Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Örby IS
Välj sektion/lag

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
    • 11:00

      Träning P-07


      13:00
  • 2Sön
    • 14:55

      Träning P-13


      16:00
    • 14:55

      Träning P-13


      16:00
  • 3Mån
    v.32
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:45

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 18:45

      Träning F-07


      20:30
  • 6Tor
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 7Fre
    • 10:00

      Uppstart/Camp P-06


      00:00
  • 8Lör
    • 00:00

      Uppstart/Camp P-06


      16:00
    • 08:00

      BGSC S P-09


      13:30
    • 11:30

      Tullinge Triangel Pojkar FK Grön (hemma) F-07


      13:30
    • 11:30

      Älvsjö AIK FF Grön 3 (hemma) P-07


      13:30
    • 12:00

      Älvsjö Svart (hemma) F-11


      14:00
  • 9Sön
    • 09:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 6 (borta) P-07


      11:00
    • 09:00

      St Erikscupen P07/P8 - Mälarhöjden P-08 Fotboll


      10:30
    • 12:00

      Dalarö SK 1 (hemma) P-06


      14:00
    • 13:00

      Huddinge IF 2 (borta) F-05


      15:00
    • 14:55

      Träning P-13


      16:00
    • 17:00

      Träningsmatch mot Lidingö P-06


      19:00
  • 10Mån
    v.33
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:45

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 11Tis
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:00

      FC Brandbergen (borta) A-lag Herrar


      22:00
    • 20:15

      Träning F-05


      21:45
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 16:45

      Värmdö IF (hemma) F-10


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 14Fre
    • 12:00

      Helg i Uppsala på hotell P03/04_IB


      00:00
    • 18:30

      Tullinge Triangel Pojkar FK Röd (borta) P-07


      20:30
  • 15Lör
    • Heldag

      Helg i Uppsala på hotell P03/04_IB

    • Heldag

      Stocksunds Skärgårdscup P-07

    • 08:00

      BGSC - LM P-09


      13:30
    • 08:30

      IF Brommapojkarna (borta) F-10


      09:30
    • 10:00

      Internmatch P-07


      12:00
    • 10:00

      Internmatch P07/P08 P-08 Fotboll


      12:00
    • 10:15

      Karlbergs BK Grön 2 (hemma) P-09


      11:30
    • 10:30

      Spånga IS FK. F10-2 (hemma) F-10


      11:15
    • 12:45

      Bele Barkarby FF (borta) F-10


      13:30
    • 13:30

      Hammarby IF FF 3 grön (borta) P-06


      15:30
    • 14:05

      Hammarby IF (hemma) F-10


      14:45
    • 14:30

      IFK Lidingö FK blå (hemma) F-05


      16:30
    • 15:00

      Ingarö IF 2 (borta) F-07


      17:00
  • 16Sön
    • 00:00

      Helg i Uppsala på hotell P03/04_IB


      19:00
    • Heldag

      Stocksunds Skärgårdscup P-07

    • 08:30

      Boo FF 1 (borta) F-07


      10:30
    • 09:00

      Träningsmatch Tullinge P-09


      10:30
    • 09:00

      7-manna spel F-11


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatch P-08 Fotboll


      11:15
    • 12:00

      Träningsmatch! F-09


      14:30
    • 13:00

      Boo FF 6 (borta) F-07


      15:00
    • 13:30

      IFK Aspudden-Tellus P14 Röd1 (hemma) P-06


      15:30
    • 13:30

      Sörskogens IF 3 (borta) P-06


      15:30
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:55

      Träning P-13


      16:00
    • 20:00

      Redbrick City FC (hemma) A-lag Herrar


      22:00
  • 17Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12 Fotboll


      18:00
    • 17:45

      Träning P-08 Fotboll


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      St Erikscupen P07/P8 - Grödinge P-08 Fotboll


      20:30
    • 18:30

      Ledarmöte P-14


      20:00
    • 18:30

      Grödinge SK Vit (borta) P-07


      20:30
    • 18:45

      Träning F-07


      20:30
    • 18:45

      Träna med F07 F-08


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 18Tis
    • 16:45

      Träning F-10


      18:15
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:15

      Träning F-05


      21:45
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11_IB


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 20:00

      Träning P03/04_IB


      21:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 21Fre
    • 16:00

      Intresseanmälan SvFA-träningar F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      SvFA - extra träning P-09


      18:00
    • 18:45

      Stuvsta IF 2 (borta) F-08


      20:00
  • 22Lör
    • 09:00

      Segeltorps IF 2 (hemma) P-10


      11:00
    • 09:00

      Älvsjö AIK FF Orange (borta) P-12 Fotboll


      11:00
    • 09:00

      Älvsjö AIK FF Vit 2 (borta) F-12 fotboll


      10:00
    • 10:00

      Spårvägens FF vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Rågsveds IF (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Boo FF 7 (borta) F-11


      11:00
    • 10:15

      Järla IF FK Vit (borta) F-10


      11:30
    • 10:15

      Årsta FF 1 (hemma) P-09


      11:30
    • 10:15

      Fruängens IF 2 (hemma) P-08 Fotboll


      12:15
    • 11:00

      Kickoff i naturen P-12 Fotboll


      14:00
    • 11:30

      Sickla IF Grön 1 (hemma) P-07


      13:30
    • 11:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 5 (borta) P-08 Fotboll


      13:30
    • 11:30

      Hägersten SK Gul (borta) P-09


      13:00
    • 11:30

      IFK Tumba FK Blå (hemma) P-09


      13:00
    • 11:30

      Rönninge Salem Fotboll 2 (hemma) F-07


      13:30
    • 11:30

      Älta IF gul (hemma) F-09


      13:30
    • 12:00

      Bagarmossen Kärrtorp BK Svart (borta) F-11


      13:00
    • 12:30

      Div 1 - SkogåsTrångsund träningsmatch 11:manna P-06


      14:30
    • 12:45

      Enskede IK Rödvit 4 (borta) P-08 Fotboll


      14:45
    • 12:45

      Tullinge Triangel Pojkar FK Grön (hemma) F-09


      14:45
    • 13:00

      Sollentuna FK 2 (borta) F-05


      15:00
  • 23Sön
    • 09:00

      Stuvsta IF 5 (hemma) P-12 Fotboll


      11:00
    • 09:00

      Tullinge knatteserie F-13


      11:30
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK Vit (hemma) F-12 fotboll


      11:00
    • 10:00

      Boo FF 17 (hemma) P-11


      11:15
    • 10:00

      Huddinge IF 3 (borta) F-11


      11:00
    • 10:15

      Mälarhöjdens IK Fotboll 3 (borta) P-08 Fotboll


      12:15
    • 10:30

      Järla IF FK Vit (hemma) P-06


      12:30
    • 10:30

      Sundbybergs IK Vit (borta) F-08


      11:45
    • 11:00

      Högdalens AIS 1 (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      Högdalens AIS 1 (hemma) P-12 Fotboll


      13:00
    • 11:00

      Stuvsta IF 2 (hemma) F-12 fotboll


      12:00
    • 12:15

      Mälarhöjdens IK Fotboll 2 (hemma) F-10


      13:30
    • 13:00

      Enskede IK Orange (borta) P-11


      15:00
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:00

      Träning F-15


      14:00
    • 13:30

      Sollentuna FK 11 (hemma) P-06


      15:30
    • 13:30

      IFK Aspudden-Tellus Gul 3 (hemma) P-10


      15:30
    • 14:00

      Hammarby IF FF 7 gul (borta) P-06


      16:00
    • 14:00

      Hammarby IF FF 7 gul (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:45

      Hägersten SK Vit (hemma) P-10


      16:45
    • 14:55

      Träning P-13


      16:00
    • 15:00

      Sundbybergs IK (borta) F-05


      17:00
    • 15:30

      Hammarby IF FF 1 (borta) F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
    • 19:00

      FC Tyresö United (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 24Mån
    v.35
  • 25Tis
    • 16:45

      Träning F-10


      18:15
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:15

      Träning F-05


      21:45
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 26Ons
  • 27Tor
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: P06 Örby IS


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11_IB


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-09_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 20:00

      Ledarmöte F-08


      21:00
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      SvFA - extra träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Älvsjö AIK FF Svart 2 (borta) P-10


      19:30
    • 18:00

      Segeltorps IF (borta) F-07


      20:00
  • 29Lör
    • 09:00

      Karlbergs BK 1 (hemma) P-08 Fotboll


      11:00
    • 10:15

      Boo FF 7 (hemma) F-08


      11:30
    • 10:15

      Jarlabergs IF Gul (borta) F-09


      12:15
    • 11:30

      IFK Lidingö FK 8 blå (hemma) P-09


      12:45
    • 11:30

      Ingarö IF 2 (borta) P-07


      13:30
    • 12:00

      Rågsveds IF Grön (borta) F-12 fotboll


      13:00
    • 12:45

      IFK Haninge 12 (hemma) P-08 Fotboll


      14:45
    • 12:45

      Tullinge BK Vit (hemma) P-09


      14:00
    • 13:00

      IFK Stocksund (borta) P-06


      15:00
    • 14:00

      Spårvägens FF vit (hemma) P-09


      15:15
    • 14:00

      IFK Tumba FK Blå (hemma) F-08


      15:15
    • 15:00

      Jarlabergs IF 3 (borta) P-07


      17:00
    • 15:15

      Älvsjö AIK FF Gul 1 (borta) P-09


      16:30
  • 30Sön
    • 09:00

      FoC Farsta FF Vit (hemma) P-11


      11:00
    • 09:00

      Skogås-Trångsunds FF Blå (borta) F-07


      11:00
    • 09:00

      Högdalens AIS 2 (hemma) P-12 Fotboll


      11:00
    • 09:15

      Träningsmatch Röd P-13


      10:45
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Hammarby IF FF 6 vit (borta) P-11


      12:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus P10 Gul2 (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK FF Svart 2 (hemma) F-11


      11:00
    • 10:00

      Hägersten SK Svart (hemma) F-11


      11:00
    • 10:30

      Träningsmatch - Älvsjö Vit P-09


      12:00
    • 11:00

      IFK Aspudden-Tellus P9 Gul3 (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Boo FF 5 (hemma) F-11


      12:00
    • 11:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK Grön (borta) F-12 fotboll


      12:00
    • 12:00

      IFK Lidingö FK C (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      IFK Lidingö FK C (hemma) P-06


      14:00
    • 12:00

      Sickla IF 2 (hemma) F-12 fotboll


      13:00
    • 12:00

      Träning F-13


      13:00
    • 12:00

      Örby IS F10 (hemma) F-11


      13:00
    • 12:00

      Saltsjöbadens IF Vit (borta) F-10


      13:15
    • 12:30

      Boo FF 2 (borta) P-10


      14:30
    • 13:00

      Träning F-15


      14:00
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:30

      Skarpnäck FF (hemma) F-10


      14:30
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:00

      Årsta FF 1 (borta) P-12 Fotboll


      16:00
    • 14:45

      Huddinge IF 5 (hemma) P-08 Fotboll


      16:45
    • 14:45

      Träningsmatch Blå P-13


      16:00
    • 14:45

      Träningsmatch gul P-13


      16:00
    • 14:45

      Träningsmatch lila P-13


      16:00
    • 15:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 2 (hemma) P-06


      17:00
    • 15:45

      Grödinge SK Vit (borta) F-09


      17:45
    • 16:00

      Sanktan match Div 1 F-07


      18:00
    • 16:00

      Årsta FF 3 (borta) P-12 Fotboll


      18:00
    • 16:30

      Huddinge IF 3 (borta) P-08 Fotboll


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
    • 17:45

      Hanvikens SK Gul (borta) P-06


      19:45
    • 20:00

      Skogås-Trångsunds FF (hemma) A-lag Herrar


      22:00
  • 31Mån
    v.36