Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Örby IS
Välj sektion/lag

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12 IB


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11_IB


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-09_IB


      20:10
    • 19:30

      Träning P-08_IB


      21:00
    • 20:00

      Träning P03/04_IB


      21:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 2Fre
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      SvFA - extra träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träningsläger F-08


      00:00
    • 18:00

      Träningsläger F-08


      00:00
    • 18:00

      Träning P-06_IB


      19:00
    • 19:15

      Grödinge SK (borta) A-lag Herrar


      21:15
    • 19:45

      Huddinge IF 2 (borta) P-06


      21:45
  • 3Lör
    • Heldag

      Träningsläger F-08

    • Heldag

      Träningsläger F-08

    • 08:00

      Örby IS P10 (hemma) P-10


      16:00
    • 10:00

      FoC Farsta FF Vit (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Stureby SK Blå (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Norrtulls SK (B) (hemma) P-08_IB


      12:30
    • 10:30

      Fotbollsgolf F-10


      13:00
    • 11:00

      Träning F-09


      12:15
    • 11:00

      FBI Tullinge (B) (hemma) F08/F09_IB


      12:15
    • 11:30

      Vendelsö IK Vit (hemma) P-07


      13:30
    • 11:45

      IF Brommapojkarna 3 (borta) P-06


      13:45
    • 13:00

      Viggbyholms IK FF (hemma) F-05


      15:00
    • 13:00

      Mini cup M+ P-09


      15:30
    • 14:45

      Skogås/Trångsunds IBK (B) (hemma) P-11_IB


      16:00
    • 16:00

      Nynäshamns IBK (borta) P03/04_IB


      18:00
    • 16:30

      Seriematch Nacka Wallenstam IBK (C) mot Älvsjö AIK IBF/Örby IS (B) P-06_IB


      18:30
    • 16:30

      Nacka Wallenstam IBK (C) (borta) P-06_IB


      18:30
  • 4Sön
    • 00:00

      Träningsläger F-08


      18:00
    • 00:00

      Träningsläger F-08


      16:00
    • 09:00

      KLUBBLOKALEN: Målvaktsutbildning Örby IS


      15:00
    • 09:00

      Träning F-13


      11:30
    • 09:00

      KALLELSE Cup Stockholmsmästerskapen P-12 Fotboll


      13:00
    • 09:30

      Cup i Enskede! F-09


      13:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:30

      Skogås-Trångsunds FF Röd (borta) F-07


      12:30
    • 10:30

      Träningsmatch Vega, 9-man P-09


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11-14_IB


      12:00
    • 12:15

      Seriematch Vendelsö IK mot Älvsjö AIK IBF/Örby IS (A) P-06_IB


      14:15
    • 12:15

      Vendelsö IK (borta) P-06_IB


      14:15
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:00

      Träning F-15


      14:00
    • 13:30

      Djurgårdens IF FF 2 (hemma) F-05


      15:30
    • 14:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 1 (hemma) P-06


      16:00
    • 14:00

      Karlbergs BK 3 (borta) P-06


      16:00
    • 14:00

      Karlbergs BK 3 (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Konyaspor Kultur och IF (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:55

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-12 IB


      17:30
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
  • 5Mån
    v.41
  • 6Tis
    • 16:45

      Träning F-10


      18:15
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 20:15

      Träning F-05


      21:45
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 7Ons
  • 8Tor
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Boo FF 1 (borta) F-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11_IB


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-09_IB


      20:10
    • 19:30

      Träning P-08_IB


      21:00
    • 20:00

      Träning P03/04_IB


      21:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 9Fre
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 17:00

      SvFA - extra träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06_IB


      19:00
    • 19:00

      Salem - Örby P07/P08 P-08 Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Rönninge Salem Fotboll 3 (borta) P-07


      21:00
  • 10Lör
    • 09:15

      Högdalens AIS (borta) P-11_IB


      11:15
    • 09:30

      DIF Stockholmsmästerskapen 2020 P-11


      14:00
    • 09:30

      Miniturnering i Kristineberg! F-09


      19:00
    • 10:00

      Tumba GOIF (hemma) P-09_IB


      12:00
    • 10:30

      Hässelby SK IBK (C) (hemma) A-lag Damer


      12:30
    • 11:00

      Örby IS P11 (hemma) P-10


      15:00
    • 11:05

      Vasalund Creator Cup 2020 P11-1 (hemma) P-11


      15:00
    • 11:20

      Oktoberpokalen - S P-09


      00:00
    • 11:25

      Vasalund Creator Cup P11-2 (hemma) P-11


      15:15
    • 11:25

      Älvsjö AIK FF Orange (hemma) P-11


      12:25
    • 11:30

      Huddinge IF 1 (hemma) F-07


      13:30
    • 12:30

      Gröndals IK Svart (borta) P-11


      13:30
    • 12:45

      Vendelsö IK (hemma) P03/04_IB


      14:45
    • 13:00

      Hanvikens SK Röd (borta) P-07


      15:00
    • 13:00

      Järla IF FK Vit (hemma) F-05


      15:00
    • 13:00

      Träning F-15


      14:00
    • 13:15

      FBI Tullinge (A) (borta) F08/F09_IB


      14:15
    • 13:30

      Bele Barkarby FF (borta) P-11


      14:30
    • 14:00

      Seriematch Älvsjö AIK IBF/Örby IS (A) mot Tungelsta IF (A) P-06_IB


      16:00
    • 14:00

      Tungelsta IF (A) (hemma) P-06_IB


      16:00
    • 14:00

      Oktoberpokalen - LM P-09


      00:00
    • 14:45

      Vasalund IF Solna Röd (hemma) P-11


      15:45
    • 16:00

      Årsta FF (hemma) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:30

      Sollentuna FK 12 (borta) P-06


      18:30
    • 17:00

      Stuvsta IF 3 (borta) F-07


      19:00
    • 17:45

      Seriematch Älvsjö AIK IBF/Örby IS (B) mot Tungelsta IF (B) P-06_IB


      19:45
    • 17:45

      Tungelsta IF (B) (hemma) P-06_IB


      19:45
  • 11Sön
    • 00:00

      Oktoberpokalen - S P-09


      20:00
    • 00:00

      Oktoberpokalen - LM P-09


      11:00
    • 08:15

      Farstacupen Gul P-13


      11:30
    • 08:15

      Farstacupen Blå P-13


      12:00
    • 08:45

      Farstacupen Lila P-13


      12:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:15

      Farstacupen Röd P-13


      12:00
    • 09:45

      Saltsjöbadens IF (borta) P-09_IB


      11:45
    • 10:00

      Tullinge TP FK (hemma) F-11


      12:30
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 10:00

      Örby F11 vs Tullinge Örby IS Domare


      12:30
    • 10:30

      Stuvsta IF 2 (hemma) P-06


      12:30
    • 10:30

      P06 match Div 4 mot Stuvsta P-07


      12:30
    • 11:00

      Match: Örby - Bromma/Ängby F-05


      13:00
    • 11:00

      Gröndals IK/Årsta FF (borta) F-07


      13:00
    • 11:00

      Träning F-11-14_IB


      12:00
    • 11:30

      VIKSJÖCUPEN P-08 Fotboll


      14:10
    • 12:00

      Träning F-13


      13:00
    • 12:00

      Stureby SK 2 (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:30

      Minicup i Stureby F-10


      16:00
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:30

      IF Brommapojkarna 1 (borta) P-06


      16:30
    • 15:00

      Täby FC (D) (borta) P-08_IB


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch F-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-12 IB


      17:30
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
  • 12Mån
    v.42
  • 13Tis
    • 16:45

      Träning F-10


      18:15
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Stureby SK 2 (borta) P-06


      21:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Mixlagsmatch i Sanktan Div 3 match mot Stureby P-07


      20:30
    • 20:15

      Träning F-05


      21:45
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 14Ons
  • 15Tor
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12 IB


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11_IB


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-09_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-08_IB


      21:00
    • 20:00

      Träning P03/04_IB


      21:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 08:30

      Solberga cup F-13


      12:00
    • 09:50

      Träningsmatch AIK 11:man P-06


      12:00
    • 10:00

      Vårby Gårds IF Gul (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK FF Röd (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Örby IS P10 (hemma) P-10


      18:00
    • 10:00

      Minicup F-12 fotboll


      14:30
    • 10:30

      Boo FF 8 (borta) P-06


      12:30
    • 10:30

      Träningsmatch M 9-manna P-09


      11:30
    • 11:30

      IFK Haninge 24blå (hemma) P-07


      13:30
    • 11:30

      Nacka FC (hemma) F-07


      13:30
    • 12:00

      Träningsmatch ES 9-manna P-09


      13:00
    • 12:30

      Solberga Cup 2020 P11-2 (hemma) P-11


      16:15
    • 12:30

      Solberga BK P12-1 (borta) P-11


      13:00
    • 13:00

      IFK Haninge 2 (hemma) F-05


      15:00
    • 13:00

      KLUBBLOKALEN: P06 Örby IS


      16:00
    • 13:30

      P06 - plan 2021 P-06


      16:00
    • 13:30

      IFK Aspudden-Tellus P12 gul-2 (hemma) P-11


      14:00
    • 13:45

      Väsby AIK (B) (borta) A-lag Damer


      15:45
    • 14:00

      Träningsturnering 2020-10-17 P-14


      15:30
    • 14:30

      Hägersten SK Tigrar B (hemma) P-11


      15:00
    • 14:45

      Saltsjöbadens IF (hemma) P-11_IB


      16:45
    • 15:30

      Lottat lag (hemma) P-11


      16:00
    • 17:30

      FBI Tullinge (B) (borta) P-06_IB


      19:30
  • 18Sön
    • 08:00

      KALLELSE Stuvsta Höstcup P-12 Fotboll


      15:00
    • 08:30

      Oktoberbollen F-10


      13:00
    • 10:00

      FBI Tullinge (B) (hemma) P-09_IB


      12:00
    • 10:00

      Älvsjö Svart (hemma) F-11


      12:30
    • 10:00

      Placeholder: Ersan Pokal P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning F-11-14_IB


      12:00
    • 11:00

      Sköndals IK (borta) F08/F09_IB


      12:00
    • 11:00

      Älvsjö AIK IBF (hemma) P-09_IB


      13:00
    • 12:30

      Solberga Cup 2020 P11-1 (hemma) P-11


      16:15
    • 12:30

      Älvsjö AIK FF Orange (hemma) P-11


      13:00
    • 12:45

      Träningsmatch L/M 7-manna P-09


      13:45
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:00

      Träning F-15


      14:00
    • 13:30

      BP P11-18 (borta) P-11


      14:00
    • 13:50

      Oktoberpokalen P-08 Fotboll


      18:00
    • 14:00

      Träningsmatch ES 9-manna P-09


      15:00
    • 14:00

      Bagarmossen Kärrtorp BK 3 (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:00

      Träning F-14


      15:00
    • 14:30

      Hässelby SK FF Blå (borta) P-11


      15:00
    • 14:55

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-12 IB


      17:30
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
    • 17:30

      Planering inför vintersäsongen F-08


      19:00
  • 19Mån
    v.43
  • 20Tis
    • 16:45

      Träning F-10


      18:15
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: Innebandyn Örby IS


      21:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08_IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:15

      Träning F-05


      21:45
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 21Ons
  • 22Tor
    • 16:45

      Träning F-10


      18:00
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12 IB


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11_IB


      19:30
    • 19:00

      Träning P-09_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: F05 bokat Örby IS


      20:30
    • 19:30

      Träning P-08_IB


      21:00
    • 20:00

      Träning P03/04_IB


      21:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      Träningsläger F-07

    • 08:00

      Rosvalla Nyköping Cup F-05


      00:00
    • 09:00

      Höstrusket cupen P-07


      00:00
    • 09:00

      Huddinge IBS (A) (hemma) F08/F09_IB


      10:00
    • 10:00

      Paintball + mat P-09


      11:30
    • 10:15

      Täby FC (F) (hemma) P-08_IB


      11:15
    • 11:30

      Cup - Stockholm 12 P-06


      00:00
    • 12:00

      Älvsjö AIK IBF (B) (borta) P-09_IB


      14:00
    • 13:00

      Tyresö Trollbäcken IBK ( B ) (hemma) P-06_IB


      15:00
    • 13:35

      Sätra Girls Cup F-11


      16:40
    • 13:45

      HSK-cupen F-10


      19:00
    • 14:30

      Träningsmatch - Hammarby P-08 Fotboll


      16:00
    • 17:30

      Hässelby SK IBK (B) (hemma) P03/04_IB


      19:30
  • 25Sön
    • 00:00

      Träningsläger F-07


      12:00
    • 00:00

      Rosvalla Nyköping Cup F-05


      19:00
    • 00:00

      Höstrusket cupen P-07


      19:00
    • 00:00

      Cup - Stockholm 12 P-06


      18:00
    • 10:00

      Mini cup P-09


      12:00
    • 10:00

      Träning P-13_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning F-11-14_IB


      12:00
    • 11:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (borta) P03/04_IB


      13:00
    • 11:00

      Mariebergs SK (A) (borta) P-09_IB


      13:00
    • 12:00

      Träning F-13


      13:00
    • 12:15

      Värmdö IF (C) (borta) P-06_IB


      14:15
    • 13:00

      Träning P-15


      14:00
    • 13:00

      Träning F-15


      14:00
    • 13:45

      Älvsjö AIK IBF (C) (hemma) A-lag Damer


      15:45
    • 14:00

      Träning P-14


      15:00
    • 14:55

      Träning P-13


      16:00
    • 16:00

      Träning P-12 IB


      17:30
    • 17:30

      Träning P-11_IB


      19:00
  • 26Mån
    v.44
  • 27Tis
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 19:00

      Träning P-09_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 20:00

      Träning P03/04_IB


      21:30
  • 30Fre
    • 10:00

      Träning F-10


      15:30
  • 31Lör
    • 14:30

      Träningsmatch vs. Sundbyberg P-08 Fotboll


      16:00
      Liseberg Bollplan
      Samlingstid: 13:50
    • 14:40

      Säsongsavslutning - Bowling o Burgare P-06


      18:00