Västerhaninge IF (borta) Juniorlag Damer


      20:00
  • 17Mån
    v.20
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:00

      Extra träning SvFA P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Extraträning med SVFA F-08


      18:00
    • 17:00

      SvFA F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06_IB


      19:00
    • 18:00

      Sörskogens IF 2 (borta) F-12


      20:00
  • 22Lör
    • 09:00

      Rönninge Salem Fotboll 2 (hemma) F-11


      11:00
    • 09:00

      IF Brommapojkarna 3 (hemma) P-07


      11:00
    • 10:00

      Stureby SK 1 (borta) P-12 Fotboll


      12:00
    • 10:15

      IFK Haninge 1 (hemma) F-09


      12:15
    • 10:30

      Boo FF 3 (hemma) P-07


      12:30
    • 11:00

      IFK Stockholm FK 3 (borta) P-12 Fotboll


      13:00
    • 11:15

      Boo FF 1 (borta) Juniorlag Damer


      13:15
    • 11:30

      BK Fyren Ungdomsfotboll 1 (hemma) P-09


      12:45
    • 11:30

      Hägersten SK Gul (borta) F-10


      13:00
    • 11:30

      Älta IF gul (borta) F-10


      13:00
    • 11:45

      Hanvikens SK Vit (borta) P-13


      12:45
    • 12:00

      Stuvsta IF 2 (hemma) P-08 Fotboll


      14:00
    • 12:45

      Konyaspor Kultur och IF Vit (hemma) P-09


      14:00
    • 12:45

      Hammarby IF FF 22 vit (borta) P-10


      14:45
    • 13:30

      Sorunda IF (hemma) P-08 Fotboll


      15:30
    • 13:45

      Rönninge Salem Fotboll 2 (borta) P-11


      15:45
    • 16:00

      Hammarby IF IBF P08/09 (hemma) P-08_IB


      18:00
  • 23Sön
    • 09:10

      Avslutning P-08_IB


      19:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      IFK Stockholm FK (hemma) Örby IS Domare


      12:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus Gul 4 (hemma) Örby IS Domare


      12:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus Gul 4 (hemma) P-12 Fotboll


      12:00
    • 10:00

      IFK Stockholm FK (hemma) F-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11-14_IB


      12:00
    • 11:00

      Bagarmossen Kärrtorp BK Svart-1 (hemma) Örby IS Domare


      13:00
    • 11:00

      IFK Stockholm FK 4 (hemma) Örby IS Domare


      13:00
    • 11:00

      IFK Stockholm FK 4 (hemma) P-12 Fotboll


      13:00
    • 11:00

      Bagarmossen Kärrtorp BK Svart-1 (hemma) P-13


      12:00
    • 11:00

      Djurö-Vindö IF 2 (borta) F-09


      13:00
    • 11:30

      Tullinge Triangel Pojkar FK Gul (borta) P-09


      12:45
    • 12:00

      Stureby SK (borta) F-08


      14:00
    • 12:00

      Träning P-14_IB


      13:00
    • 12:15

      Ösmo GIF FK gul (hemma) P-10


      14:15
    • 12:30

      Segeltorps IF Marinblå (borta) P-11


      14:30
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:30

      Hammarby IF FF 5 grön (hemma) F-11


      15:30
    • 14:00

      Årsta FF 2 (borta) F-12


      15:15
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:45

      Huddinge IF P11:8-1 (hemma) P-11


      16:45
    • 15:15

      Hammarby IF FF 24 grön (borta) P-10


      17:15
    • 15:30

      Gustavsbergs IF FK Röd (borta) F-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-12 IB


      17:30
    • 16:00

      Enskede IK (borta) Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:00

      Träning F-15


      17:00
    • 16:30

      Sollentuna FK (borta) P-06


      18:30
    • 17:00

      Tyresö FF 2 (borta) P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
  • 24Mån
    v.21
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:00

      Extra träning SvFA P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning F08/F09_IB


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Extraträning med SVFA F-08


      18:00
    • 17:00

      SvFA F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06_IB


      19:00
    • 18:00

      Värmdö IF Blå (borta) F-09


      20:00
    • 18:15

      Jarlabergs IF 1 (borta) P-09


      19:30
    • 19:15

      Segeltorps IF (borta) P-10


      21:15
  • 29Lör
    • 09:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK Vit (hemma) P-10


      11:00
    • 09:00

      Hanvikens SK Vit (hemma) P-07


      11:00
    • 10:00

      Stureby SK Damjunior (hemma) Juniorlag Damer


      12:00
    • 10:00

      Järla IF FK Svart (borta) P-13


      11:00
    • 10:15

      Sätra SK Orange (hemma) F-09


      12:15
    • 10:30

      Enskede IK Vit (hemma) F-08


      12:30
    • 11:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 5 (borta) P-12 Fotboll


      13:00
    • 11:00

      Rågsveds IF Grön (borta) P-13


      12:00
    • 11:30

      IFK Haninge J1 (hemma) P-09


      12:45
    • 12:00

      Stuvsta IF 1 (hemma) F-08


      14:00
    • 12:45

      Boo FF 10 (borta) P-11


      14:45
    • 12:45

      IFK Aspudden-Tellus 2 (borta) F-10


      14:45
    • 12:45

      Gustavsbergs IF FK Röd (hemma) F-10


      14:45
    • 13:00

      Stuvsta IF 3 (borta) P-12 Fotboll


      15:00
    • 13:30

      Sörskogens IF 1 (borta) F-11


      15:30
    • 14:15

      IFK Lidingö FK 1 (hemma) P-06


      16:15
    • 16:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK Gul (borta) P-08 Fotboll


      18:00
  • 30Sön
    • 09:00

      Enskede IK Svart (hemma) Örby IS Domare


      11:00
    • 09:00

      Årsta FF 2 (hemma) Örby IS Domare


      11:00
    • 09:00

      Årsta FF 2 (hemma) P-12 Fotboll


      11:00
    • 09:00

      Enskede IK Svart (hemma) P-13


      10:00
    • 09:00

      Avslutning F08/F09_IB


      18:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus Gul 2 (hemma) Örby IS Domare


      12:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK FF Vit 3 (hemma) Örby IS Domare


      12:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus Gul 2 (hemma) F-12


      12:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK FF Vit 3 (hemma) F-12


      12:00
    • 10:15

      Enskede IK Röd (borta) P-09


      11:30
    • 11:00

      Träning F-11-14_IB


      12:00
    • 11:00

      Rågsveds IF Grön 3 (hemma) Örby IS Domare


      13:00
    • 11:00

      Älvsjö AIK FF Blå 1 (hemma) Örby IS Domare


      13:00
    • 11:00

      Älvsjö AIK FF Blå 1 (hemma) P-12 Fotboll


      13:00
    • 11:00

      Rågsveds IF Grön 3 (hemma) P-13


      12:00
    • 12:00

      Spårvägens FF vit (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Avslutning P-14_IB


      13:00
    • 12:15

      Boo FF 16 (hemma) P-10


      14:15
    • 12:30

      Norsborgs IF 1 (borta) P-08 Fotboll


      14:30
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:30

      Huddinge IF P11:1-2 (hemma) P-11


      15:30
    • 14:00

      Enhörna IF (hemma) Juniorlag Damer


      16:00
    • 14:00

      IFK Haninge U (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:45

      Enskede IK Marin 1 (hemma) P-11


      16:45
    • 15:00

      Årsta FF 2 (borta) F-13


      17:00
    • 16:00

      Träning F-15


      17:00
    • 16:30

      Värtans IK 2 (borta) F-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
    • 18:00

      IF Brommapojkarna 9 (borta) P-06


      20:00
  • 31Mån
    v.22